Kto króluje na Górnym Śląsku?

kamres  -  26 sierpnia 2013 07:22
0
955

zachara_gornik_ruch_1314

Derbowy mecz był ostatnim spotkaniem rozegranym przez Górnika w tej rundzie z zespołem z Górnego Śląska. Górnik Zabrze pozostaje najlepszą śląską drużyną przynajmniej do 5 października.

Podopieczni trenera Nawałki na trzy spotkania wygrali dwa, a jedno zremisowali z chorzowskim Ruchem. Niewiele brakowało, aby w pojedynkach derbowych „Tórjkolorowi” zdobyli komplet punktów. Bilans bramkowy wynosi 6 strzelonych goli i 4 straconych, przy czym zdobyliśmy łącznie 7 punktów co nie jest złym dorobkiem.

Na razie do naszych śląskich statystyk może zbliżyć się jedynie Ruch Chorzów, który w 92 minucie spotkania przedłużył swoje szanse, zdobywając bramkę na 2:2. Tym samym „Niebiescy” rozpoczęli cykl meczów derbowych z lokalnymi rywalami. Pozostały im jeszcze do rozegrania pojedynki z Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz Piastem Gliwice. Wystarczy, aby stracili w nich jeden punkt, a Górnik będzie samodzielnie najlepszy na Górnym Śląsku. Pierwszy sprawdzian zespół z Chorzowa odbędzie 5 października, kiedy podopieczni trenera Jacka Zielińskiego rozegrają mecz z Piastem Gliwice, a kolejny 26 października podczas spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Statystyki meczów derbowych:

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 2:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze 1:2
Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 2:2

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments