Konrad Nowak: W drugiej połowie zmiażdżyliśmy Legię!

Milo  -  11 sierpnia 2016 21:49
0
1485

Nowak_Gornik_Legia_Puchar_1617

Zawsze trzeba wierzyć do samego końca. Na boisku i w szatni powiedzieliśmy sobie, że wychodzimy i walczymy do ostatniej minuty o zwycięstwo i to nam się udało – powiedział Roosevelta81.pl Konrad Nowak, pomocnik Górnika.

Roosevelta81.pl: Górnik przełamał się w Pucharze, teraz pora na ligę.

Konrad Nowak (pomocnik Górnika): – Dokładnie. Warto dodać, że wygraliśmy z mistrzem Polski i triumfatorem poprzednich edycji Pucharu Polski. Teraz musimy przenieść to na ligę. Miejmy nadzieję, że ten mecz będzie naszym przełamaniem. 

Jak ocenisz mecz?

– Uważam, że w pierwszej połowie graliśmy niezłe spotkanie. Trochę te bramki niefortunnie straciliśmy, ale cały czas wierzyliśmy w to, że możemy wygrać. W drugiej połowie zmiażdżyliśmy Legię i odechciało im się grać w piłkę. Byliśmy niesieni przez kibiców, którzy znakomicie nas dopingowali. Pozostaje nam cieszyć się z wygranej.

W ofensywie wyglądałeś bardzo dobrze.

– Cieszę się ze zwycięstwa. Nie interesują mnie indywidualne rzeczy, bo najważniejsze jest dobro zespołu. Wygraliśmy z Legią 3:2 i to się liczy. W ostatnim czasie nie szło nam za dobrze, dlatego chcieliśmy się przełamać i pokazać, że takim składem, z tymi chłopakami, potrafimy grać w piłkę i wygrywać. Pokazaliśmy to w najlepszym momencie, dlatego cieszymy się niezmiernie.

Przy stanie 0:2 nadzieje na korzystny rezultat mocno się oddaliły.

– Zawsze trzeba wierzyć do samego końca. Na boisku i w szatni powiedzieliśmy sobie, że wychodzimy i walczymy do ostatniej minuty o zwycięstwo i to nam się udało.

Na co zwracał uwagę trener w przerwie?

– Powiedział, że zagraliśmy dobre 45 minut i musimy szukać swojej szansy, grając z taką samą zaciętością, nie odstawiając nogi. Szkoleniowiec stwierdził, że jeśli będziemy tak grali, to damy radę. Miał rację. Trener zaszczepił w nas wiarę, a my odpłaciliśmy się dobrą grą.

W końcówce meczu to zawodnicy Legii leżeli na murawie, a u was nie było widać zmęczenia.

– To kibice ponieśli nas do zwycięstwa. Przeciwników Legii było tylu, że nam to dodawało tylko skrzydeł.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments