Konferencja trenerów: „Lawina niesprzyjających działań spowodowała, że przegraliśmy”

Luq  -  7 marca 2014 23:29
0
1353

Konferencja_Wieczorek_Tarasiewicz

– Straciliśmy bramkę w „naszym stylu”, co chyba było kluczowym momentem meczu – powiedział Ryszard Wieczorek, trener Górnika Zabrze, po przegranej z Zawiszą w Bydgoszczy.

Ryszard Wieczorek (trener Górnika): – Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że możemy ten mecz przegrać. Byliśmy dobrze zorganizowani, strzeliliśmy jako pierwsi bramkę. W ogóle byliśmy dobrze nastawieni do meczu pod względem mentalnym. Po przerwie straciliśmy bramkę w „naszym stylu”. To chyba był kluczowy moment spotkania. Po czerwonej kartce i bramce na 1:3 było nam już bardzo trudno. Wracamy do domu bez punktów. Nie jest to miłe, wręcz przeciwnie, to niezwykle irytujące. Nie wiem, czy prześladuje nas pech, czy brak umiejętności, jednak lawina niesprzyjających działań spowodowała, że przegraliśmy kolejny mecz.

Ryszard Tarasiewicz (trener Zawiszy): – Rozegraliśmy dobre spotkanie. Zdobyte punkty dodają piłkarzom wiary w sukces. We wcześniejszych meczach graliśmy na tyle, na ile mogliśmy. Na szczęście nie opuściliśmy głów po niewykorzystanych sytuacjach. Udało nam się wykorzystać kilka okazji strzeleckich, dlatego wygraliśmy 3:1.