Konferencja trenerów: “Pokonaliśmy wicemistrzów Polski”, “Gratulacje dla gospodarzy”

Kaszpir  -  25 listopada 2017 00:10
0
5106

Przedstawiamy trenerski dwugłos po meczu Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok

Marcin Brosz (trener Górnika): – Nie było to dla nas łatwe spotkanie. Zespół Jagiellonii był bardzo dobrze przygotowany do tego spotkania. Pozamykali nam wszystkie strefy w akcjach ofensywnych. Czuliśmy wsparcie trybun. Nawet, gdy nam nie szło atmosfera była coraz bardziej radosna i to nas napędzało. Wygraliśmy z wicemistrzem, czyli z drużyną, która do końca walczyła o mistrza w tamtym sezonie. Cieszymy się z tego. Wiedzieliśmy, że kluczem jest granie swojej piłki. Wiedzieliśmy, że czym większe tempo tym będą robiły się większe przestrzenie. Tak naprawdę z tego żyjemy, bo bardzo dobrze czujemy się między wolnymi strefami.

Ireneusz Mamrot (trener Jagiellonii): – Gratulacje dla gospodarzy. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, zdobyliśmy bramkę. Mieliśmy szansę na podwyższenie wyniku na 2:0, wtedy mecz mógł potoczyć się inaczej. Znaliśmy atuty Górnika, jednak do szatni dostaliśmy bramkę. Wynik 1:1 nie przekreślał niczego i mogliśmy konsekwetnie grać to, co sobie założyliśmy, ale po przerwie nie realizowaliśmy założeń. Górnikowi zostawialiśmy za dużo miejsca, a zabrzanie lubią tak grać – szybkim atakiem. Mogę mieć o to trochę pretensji do drużyny. Wiedzieliśmy, że Górnik tak będzie grał i chcieliśmy to zneutralizować. Do przerwy nasza gra wyglądał dobrze, po zmianie stron niekoniecznie.