Konferencja trenerów: „Zabrakło skuteczności”

Luq  -  26 maja 2013 17:10
0
843

nawalka

Mecz mógł się potoczyć całkiem inaczej, wygrywa jednak ta drużyna, która zdobywa bramki – powiedział na konferencji prasowej Adam Nawałka, trener Górnika, po przegranej z Pogonią w Szczecinie 0:1.

Adam Nawałka (trener Górnika): Obie drużyny od początku obie drużyny były bardzo zdeterminowane do tego, by osiągnąć korzystny wynik. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Po niej dopiero nasza gra zaczęła układać się tak, jak to sobie założyliśmy przed meczem. Organizacja gry w ofensywie i defensywie wyglądała zdecydowanie lepiej. Szczególnie w 2. połowie stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, ale zabrakło skuteczności. Mecz generalnie mógł się potoczyć całkiem inaczej, wygrywa jednak ta drużyna, która zdobywa bramki. Wracamy do Zabrza i już myślimy tylko i wyłącznie o meczu z Wisłą.

Dariusz Wdowczyk (trener Pogonii): Chciałbym podziękować moim zawodnikom za mądrą i rozsądną grę. Zagraliśmy dobre 90 minut, stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, konsekwentnie zagraliśmy w obronie. Najbardziej cieszy mnie jednak to, że udało nam się zagrać na zero z tyłu, chyba pierwszy raz od września. Fakt, w 2. połowie kilkukrotnie byliśmy w opałach, ale nie ma się co nad tym rozwodzić. Zdobyliśmy bardzo cenne punkty i martwić muszą się drużyny, znajdujące się za nami. Z tego co wiem, przesunęliśmy się w tabeli. Już w czwartek mecz z Podbeskidziem, sezon zakończymy spotkaniem z Polonią. Kończąc, cześć i chwała moim zawodnikom.

źródło: gornikzabrze.pl