Kontuzja Szymona Czyża. Piłkarza czeka dłuższa przerwa w grze

Kibic  -  4 maja 2024 16:39
4
1619

W 22. minucie piątkowego meczu pomiędzy Cracovią a Górnikiem, Szymon Czyż wyskoczył do górnej piłki, po czym niefortunnie wylądował doznając urazu kolana. Za chwilę opuścił boisko na noszach z grymasem bólu na twarzy. Na pomeczowej konferencji zapytany o stan zdrowia Szymona, Jan Urban powiedział: – Jeśli chodzi o kontuzję Szymona Czyża, to pierwsze oznaki nie są za bardzo optymistyczne. Sztab medyczny chce w sobotę przeprowadzić badanie rezonansem. Wówczas będziemy wiedzieć więcej, ale nie wygląda to dobrze.

Okazało się, że obawy te potwierdziły się po badaniach. W sobotę Górnik Zabrze poinformował, że 22-latek uszkodził wiązadła. Szymona czeka teraz operacja i oczywiście przerwa w grze.

To nie pierwsza kontuzja piłkarza Górnika w końcówce sezonu. W 27. kolejce w spotkaniu przeciwko Zagłębiu boisko w końcówce meczu z powodu urazu opuścił Dominik Szala. Okazało się, że utalentowany obrońca uszkodził łąkotkę, co również wiązało się z zabiegiem i pauzą w grze (więcej o tym pisaliśmy tutaj). Obu zawodnikom życzymy powrotu do zdrowia i na boisko.

Problemy kadrowe nie omijają jak widać na finiszu sztabu szkoleniowego Górnika. W spotkaniu ze Stalą Mielec Jan Urban nie będzie mógł skorzystać z Lawrenca Ennalego, którego czeka „odpoczynak” z powodu nadmiaru żółtych kartek. Pamiętamy jednak, że w ubiegłotygodniowym meczu z ŁKS-em, Ennali po godzinie gry w asyście sztabu medycznego zszedł z murawy. – Mam aktualnie mały problem z kolanami, ale jestem zdolny do gry. Musiałem zejść z boiska, ale ostatecznie to nic poważnego. – oceniał wówczas na gorąco po spotkaniu swój stan zdrowia „Lolo” (cała rozmowa z LE tutaj). I może w jego przypadku, ta przymusowa, kartkowa przerwa pozwoli zregenerować się młodemu piłkarzowi.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl/ Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Od razu wczoraj było widać, że to kolano niebezpiecznie się wygięło do środka . Szkoda chłopa, być może walczył o transfer na stałe do Górnika

Bardzo mi szkoda Czyża, który ostatnio grał bardzo dobrze i zawsze zostawiał serducho na boisku.
Szymon – trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia. A mam nadzieję, że Górnik i Raków jakoś się dogadają i że w kolejnym sezonie pograsz jeszcze w barwach Trójkolorowych.

Obyś szybko wrócił do pełni sił! Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziesz grać w Górniku! Jak dla mnie bardzo ciekawy zawodnik.

Oczywiście, że szkoda człowieka! Dużo dawał od siebie! Czyżu będzie dobrze, trzymaj się!