Korona – Górnik: Trudny orzech do zgryzienia

Kris  -  24 listopada 2018 12:27
0
2130

Po przerwie reprezentacyjnej wróciły rozgrywki ligowe. Trwa 16. kolejka polskiej Lotto Ekstraklasy, czyli pierwsze spotkania rewanżowe.

Już dzisiaj Zabrzanie udadzą się do Kielc, aby zmierzyć się z drużyną Korony. Podopieczni Marcina Brosza będą mieli trudny orzech do zgryzienia, ponieważ tak zwane Scyzory obecnie mają prawie dwa razy więcej punktów niż my i zajmują szóstą pozycję w tabeli. Ponadto, notują oni serię dwóch zwycięstw z rzędu. Najpierw z Zagłębiem Lubin 0:1, a następnie z naszym rywalem zza między Piastem Gliwice również 1:0.

Jednakże, Górnicy mają także swoje argumenty i na pewno nie oddadzą spotkania bez walki. Przede wszystkim po kontuzji wracają tacy zawodnicy, jak Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz czy Adam Wolniewicz dający trenerowi większe pole do manewrów personalnych. Dodatkowo, niezwykle zmotywowani muszą być nasi kadrowicze, którzy niedawno pod wodzą Czesława Michniewicza wywalczyli awans do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Taki sukces z pewnością dodaje skrzydeł. Liczymy, że przekonamy się o tym, jak najszybciej. Zabrzanie ostatnio grają w kratkę: zwycięstwo z Miedziowymi 2:0 po bramkach Igora Angulo, następnie wysoka porażka w stolicy z Legią i w końcu remis ze Śląskiem Wrocław 2:2. Miejmy nadzieję, że ostatnie pięć meczów w Ekstraklasie dostarczy nam wielu powodów do radości i szybko uciekniemy z dołu tabeli.

O 15:30 pierwszy sprawdzian. Na początku sezonu w Zabrzu zremisowaliśmy z Koroną 1:1, wtedy do bramki trafiał Daniel Smuga. Jak będzie tym razem?

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments