Konferencja trenerów: „Nasza skuteczność znów zawiodła”, „Był to dla nas bardzo trudny mecz”

Milo  -  14 września 2014 19:15
0
1046

Dankowski_1314

Przegraliśmy mecz, ale to nie znaczy, że spuszczamy głowy i będziemy myśleć tylko o porażkach. Jesteśmy już myślą przy Podbeskidziu. – powiedział po spotkaniu z Piastem Józef Dankowski, trener Górnika. – Przygotowywaliśmy się do tego spotkania z myślą, żeby wygrać.  – dodał szkoleniowiec Piasta Angel Perez Garcia.

Angel Perez Garcia (trener Piasta): – Był to dla nas bardzo trudny mecz. Graliśmy z drużyną, która w pierwszych sześciu meczach straciła tylko dwie bramki. Wynika z tego jaką wielką pracę wykonał Józef Dankowski ze swoją drużyną. Przygotowywaliśmy się do tego spotkania z myślą, żeby wygrać. Mieliśmy bardzo ciężki początek ligi zwycięstwo pozwoliło nam na zajęcie wyższej pozycji. W pierwszej połowie mogliśmy podwyższyć wynik spotkania. Drużyna Górnika zaatakowała bardzo mocno grała u siebie i chciała zdobyć komplet punktów, dlatego udało im się doprowadzić do wyrównania. Z uwagi na zmęczenie zawodników w drugiej połowie musieliśmy zmienić swoją grę, ale okazało się, że to wystarczyło, aby osiągnąć zwycięstwo.

Józef Dankowski (trener Górnika): – Gratuluje wygranej na naszym terenie. Piłka nożna jest prostą grą. Wystarczy być skutecznym w 3-4 sytuacji, które się stworzy i mecz się wygrywa. Zorganizowany zespół Piasta liczył na kontrataki, przy naszym rozkojarzeniu szczególnie na początku meczu i pod koniec meczu. Będziemy musieli to sobie na spokojnie roztrząsnąć, żeby to nie miało miejsca. Nasza gra wygląda przyzwoicie. Stwarzamy sobie sytuacje to my byliśmy stroną, która chce grać w piłkę. Nasza skuteczność znów zawiodła. Przegraliśmy mecz, ale to nie znaczy, że spuszczamy głowy i będziemy myśleć tylko o porażkach. Jesteśmy już myślą przy Podbeskidziu. W Bielsko-Białej będziemy chcieli osiągnąć wynik, który pozwoli nam pracować tak jak do tej pory.