Kto z Górników najlepszy po sześciu meczach? Która formacja ma najwyższą ocenę?

kamres  -  4 września 2013 07:53
0
804

malkowski_gornik_piast_1314

6 spotkań rundy jesiennej za nami i tydzień przerwy na mecze reprezentacji Polski. Pora więc na małe podsumowanie ocen piłkarzy, które otrzymali za rozegrane spotkania od redakcji Roosevelta81.pl. Przedstawiamy również bilans spotkań po 6. kolejce ekstraklasy.

Analizując rundę jesienną, pełne 90 minut w każdym meczu rozegrali Paweł Olkowski, Krzysztof Mączyński oraz Mariusz Przybylski. Czas przebywania na boisku tej trójki zawodników wyniósł po 540 minut.

Bramkarze
Od początku sezonu między słupkami stał Norbert Witkowski, lecz po błędzie w Wielkich Derbach Sląska usiadł na ławce rezerwowych, a jego miejsce zajął pozyskany latem przez zabrzan Pavels Steinbors, który zaliczył pierwszy występ w Ekstraklasie w Gdańsku przeciwko Lechii. Witkowski puścił cztery gole w pięciu meczach, a jego nota zatrzymała się na poziomie 5,6. Łotewski bramkarz w jednym spotkaniu skapitulował raz i nie miał nic do powiedzenia. Jedyna ocena od redakcji przyznana Steinborsowi w tej rundzie wynosi 7,0. Średnia nota bramkarzy wynosi na razie 6,3.

Obrońcy
Trener Nawałka od początku sezonu postawił na czwórkę graczy: Olkowski (6,3), Danch (6,0), Gancarczyk (6,2), Kosznik (5,7). Dopiero w WDŚ od początku grał Szeweluchin (5,5), ale zaliczył niezbyt udany występ. Najlepszym defensorem okazał się Paweł Olkowski. Nasz obrońca w 6 spotkaniach zanotował 4 asysty, co przyniosło mu powołanie do reprezentacji Polski. Średnia nota obrońców wynosi 6,0.

Pomocnicy
Tutaj również gra czterech zawodników: Przybylski (6,4), Mączyński (6,3), Sobolewski (6,5), Małkowski (5,5). Pomocnicy prezentują równą formę. Jedynie Maciej Małkowski ma niższą ocenę ze względu na mecz w Łodzi, kiedy został zmieniony przez Łukasza Madeja jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Najlepiej wypadł Radosław Sobolewski, czyli „mózg” środka pola i zapora nie do przejścia. Formacja wypracowała ocenę 6,2.

Napastnicy
W napadzie dominują Prejuce Nakoulma, który najczęściej w drugich połowach jest tym najbardziej wysuniętym zawodnikiem „Trójkolorowych” (7,0) i Mateusz Zachara (6,0). Ten drugi wystąpił co prawda we wszystkich meczach obecnej rundy, lecz kilka razy schodził z placu gry przed upływem regulaminowego czasu. Cały napad zasłużył na ocenę 6,5.

Najlepsi zawodnicy: Prejuce Nakoulma (7,0), Pavels Steinbors (7,0) (bramkarz zagrał tylko w jednym meczu)

Najsłabszy zawodnik: Łukasz Madej (5,0). Został oceniony przez redakcję tylko w meczu z Widzewem, kiedy wszedł na boisko za Małkowskiego. Pozostałe jego występy były zbyt krótkie, aby ocenić zawodnika, więc do jego noty trzeba podejść z odpowiednim dystansem.

Sezon 2013/2014
W 6. kolejkach ekstraklasy Górnika Zabrze zagrał 2. razy przy ulicy Roosevelta. Raz wygrał (z Piastem) i raz zremisował (z Ruchem). Bilans bramek wynosi 4:3. Średnia liczba zdobytych bramek na jedno spotkanie to 2, natomiast straconych 1,5.

„Trójkolorowi” rozegrali również cztery mecze na wyjeździe. Zespół odniósł dwa zwycięstwa oraz dwa mecze zremisował. Bilans bramek na obcych boiskach wynosi 6:2. Średnia liczba zdobytych bramek na jedno spotkanie wyjazdowe to 1,5, natomiast straconych 0,5.

Podsumowanie
Wyniki na razie są co najmniej solidne, choć można mieć pewien niedosyt, gdyż punktów spokojnie mogło być więcej. W każdym z trzech zremisowanych spotkań Górnicy byli zespołem lepszym. Najsłabiej wypadli chyba w Krakowie, gdzie padł bezbramkowy remis, ale w z Ruchem Chorzów u siebie i w Gdańsku z Lechią do zwycięstw zabrakło naprawdę niewiele. Szkoda, że Górnik w końcówkach obu tych spotkań nie grał jak w ostatnich minutach meczu w Bielsku-Białej, kiedy kontrolował przebieg wydarzeń na murawie. Ponarzekać można też na skuteczność, ponieważ sytuacji stwarzamy sobie naprawdę dużo.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/ Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments