Krzysztof Wingralek wypożyczony do Znicza Pruszków. „Uważam, że to dobry kierunek”

g.rajda  -  5 lipca 2022 18:14
4
1684

Krzysztof Wingralek w ramach wypożyczenia będzie w najbliższym sezonie występował w Zniczu Pruszków. W poprzednich rozgrywkach 19-letni obrońca był blisko „jedynki” Górnika, kilka razy znajdując się w kadrze meczowej zabrzan.

Krzysztofa poprosiliśmy o odczucie, jak traktuje ten etap w swojej karierze. Czy czuje rozczarowanie, sportową złość, a może podchodzi do tego w ten sposób, iż jest to czas spokojnej pracy, nauki i zbierania doświadczenia. – Krok po kroku, zaczynałem kilka lat temu w okręgówce i po kolei zdobywam każdy szczebel. Nie od razu Rzym zbudowano. Cieszę się bardzo, że byłem na ławce kilka razy w zeszłym sezonie. Doświadczenie, którego nikt nie może mi zabrać. – komentował 19-latek, którego zapytaliśmy również, czy miał okazję rozmawiać z nowym szkoleniowcem zabrzan, Bartoschem Gaulem. – Niestety nie było takiej okazji. Wcześniej byłem na treningach w Wigrach Suwałki, ale klub nie mógł przystąpić do rozgrywek z wiadomych przyczyn. Dlatego musiałem szukać czegoś nowego. Następnie, niecały tydzień trenowałem indywidualnie i później rozpocząłem treningi w Zniczu Pruszków.

Dotychczas Wingralek występował na III-ligowym poziomie, będąc jednym filarów zabrzańskich rezerw. Teraz defensor będzie miał okazję grać o szczebel wyżej. Przed nim nowe wyzwanie, a zatem i nowe cele. – Do Znicza przyszedłem, aby grać jak najwięcej minut, pokazać się jak z najlepszej strony i powalczyć o jak najwyższe miejsce w lidze. Chcę nabrać jeszcze więcej doświadczenia w seniorskiej piłce. Bardzo się cieszę z wypożyczenia do Znicza Pruszków, uważam, że jest to dla mnie dobry kierunek. 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Górnik ma taką szeroką kadrę że szał ch….a.Niech jeszcze wypożyczą Lukasa.

To nie czasy Króla, że „sztuka to sztuka”. Widziałeś go w jakimś meczu? Ja w wielu w drugiej drużynie i z tym co aktualnie prezentuje, nie ma albo nie powinien mieć absolutnie żadnych szans na grę w ekstraklasie. Niech się ogrywa na szczeblu wyższym niż nasze rezerwy. Wyjdzie mu to tylko na plus

Tutaj brakuje wypowiedzi klubu, aby było profesjonalnie. Tylko kto ma się wypowiedzieć?

I pewnie go oddają za bezcen 🤬🤬🤬