Lata 80-te, czyli jak Matysik ośmieszył Dziekanowskiego

Spark  -  4 marca 2013 15:49
0
3447

matysik

Lata 80-te i pamiętny mecz Górnik-Legia z genialnym występem Waldemara Matysika widziane oczami naszego czytelnika. Redakcja Roosevelta 81.pl zaprasza do przeczytania wyjątkowych wspomnień jednego z kibiców.

Lata 80-te to była złota era Górnika Zabrze. Walka o miejsce w składzie nie była taka jak teraz. Czasem mecze na treningu Górnika były bardziej zażarte niż niektóre pojedynki ligowe, tak bardzo każdy chciał dostać się do wyjściowej „11”. Wystarczy wymienić kilka nazwisk by przekonać się o wielkości Górnika z lat 80-tych: Cebrat, Wandzik, Gunia, Majka, Iwan, Kostrzewa, Jegor, Cyroń, Urban, Komornicki, Cygan, Matysik … można tak bez końca.

Waldek Matysik to był fenomen Górnika. Cichy, spokojny i skromny. W jednym z meczów przeciwko Legii Warszawa całkowicie wyłączył z gry, a wręcz ośmieszył, Dariusza Dziekanowskiego. Za swój genialny występ otrzymał od katowickiego „Sportu” notę marzeń, czyli „10”! – Darek Dziekanowski powiedział mi, że to, co zrobiłem z nim w meczu Górnika z Legią w 1986 roku, zapamięta do końca życia – powiedział w rozmowie ze „Sportem” Waldemar Matysik, była gwiazda klubu z Roosevelta. W Legii grał wtedy też Andrzej Buncol, nazywany „Krupniokiem”. Każde jego zagranie to był koncert gwizdów i buczenie całego stadionu!

W latach 80-tych to był inny Górnik. Młody Tomek Wałdoch przed Ryszardem Komornickim stawał niemal na baczność, tak duży miał szacunek do starszego kolegi. Robert Warzycha, jeśli popełnił błąd, to kłaniał się kibicom przed krytą trybuną i przepraszał. Również po spotkaniu podbiegał do fanów, by przeprosić za swoje pomyłki podczas 90 minut gry.

Trenerami Górnika w tamtych czasach byli fachowcy tej klasy co Hubert Kostka, Antoni Piechniczek, czy Marcin Bochynek. Każdy z nich po meczu, długo po tym jak stadion już opustoszał, podchodził do nas i zaczynały się długie rozmowy. Mecze oglądałem zasiadając na trybunie tuż przy ławkach rezerwowych. Teraz serce mi się raduję, gdy widzę tak wielu młodych kibiców Górnika.

Osoby chcące się podzielić z nami swoimi relacjami, opiniami itd. zapraszamy do tego tematu.
Dziękujemy uprzejmie autorowi tego wpisu, Panu „S” za nadesłany materiał.

TEKSTY PUBLIKOWANE W DZIALE “OKIEM KIBICA” SĄ PRYWATNYMI OPINIAMI AUTORA

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Dariusz Hermiesz/gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments