Komunikat i stanowisko „Socios Górnik” w temacie działań komorniczych względem trofeów Górnika Zabrze

Milo  -  14 grudnia 2014 15:36
0
1119

baner_socios

W związku z opublikowaniem przez media informacji o wycenieniu przez komornika trofeów Górnika Zabrze, Stowarzyszenie „Socios Górnik” pragnie zająć stanowisko wobec zaistniałej sytuacji.

Tworząc pierwszą w Polsce organizację w modelu „Socios” czujemy się współodpowiedzialni za przyszłe losy klubu, a także za jego dotychczasowe dziedzictwo, które łączy tysiące kibiców Górnika na całym świecie. To ono stoi u podstaw ogromnej popularności Górnika i to dzięki niemu wyjątkowy na skalę ogólnokrajową projekt „Socios Górnik” świetnie się rozwija.

Od początku działalności Stowarzyszenia podkreślamy, że tworzymy grupę odpowiedzialnych i świadomych kibiców, którzy poprzez przekazywanie składek i kwot ze zbiórek do klubu, chcą wspierać rozwój Górnika Zabrze i pomagać w ustabilizowaniu jego sytuacji finansowej. Wiemy, że poprawa obecnej kondycji klubu wymaga dużo pracy ze strony Zarządu, która będzie znacznie bardziej wymierna, jeśli będzie prowadzona przy wsparciu kibiców Górnika.

Liczne puchary i trofea, będące namacalnym dowodem wielkiej historii i wyjątkowości Górnika Zabrze są najważniejszym i bezcennym elementem jego dziedzictwa. Dlatego też Zarząd „Socios Górnik” z ogromnym niepokojem przyjął doniesienia medialne, na temat działań komorniczych, dotyczących trofeów. Jednocześnie władze Stowarzyszenia pragną podkreślić, że w wypadku jakichkolwiek działań, mogących doprowadzić do utraty przez klub pucharów i pamiątek, wykorzystają wszelkie dostępne środki i sposoby, by to niezwykłe dziedzictwo chronić.

Zwracamy się również z prośbą do klubu o dokładne wyjaśnienie jakie podmioty i osoby pod kątem prawnym są właścicielami pucharów i na jakiej zasadzie są one udostępnione spółce Górnik Zabrze SSA.

Zarząd Socios Górnik”

Źródło: Socios Górnik
Foto: Socios Górnik

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments