Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze 2:0. Demony wróciły

Kris  -  20 lutego 2021 22:11
0
4240

Górnik przegrał w Gdańsku z Lechią 2:0. Niestety, złe demony z ostatnich meczów wróciły i nie były to udane zawody w wykonaniu zabrzan.

W porównaniu do ostatniej potyczki Marcin Brosz –  w wyjściowym składzie Górnika – dokonał aż czterech roszad. Pierwsza jedenastka była podobna do tej, która w poniedziałek w ostatnich minutach wyrwała zwycięstwo Stali. W obronie Paluszka zastąpił Evangelou. Na prawej stronie zamiast Greka, Masourasa, pojawił się Wojtuszek. Dodatkowo, Jimenez został wycofany do linii pomocy, a w ataku pierwszy raz od początkowych minut spotkania w trójkolorowej koszulce wystąpił Boakye. Obok niego trener desygnował bohatera z zeszłej potyczki, Piotra Krawczyka. Odbyło się to kosztem Alexa Sobczyka.

Początek pierwszej połowy był obiecujący, ale niestety tylko początek. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:0. Pierwsze trafienie padło w 27. minucie. Ceesay znalazł w naszej szesnastce Paixao, natomiast Portugalczyk wyłożył piłkę Gajosowi. Ten natomiast pokonał Martina Chudego. Arbiter początkowo odgwizdał pozycję spaloną, lecz po analizie VAR okazało się, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i Lechia wygrywała 1:0. Kilkanaście minut później, golkiper Górnika ponownie musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Kolejny raz bardzo duży udział w akcji miał Ceesay. Łatwo zmylił on Wojtuszka oraz Evangelou, a następnie uderzył na bramkę. Chudy zdołał sparować jego strzał, lecz przy dobitce Paixao niewiele miał do powiedzenia. Na przerwę gdańszczanie schodzili z dwubramkową zaliczką.

Druga połowa rozpoczęła się od zmian w zespole z Zabrza. Na murawie pojawili się Kubica, Masouras oraz Ściślak. Odbyło się to kosztem kolejno Krawczyka, Wojtuszka i Nowaka. Górnik po zmianie stron próbował nadrabiać straty, lecz uderzenie Boakye czy akcje Jimeneza były bez większej historii. Lechia również nie próżnowała. Gospodarze wyprowadzili bardzo niebezpieczną i skuteczną kontrę, po której do pustej bramki nie trafił Ceesay. Jednakże, nawet taka pomyłka nie pomogła gościom. Górnicy starali się, lecz nie przynosiło to żądanych efektów w postaci bramek. Trójkolorowi przegrywają w Gdańsku 2:0. Niestety, ale spodziewaliśmy się czegoś innego.

Już za równy tydzień zabrzanie na własnym stadionie zmierzą się z Legią Warszawa. Pierwszy gwizdek zabrzmi punktualnie o 20:00.

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)

1:0 – Gajos, 27′
2:0 – Paixao, 41′

Lechia Gdańsk: Kuciak – Kopacz, Nalepa (90′ Maloca), Tobers, Pietrzak, Biegański, Kubicki (90′ Żukowski), Ceesay (70′ Conrado), Gajos, Saief (83′ Fila), Paixão
Mikułko, Haydary, Żukowski, Fila, Conrado, Maloca, Egy M.V., Kryeziu, Kaułżyński.
Piotr Stokowiec

Górnik Zabrze: Chudy – Gryszkiewicz, Wiśniewski, Evangelou, Janża, Nowak (46′ Ściślak), Wojtuszek (46′ Masouras), Manneh (82′ Prochazka), Jimenez, Krawczyk (46′ Kubica), Boakye
Rezerwowi: Kudła – Grzesiak, Koj, Prochazka, Kubica, Ściślak, Eizenchart, Sobczyk, Masouras
Trener: Marcin Brosz

Sędzia: Damian Sylwestrzak
Żółte kartki: Saief, Kopacz