Konferencja trenerów: „Nawet przy stanie 3:0 nie można było być niczego pewnym”

Milo  -  5 października 2013 20:36
0
1064

nawlka_konferencja_1314

– To spotkanie było dla nas poligonem w kontekście kolejnych meczów. Brawa należą się moim zawodnikom – powiedział po wygranym spotkaniu z Pogonią Szczecin trener Górnika Zabrze Adam Nawałka.

Adam Nawałka (trener Górnika): Nie ukrywam, że przyjechaliśmy tutaj z zamiarem zdobycia 3 punktów. Zdawaliśmy sobie sprawę ze skali trudności w tym spotkaniu. Pogoń prowadzona przez Dariusza Wdowczyka gra ładny, mądry futbol. Nastawiliśmy się od pierwszych minut na konsekwentną grę. Zdarzyło nam się kilka błędów, jednak nie było konsekwencji. Nawet przy stanie 3:0 nie można było być niczego pewnym, dlatego staraliśmy się utrzymywać przy piłce i strzelać kolejne bramki. To spotkanie było dla nas poligonem w kontekście kolejnych meczów. Brawa należą się moim zawodnikom za konsekwencję i dojrzałość taktyczną. Po takim meczu jest wiele optymizmu w naszej drużynie.

Dariusz Wdowczyk (trener Pogoni): Przede wszystkim gratulacje dla Górnika. Chciałbym podziękować także wszystkim kibicom, którzy przez cały mecz nas dopingowali. Szkoda, że nie udało nam się odnieść dobrego rezultatu, ale czasem tak bywa. Pierwsza bramkę straciliśmy po naszym błędzie. Łukasz Madej wjechał w pole karne i wykończył akcję strzałem, Do tej sytuacji Górnik w zasadzie nie miał okazji. Zabrakło nam pomysłu, zbyt mało graliśmy skrzydłami. Po przerwie chcieliśmy zdecydowanie ruszyć i strzelić gola. Dokonałem dwóch zmian, Edi dostał czerwoną kartkę, Górnik strzelił bramkę i w zasadzie było już po meczu. Czasami tak bywa, że od początku spotkania coś nie idzie i tak było dziś. Mamy 2 tygodnie, które przepracujemy solidnie i znów mam nadzieję zaczniemy punktować. Nie udało nam się znów wygrać, ale głowy do góry i to właśnie powiedziałem swoim zawodnikom w szatni. Przed nami jeszcze sporo meczów i okazji, by się odbudować. Przytrafiła nam się porażka, Górnik 4 strzałami nas podtopił, ale my jesteśmy niezatapialni.

źródło: pogon.v.pl