Konferencja prasowa przed meczem Ruch Chorzów – Górnik Zabrze

Kibic  -  14 marca 2024 15:54
7
1673

W czwartek w siedzibie Stadionu Śląskiego odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa.  Na pytania dziennikarzy odpowiadali trenerzy oraz kapitanowie Górnika Zabrze: Jan Urban i Lukas Podolski; oraz Ruchu Chorzów – Janusz Niedźwiedź i Tomasz Foszmańczyk.

Przypomnijmy, że spotkanie w „Kotle Czarownic” rozegrane zostanie w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w sobotę 16 marca. Początek meczu wyznaczono na godz. 17:30.

Jan Urban: – W kilku takich derbach miałem okazję uczestniczyć. Na pewno jest to coś wyjątkowego nie ulega wątpliwości. Dla kibiców jest to mecz rundy, bo są dwa takie spotkania w sezonie i wszyscy są świadomi tego, że tutaj kibice oddaliby wszystko żeby ich drużyna w takim meczu wygrała. Idziemy planem Siemeone -„mecz po meczu”. Każde zwycięstwo i zdobycz punktowa nas motywuje, żeby patrzeć w górę tabeli. Cała nasza koncentracja jest skupiona na sobotnim spotkaniu, bo ono jest po prostu inne. WDŚ to reklama Stadionu Śląskiego, to reklama Śląskiej piłki.

Lukas Podolski: – Byłem tu na starym stadionie z rodziną, jako kibic, byłem też w Zabrzu na derbach. Pamiętam ostatni mecz, który mi fajnie wyszedł, wygraliśmy 1:0 po mojej bramce. W sobotę kolejny mecz. Przyjedziemy tu, żeby zabrać trzy punkty do Zabrza. Grałem mecze derbowe w Anglii, Niemczech i Turcji gdzie mecze są bardzo „gorące”. Wiem też, jako kibic, co oznaczają takie mecze dla kibiców. Najważniejsze w sobotę są trzy punkty żeby nasi kibice w poniedziałek mogli mieć super dzień w pracy. Mam nadzieję, że w sobotę będzie dobry mecz i zapamiętam go jak ten sprzed kilku miesięcy.

Janusz Niedźwiedź:Uczestniczyłem w derbach Rzeszowa i kilkukrotnie w derbach Łodzi. Kolejne derby przede mną i wyjątkowe, bo na stadionie gdzie może wejść 40 tysięcy widzów. Cieszę się na ten mecz.

Tomasz Foszmańczyk:Nie miałem okazji brać udziału w derbach na Stadionie Śląskim, bo byłem wtedy zawodnikiem innego klubu. Mam świadomość, że jest to mecz o coś więcej niż tylko trzy punkty.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak można tak nie szanować Gości! Wstyd i hańba da Ruchu Chorzów! Na cała Europę! Żenada!

śmierdziele się wystraszyli że jak by nas było 4000 to ich zagłuszymy i przejmiemy inicjatywę na śląskim.
ch,j im w dupę i tak trzy punkty pojadą z nami do Zabrza
JADYMY DURŚ

Krótko w temacie, Panowie, po co się niepotrzebnie „pluć”.
Ruch Chorzów- Górnik Zabrze 1-3
potem:
Górnik Zabrze- Legia Warszawa 2-0.
Pozdrowienia.

Brawo Ty

Marzenia 3-1 i tyle w temacie

Nie masz swego portalu smrodzie chorzowski?WON!

Porównał WDŚ do derbów Rzeszowa! Ja p… . Mają trenera kosmitę 🙂