Konferencja trenerów: „Ten wynik trzeba szanować”

Milo  -  26 września 2013 23:25
0
1029

 

nawalka

Zawsze trzeba mieć ambitne plany, ale szanujemy ten końcowy rezultat, gdyż trzeba realnie przyjąć to, co działo się na boisku – powiedział Adam Nawałka, trener Górnika Zabrze po zremisowanym spotkaniu z Koroną Kielce.

Adam Nawałka (trener Górnika Zabrze):Przyjechaliśmy tutaj z zamiarem zdobycia trzech punktów. Zawsze trzeba mieć ambitne plany, ale szanujemy ten końcowy rezultat, gdyż trzeba realnie przyjąć to, co działo się na boisku. Każdy chciał dzisiaj wygrać. Było widać zaangażowanie z obu stron. Stworzyliśmy sobie kilka okazji. Przeciwnik jednak też długimi fragmentami potrafił narzucić swój styl gry. Mówiłem moim zawodnikom, że Korona ma ten sam potencjał co kiedyś. To jest drużyna walcząca z charakterem. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Musiałem przeprowadzić wymuszone zmiany. Szybko z boiska zszedł Szeweluchin. To skomplikowało sytuację, bo Augustyn nie był w 100 procentach zdolny do gry, dlatego musiałem czekać ze zmianami do samego końca. Musieliśmy go zmienić na 10 minut przed końcem, a już przecież wcześniej były wymagane inne roszady, aby wzmocnić ofensywę. Dobrze zareagowaliśmy na drugą bramkę Korony. Moi zawodnicy bili się o dobry wynik zarówno przy stanie 2:1, jak i 2:2. Tak jak wspomniałem jednak na początku. Ten wynik trzeba szanować. Zapisujemy go po stronie zysków.

José Rojo Martín (trener Korony Kielce): – Dzisiaj widziałem już lepszą Koronę. Byliśmy bardziej intensywni. Weszliśmy dobrze w mecz i graliśmy dojrzale przeciwko wielkiemu zespołowi, który posiada ogromne walory i zdolności. Nasza drużyna się podnosi. Za nami trudne tygodnie. Ten punkt to dla nas zbawienie. Mecz był twardy. Padły cztery bramki w ciągu 15 minut, dlatego spotkanie mogło się podobać kibicom. Musimy jednak grać z większą cierpliwością, żeby nie było takich fragmentów, w których nie wiemy co robić.

źródło: korona-kielce.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments