Konferencja trenerów: „Nie było łatwo wygrać”, „Górnik pokazał, że potrafi grać w piłkę”

kamres  -  18 maja 2014 20:43
0
1108

Dankowski_Slask_Gornik1314
– Jestem bardzo zadowolony. Nie było łatwo wygrać –
przyznał Henning Berg, trener Legii Warszawa, po triumfie w Zabrzu 3:2. Józef Dankowski natomiast podkreślił, że w grze Górnika były lepsze i gorsze momenty.

Henning Berg (trener Legii):Jestem bardzo zadowolony. Nie było łatwo wygrać. W końcówce sezonu zespoły podchodzą do meczów trochę inaczej. Gra była otwarta, a Górnik grał z kontrataku, dobrze atakował i w ostatnim kwadransie minutach była duża presja z ich strony. Zdobyli dwie bramki po strzałach z dystansu. My jednak mieliśmy świetne okazje do zdobycia większej liczby bramek. Mieliśmy też trochę szczęścia w polu karnym, kiedy Górnik atakował.

Józef Dankowski (trener Górnika):Gratuluję trenerowi i drużynie Legii. Górnika pokazał, że potrafi grać w piłkę – nie ma co dywagować – już z mistrzem Polski. Przyjdzie czas na analizę tego spotkania. Pierwsza połowa nie dostarczyła aż tylu emocji, co druga. Były dobre momenty w naszej grze, ale były też przestoje, które łatwo wykorzystała Legia. Goście strzelili dwa gole, a później mieli trudne chwile. Duszan Kuciak musiał wykazać się dużymi umiejętnościami, żeby nie stracić bramki na 3-3. Zdawaliśmy sobie sprawę z siły rażenia Legii i z tego, że na każdej pozycji dysponuje dobrym zawodnikiem. Teraz musimy już zastanawiać nad kolejnym meczem.