Krzesełek coraz więcej, południowa czeka na pozwolenia (galeria)

kamres  -  22 lipca 2015 11:06
0
762

budowa_stadion_12_07_15

Wiele ciekawych rzeczy dzieje się ostatnimi czasy przy ulicy Roosevelta 81. Ukończony został dolny poziom trybuny południowej, a z krzesełek ułożono napis „Torcida”. Tadeusz Dębicki zdradził lokalnej telewizji TV Zabrze:  – Jest to czwarty stadion w Europie, a pierwszy w Polsce, na którym napis stowarzyszenia widnieje na trybunie.

Na południu zamontowano prawie 3050 krzesełek, z czego dopuszczonych do użytkowania zostało 2520 ze względu na bezpieczeństwo kibiców. Jak łatwo policzyć, nasz stadion w nowej rundzie pomieści łącznie 5520 kibiców. Trybuna południowa została zatwierdzona przez Nadzór Budowlany do użytkowania. W poniedziałek swoją wizytę na obiekcie złożył delegat PZPN-u, który również przyglądał się nowo powstałej trybunie. Ostatnim krokiem będzie wydanie pozwolenia na organizację imprezy masowej przez Prezydent Miasta Zabrze. Potem nic nie stanie na przeszkodzie, aby kibice „Trójkolorowych” mogli wygodnie rozsiąść się (stanąć) na nowoczesnym obiekcie.

Pod drugiej stronie placu budowy, na północy również rozpoczęto montaż krzesełek i wygrodzeń. Ponadto znaczna część obiektu posiada zamontowane stelaże pod montaż siedzisk co oznacza, że najbardziej czasochłonna praca już prawie za nami. Rozpoczęto także betonowanie kładki dla kibiców gości.

Na placu wschodnim częściowo wylane są kładki dla kibiców niepełnosprawnych. Niebawem powinniśmy zobaczyć schody, dzięki którym dostaniemy się na poziom +1. Prace cały czas postępują, już coraz bliżej do finalnej warstwy posadzki.

Na początku lipca wybrano wykonawcę instalacji wodno-kanalizacyjnej, wentylacji i klimatyzacji, które wykona firma Komobex-Inel sp. z o.o. Opublikowano również przetarg na wykonanie robót drogowych, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz oświetleniowej wokół naszego obiektu. Postępowanie obejmuje m.in. wykonanie chodników wzdłuż ulic Damrota i Roosevelta, wjazdów i placów manewrowych od strony północno i południowo-zachodniej, wjazdu oraz placu wejściowego dla kibiców gości od strony zachodniej, stref wejściowych kibiców w okolicy bramofurt, a także pasażu pieszego od strony ul. Roosevelta. Wykonawca robót będzie miał 3 miesiące czasu na wykonanie zadania od dnia podpisania umowy. Oferty w przetargu można składać do 12 sierpnia.

W ciągu paru tygodni powinniśmy poznać wykonawcę systemu zarządzania sprzedażą i kontroli ruchu osobowego. Wykonawca będzie miał za zadane uruchomienie modułu budowania i zarządzania bazą klientów oraz modułu sprzedaży produktów, usług i dokumentów wejściowych.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z budowy stadionu:

Źródło: Rosevelta81.pl/TV Zabrze/stadion-zabrze.pl
Foto: Rosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments