Krzysztof Maj o reformie Ekstraklasy: Za wcześnie na oceny

Luq  -  30 kwietnia 2013 14:39
0
831

Ireneusz_Jelen
Nowy sezon zreformowanej T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się 20 lipca. Jak zmiany w systemie rozgrywek oceniają włodarze Górnika? Mówi o tym Krzysztof Maj, wiceprezes zarządu zabrzańskiego klubu.

– Spotkania, które odbyły się w Ekstraklasie SA w sprawie reformy miały na celu przede wszystkim uatrakcyjnienie rozgrywek oraz rozegranie większej ilości spotkań w trakcie sezonu. Przedstawiciele klubów oraz spółki Ekstraklasa SA uznali bowiem, że gramy za mało meczów w sezonie – przypomina wiceprezes Krzysztof Maj.

– Czy te zmiany odpowiadają naszemu klubowi? – zastanawia się dalej. – Wszelkie oceny dotyczące tego, czy reforma się sprawdzi należy odłożyć do czasu zakończenia sezonu 2013/14. Teraz jest za wcześnie, by to oceniać. Co do dzielenia punktów po sezonie zasadniczym, to w mojej ocenie nie do końca byłoby to sprawiedliwe. Dlatego prawie wszystkie kluby były za tym, by tych punktów nie dzielić. W przypadku, gdy zmiana rozgrywek nie sprawdzi się, na pewno Ekstraklasa SA wspólnie z klubami poszuka innych rozwiązań – dodaje wiceprezes Maj.

źródło: gornikzabrze.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments