Kultowa prezenterka poprowadzi niedzielną galę Górnika w DMiT w Zabrzu

Spark  -  11 grudnia 2013 14:53
0
1190

loska
Galę jubileuszową Górnika Zabrze poprowadzi ze sceny Domu Muzyki i Tańca Krystyna Loska. Ta kultowa prezenterka telewizyjna zapowiadała najważniejsze mecze pucharowe wielkiego Górnika przynosząc mu szczęście. W Zabrzu pojawi się w towarzystwie męża Henryka, który był w przeszłości działaczem zabrzańskiego klubu.

– Górnik Zabrze po prostu dobrze grał i ja przy tym zyskałam. Zapowiadałam mecze Górnika i tak się składało, że robiłam to w trakcie wielkich sukcesów tego klubu. Ale nie daj Boże, jak były derby z Ruchem. Obrywało mi się wtedy od kibiców Niebieskich – śmieje się Krystyna Loska. Słynna prezenterka związana jest bardzo mocno z Górnikiem, pojawiając się niemal na każdym jubileuszu czy też benefisie zabrzan. Rok temu pojawiła się na 75-leciu Stanisława Oślizły, z którym przyjaźni się od lat.

– Przyjaźnie rodzą się nie wiadomo z jakiego powodu i tak się właśnie stało z nami – wspomina pani Krystyna. – Istniał taki piękny zwyczaj, że po sezonie ligowym były spotkania w gronie rodzinnym, przy świniobiciu. Było gorąco, sufit się trząsł. Staszek to świetny tancerz, pamiętam że Kankana gdzieś tam tańczył. Stasiu jest swojski, skromny, dobry człowiek, na celebrytę się nie nadaje – dodaje Krystyna Loska.

Z wielką atencją wspomina Górnik jej mąż Henryk Loska. – Jak wchodziłem do tego klubu, to czyściłem buty. Taki miałem szacunek do Górnika – przyznaje szczerze pan Henryk.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments