Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

kesera  -  6 października 2014 17:39
0
830

pzpn

Na posiedzeniu w dniu 6 października 2014 roku Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyjrzała się zaktualizowanym prognozom finansowym niektórych Klubów Ekstraklasy oraz zajęła się sytuacją Klubów objętych nadzorem finansowym. Po przeprowadzonych analizach dokumentów finansowych Klubów, Komisja postanowiła wszcząć postępowania wyjaśniające w stosunku do 11 Klubów Ekstraklasy.

Górnik Zabrze – Komisja postanowiła wszcząć postępowanie wyjaśniające w związku z naruszeniem przez Klub postanowień decyzji nr 14 z dnia 14 maja 2014 roku, w zakresie  przekroczenia limitów wynagrodzeń w stosunku do założeń prognozy finansowej oraz o nieterminowe regulowanie zobowiązań licencyjnych objętych porozumieniami.

Ruch Chorzów – Komisja postanowiła wszcząć postępowanie wyjaśniające w związku z prawdopodobnym naruszeniem przez Klub postanowień decyzji nr 15 z dnia 14 maja 2014 roku w zakresie prawdopodobnego nieterminowego regulowania zobowiązań licencyjnych objętych porozumieniami.

Wisła Kraków – Komisja postanowiła wszcząć postępowanie wyjaśniające w związku z  naruszeniem przez Klub postanowień decyzji nr 16 z dnia 14 maja 2014 roku, w zakresie nieterminowego regulowania zobowiązań licencyjnych objętych porozumieniami.

Piast Gliwice, Cracovia Kraków, Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Zawisza Bydgoszcz, GKS Bełchatów, Korona Kielce – w stosunku do tych Klubów Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła wszcząć postępowanie wyjaśniające w związku z naruszeniem Kryterium F.08 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2014/2015, w związku z nie dostarczeniem zaktualizowanych prognoz finansowych.

Lechia Gdańsk – Komisja postanowiła wszcząć postępowanie wyjaśniające w związku z niezłożeniem informacji wynikającej z Kryterium F.07 Podręcznika Licencyjnego tzn. Licencjobiorca zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia Licencjodawcy o wszelkich istotnych zmianach lub okolicznościach, które obejmują między innymi późniejsze zdarzenia o dużym znaczeniu gospodarczym, co najmniej do końca Sezonu Licencyjnego.

Wszystkie Kluby w stosunku do których zostały wszczęte postępowania wyjaśniające będą mogły przedstawić Komisji wyjaśnienia na piśmie w ciągu 14 dni od daty otrzymania postanowień.

Źródło: pzpn.pl
Foto: pzpn.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments