Kto najlepszy po pięciu meczach?

kamres  -  1 kwietnia 2013 12:52
0
1024

gol

1/3 rundy wiosennej za nami. Pora więc na małe podsumowanie ocen piłkarzy, które otrzymali za rozegrane spotkania od redakcji Roosevelta81.pl. Przedstawiamy również bilans spotkań całego sezonu po 20. kolejce ekstraklasy.

Analizując rundę wiosenną, pełne 90 minut w każdym spotkaniu rozegrali Łukasz Skorupski oraz jedyny zawodnik z pola Adam Dach. Obu ta sztuka udała się w całym sezonie, co dało łączny czas przebywania na boisku 1800 minut.

Bramkarz
Łukasz Skorupski cieszy się dużym zaufaniem trenera Nawałki. Na wszystkich pięć rozegranych meczów wiosną skapitulował 7 razy, co daje średnio jedną bramkę puszczoną podczas spotkań granych u siebie. Średnia ocena redakcji w tej rundzie wynosi dotychczas 6,1.

Obrońcy
Kontuzjowany Michał Bemben zagrał w meczach z Piastem oraz Jagiellonią Białystok. Słabszy występ w drugim spotkaniu zaowocował oceną końcową na poziomie 5,0. Kapitan Górnika Adam Danch to drugi zawodnik „Trójkolorowych” grający 90 minut w każdym spotkaniu tej rundy oraz całego sezonu. Jego średnia nota wynosi 5,4. Najlepszym defensorem okazał się Mariusz Magiera z notą 7,0. Wracający po kontuzji piłkarz zaliczył jednak tylko jeden występ (przeciwko Widzewowi), w którym spisał się bardzo dobrze, asystując przy bramce zdobytej przez Dancha. Średnia nota obrońców uplasowała się na poziomie 5,6, co nie jest dobrym wynikiem.

Pomocnicy
W tej formacji po 5 meczów mają na swoim koncie Aleksander Kwiek (5,6), Wojciech Łuczak (5,0) oraz Krzysztof Mączyński (4,8). O jeden mniej rozegrał profesor w linii pomocy Mariusz Przybylski. Jego absencja w spotkaniu z poznańskim Lechem była spowodowana otrzymaniem czwartej żółtej kartki. Otrzymał on łączną notę równą 6,3, a wszyscy pomocnicy zagrali ciut gorzej od obrońców. Wypracowali ocenę na 5,4.

Napastnicy
W napadzie 5 spotkań rozegrał Tomasz Zahorski, lecz nie w pełnym wymiarze czasu, gdyż zagrał w sumie 320 minut. Oprócz meczu przeciwko Piastowi Gliwice, w którym strzelił gola, nie wyróżnił się niczym szczególnym. Jego ocena to 5,5. Gdyby nie przestrzelony karny przez „Prezesa” Nakoulme (2,0), za który otrzymał 0, jego nota byłaby znacznie lepsza, gdyż wracając po kontuzji piłkarz wraca do wysokiej formy. Ireneusz Jeleń rozpoczął spotkanie z Widzewem w pierwszym składzie, co pozwoliło by wystawić mu notę za czwartkowy pojedynek. Wprawdzie rozegrał 3 spotkania wiosną, ale w dwóch z nich wchodził na końcowe minuty. Jego nota to 7,0. Cały napad zasłużył na ocenę 5,7.

Najlepszy zawodnik: Ireneusz Jeleń, Mariusz Magiera

Najsłabszy zawodnik: Prejuce Nakoulma… ze względu na „pudło” z karnego

Sezon 2012/2013
W 20. kolejkach ekstraklasy Górnika Zabrze zagrał 11. razy przy ulicy Roosevelta 81. Sześciokrotnie odnosił zwycięstwo, dwukrotnie remisował (18%) oraz przegrał trzy razy (27%). Bilans bramek wynosi 17-9. Średnia liczba zdobytych bramek na jedno spotkanie to 1,5, natomiast straconych 0,9.

„Trójkolorowi” rozegrali również dziewięć meczów na wyjeździe. Zespół odniósł trzy zwycięstwa, 5 razy zremisował (56%) oraz doznał jednej porażki z Legią (11%). Bilans bramek na obcych boiskach wynosi 11-9. Średnia liczba zdobytych bramek na jedno spotkanie wyjazdowe to 1,2, natomiast straconych 1,0.

źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments