Konferencja trenerów: „Mieliśmy swój plan, ale go nie realizowaliśmy”, „Mecz mógł się podobać”

Milo  -  13 września 2015 21:30
0
675

ojrzynski2_gornik_cracovia1516

Mogliśmy wyjść z ostatniego miejsca i w lepszych nastrojach przygotowywać się do kolejnego meczu. Pozostaje nam w minorowymi minami na stronie trenować i zrobić wszystko, by w kolejnych meczach grac lepiej, a na pewno skuteczniej – powiedział na pomeczowej konferencji Leszek Ojrzyński, trener Górnika.

Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów):Wiadomo, liczyliśmy na zwycięstwo. Był to jednak bardzo trudny mecz. Derby mają swoją specyfikę, Poza tym mieliśmy obawy, czy zawodnicy, którzy wrócili ze zgrupowań kadr narodowych młodzieżowych będą w dobrej formie. Spisali się jednak bardzo dobrze. Jestem zadowolony zarówno z wyniku, jak i z postawy zespołu. Zarówno doświadczonych piłkarzy, jak i tej piątki młodych chłopaków. Dla kilku z nich były to pierwsze derby w życiu. Wynik i gra wieloma fazami była dobra. Mecz mógł się podobać. Nie brakowało sytuacji z obu stron. Mogliśmy już wcześniej przypieczętować wygraną, gdyby Zieńczuk i Stępiński wykorzystali swoje sytuacje. Tak się nie stało i końcówka była gorąca. Na szczęście wybroniliśmy się. W jednej sytuacji uratowała nas poprzeczka. Wynik oddaje to, co działo się na boisku. Wiem, że kibice w Chorzowie są niecierpliwi, ale nasza drużyna dopiero się tworzy i trzeba o tym pamiętać. 

Leszek Ojrzyński (Górnik Zabrze): Dużo nie będę mówił, choć gdyby wziąć pod uwagę tylko 2. połowę spotkania, to moglibyśmy wyciągnąć coś dobrego. Mieliśmy sytuacje i powinniśmy je zamienić nie na bramkę, a na bramki. Ruch kontrolował. Generalnie po przerwie mecz zrobił się otwarty i mógł się podobać kibicom. Nie udało nam się jednak odrobić strat. W 1. połowie słabo zagraliśmy przy stałym fragmencie gry. Zabrakło nam odpowiedzialności, konsekwencji i zadziorności. Szkoda tej straconej bramki. Była już końcówka spotkania. Mieliśmy swój plan, ale go nie realizowaliśmy. Mogliśmy wyjść z ostatniego miejsca i w lepszych nastrojach przygotowywać się do kolejnego meczu. Pozostaje nam w minorowymi minami na stronie trenować i zrobić wszystko, by w kolejnych meczach grac lepiej, a na pewno skuteczniej.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments