Konferencja prasowa przed meczem Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław

Kris  -  11 kwietnia 2024 15:11
6
3966

W czwartek w siedzibie klubu odbyła się tradycyjna, przedmeczowa konferencja prasowa.  Na pytania dziennikarzy odpowiadał trener Górnika Zabrze Jan Urban.

Przypomnijmy, że spotkanie Trójkolorowych ze Śląskiem Wrocław rozegrane zostanie w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy w niedzielę 14 kwietnia. Początek meczu wyznaczono na godz. 17:30. Poniżej dokładny zapis dzisiejszej konferencji.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: GórnikTV
Wideo: GórnikTV

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jakoś dziwnie spokojny o wynik jestem przed tym meczem ze Śląskiem, który ostatnio gra bardzo przeciętnie i nawet gdy wygrywa to nie zachwyca… A widzimy, że drużyna trenera Urbana wiosną prezentuje się naprawdę fajnie, rzadko zalicza wpadki, a nawet gdy jej gra nie porywa, to i tak potrafi wyszarpać punkty (jak np. w Wielkich Derbach Śląska). Zastanawiam się jednak, kiedy trener Urban chce wypełnić limit minut gry młodzieżowców, bo do końca sezonu kolejek zostało coraz mniej, a „zaległości” na tym polu mamy spore, zaś o zapłacie kary nikt pewnie w klubie nawet nie myśli… Może więc warto zagrać odważnie z Szalą i Barczakiem w pierwszym składzie, a z ławki wpuścić nie tylko Lukoszka, ale również np. Świerkota, który w sparingu z GKSem Tychy zaprezentował się całkiem przyzwoicie?

Z limitem bym się nie martwił. Wystarczy, że Szala będzie grał jak dotychczas pełne mecze (lub prawie pełne) plus w czterech meczach jakiś inny młodzieżowiec też zagra całe 90 minut. Ostatnie kolejki gramy raczej z dołem tabeli, więc młodzi dostaną szansę.

Minuty tylko 3 młodzieżowców liczą się w meczu.

Masz rację, zapomniałem o tym… Ale ostatnio najczęściej gramy tylko jednym młodzieżowcem (Szalą), więc tych minut gry młodzieżowców jeszcze sporo do niezbędnego minimum nam brakuje…

Często czytam Twoje komentarze, ale muszę przyznać, czytając tego newsa, że większych bzdur to dawno nie czytałem. Tym razem po prostu, tak zakładam, miałeś gorszy dzień, albo napisałeś artykuł promocyjny na zlecenie !

Nie miałem gorszego dnia i nie rozumiem Twoich zastrzeżeń… Niby na czyje zlecenie miałbym coś pisać? Artykuł promocyjny?! Może na zlecenie Barczaka albo Świerkota? 🙂 Niepoważne to trochę… A czy to nie w Górniku do niedawno obowiązywało hasło: do młodzieży świat należy? A ja wierzę w zabrzańską młodzież, a przykład Szali czy Lukoszka (a wcześniej Stalmacha czy Włodarczyka) pokazuje, że warto dawać szansę takim zawodnikom z rezerw czy nawet z drużyn juniorskich. Bo tak biedny klub jak Górnik tylko na takich młodych piłkarzach może zarabiać przyzwoite pieniądze i dzięki temu jakoś egzystować. Jeżeli uważasz to za bzdurę to Twoja sprawa…