Konferencja prasowa. Igor Angulo dostanie nową propozycję

Kaszpir  -  9 stycznia 2020 17:48
0
5418

W czwartek na obiekcie Górnika Zabrze odbyła się konferencja prasowa, podczas której Artur Płatek oraz Dariusz Czernik odpowiadali na pytania dziennikarzy. Tematem przewodnim były oczywiście sprawy transferowe. I chociaż Artur Płatek nie chciał spekulować w tym obszarze, to jednak dowiedzieliśmy się sporo konkretnych rzeczy o najbardziej gorących nazwiskach. 

Plany transferowe. Trzy-cztery nazwiska, ale żadnych spekulacji.

Artur Płatek:W tej kwestii do momentu podpisania kontraktu z zawodnikiem, nie będzie żadnych spekulacji. Zimowe transfery są po to aby naprawić błędy z okienka letniego. Z pewnością środkowy pomocnik jest bardzo potrzebny, pracujemy nad tym tematem. W sumie 3-4 nazwiska na różne pozycje, będą to zawodnicy ukształtowani w przeciwieństwie do lata gdzie dostali szansę zawodnicy młodzi. Będziemy robić wszystko, aby trójka nowych zawodników poleciała już na cypryjski obóz. 

Dariusz Czernik: – Interesują nas piłkarze do gry w pierwszej jedenastce. Nie jest to etap, gdzie szukamy piłkarzy, którzy mogli być na liście na miejscu 16, 17, czy zawodnicy do nauki i obrobienia mówiąc kolokwialnie. Artur Płatek mocno pracuje, aby przyszli piłkarze gotowi i powtórzył się schemat sprzed roku, kiedy trafili na Roosevelta Martin Chudy, a także Valeriane Gvilia.

Igor Angulo. Druga propozycja kontraktu.

Dariusz Czernik:Zdajemy sobie sprawę, że temat Igora Angulo budzi ogromne emocje wśród kibiców. Nie dziwi nas ten fakt, chciałbym podkreślić, że Igor jest bardzo ważną postacią w Górniku. Rozmawialiśmy wstępnie jesienią, kilka dni przed meczem z Jagiellonią dostał na piśmie propozycję kontraktu – rok+rok, z tym że kolejne dwanaście miesięcy uzależnione miało być od ilości rozegranych minut w pierwszym sezonie nowego kontraktu. Oferta była na miarę możliwości klubu, nie możemy żyć ponad stan. Naszym zdaniem jest to bardzo dobra propozycja, chyba najlepsza w historii Górnika. Igor ma także swoje oczekiwania, przedstawił swoją propozycję i te sumy po prostu się nie spotkały.

Planujemy złożyć piłkarzowi jeszcze jedną propozycję, nie będzie tam uwarunkowania „rok+rok”, tylko dwuletni kontrakt, na czym Igorowi najbardziej zależało. Oczywiście o kwotach w tym przypadku również mówić nie będziemy. Oferta będzie przedstawiona przed wyjazdem na Cypr, niezależnie od decyzji napastnika w tej sprawie, chcemy, aby Igor wypełnił aktualną umowę i został w Zabrzu do końca czerwca. Pojawiła się oferta z Turcji, nie podejmujemy tego tematu, ponieważ chcemy żeby pomógł nam w trwającym sezonie zająć jak najwyższą lokatę w lidze.

Artur Płatek: Chciałbym dodać jeszcze od siebie, że Igor jest dla nas ważnym ogniwem. Cieszą wszystkie te akcje, które dzieją się wokół jego osoby, to pokazuje, że wszyscy utożsamiają się z klubem. My chcemy, aby Górnik rozwijał się na wielu płaszczyznach, począwszy od bazy, od jakości szkolenia młodzieży. Musimy mieć z tyłu głowy te rzeczy.

Igor Angulo wychodzi na czwartkowy trening

Lukas Podolski. Nie możemy użyć słowa „negocjujemy”.

AP:Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy co znaczy jego nazwisko w piłce, jeżeli zawodnik będzie kiedyś chciał grać w Górniku to będzie taka możliwość. Wiemy, że jego gra w Zabrzu jest marzeniem wielu kibiców i oby się ono kiedyś spełniło.

DC:Dodam od siebie, że w przypadku Łukasza nie możemy powiedzieć, że Górnik negocjuje z piłkarzem. Negocjować z nim mogą kluby, choćby takie jak Flamengo. Jeżeli kiedyś zdecyduje się przyjść do nas, będzie wówczas decydował sentyment, rodzina. Z pewnością ustosunkujemy się do tego pozytywnie, będziemy wówczas bardzo szczęśliwi, ponieważ taki piłkarz, to jest zawsze wartość dodana.

Rafał Kurzawa. Jesteśmy trzecią stroną. Czekamy na wieści z Francji

DC: – Jesteśmy trzecią stroną, możemy podjęć temat tylko w wypadku, gdy Rafał ustali sobie warunki ze stroną francuską, jeżeli dostaniemy taki sygnał to oczywiście skontaktujemy się z piłkarzem. Póki ta sytuacja nie jest wyjaśniona, a z naszych informacji wynika, że nie jest, to żadne nasze ruchy nie mają sensu.

Ruchy kadrowe w drugą stronę. Baidoo na wypożyczenie.

AP:Chcemy wypożyczyć Ishmaela Baidoo, to z pewnością będzie dobre dla jego rozwoju. Jest pewna propozycja z Hiszpanii i osobiście nie ukrywam, że ciepłe kraje byłyby bardziej dla niego odpowiednie, choć jesteśmy oczywiście otwarci.

Poniżej możecie zobaczyć całą konferencję prasową w formie wideo ze strony GórnikTV.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl
Wideo: Górnik Zabrze

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments