Komunikat Górnika Zabrze

Kibic  -  23 lutego 2024 12:21
60
21183

W piątek piłkarze Górnika Zabrze nie wyszli na zaplanowany trening, jest to oczywiście pokłosie zaległości w wypłatach. W związku z zaistniałą sytuacją Górnik Zabrze wydał komunikat, jego treść poniżej.

Poniżej treść oficjalnego komunikatu Klubu.

O godz. 10:30 zarząd Górnika Zabrze w osobach Małgorzaty Miller-Gogolińskiej i Tomasza Masonia spotkał się z piłkarzami pierwszego zespołu oraz sztabem szkoleniowym, by przeprosić za dwumiesięczną zaległość w wypłatach i wytłumaczyć powody opóźnienia pensji. Główną przyczyną jest nieotrzymanie w planowanych terminach łącznie blisko 7 800 000 zł od kontrahentów z tytułu transferów. Zarząd przedstawił drużynie także plan uregulowania zobowiązań.

Źródło: Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
60 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejny raz szukają wymówki.

Tylko prywatyzacja

Przecież cały czas jest prywatyzacja. Ile chałup powstało koło Basenu na Kopernika? Wszystkie prywatne!
Gdzie podziała się kasa za IV trybunę? Przeziębiła się ? Też się sprywatyzowała. A dług?
Nie chce straszyć, ale to musi dupnąć, szczególnie teraz gdy władza patrzy na ręce

Teraz to władza kradnie hurtowo a na ręce się patrzy czy zmieści się więcej bo niewiadomo jak długo będzie można kraść.

Poprzedniej władzy nikt nie pobije. Miliardy wpuścić w glebe…sorry jakiś port. Z promu stępka nawet nie została, grunty pod Wrockiem kościól sprzedał za grosze Morawieckiemu i tak dalej…

No Chyzy za 2dni przep.6mld po spadku akcji Orlenu .Niy wiym co się stało z narodem żeby takich bolszewików wybrać ale niedługo wszyscy to odczują niestety.

Czyli wolisz żeby ruskie miały Orlen. Brawo. A…zapomniałem górnik ma ruskie barwy. Ruski klub to i ruskie myślenie. A propo..to skad wziąłeś te 6 mld? Rydzyk zapodał czy kwa-kwaczyński ha,ha
Ja na akcjach Orlenu w piątek zarobiłem 11 tys. zł. od 2 stycznia

Znakomicie panie vice prezident klubu, czyli płace zależą od transferów a nie biezącej działalności, sprzedazy biletów, gadżetów, pieniędzy sponsorów???? Czyli wszystko zostało przejedzone?? Tak?

Za chwilę nie będzie ciepłej wody i tez będziesz tłumaczył, że pieniedzy z transferów nie ma??

Jak to powiedziałes w wywiadzie?? Zabrze za carycy i kiedys to niebo i ziemia?? Z Górnikiem jest podobnie, prawda..??

Nie, z bieżącej działalności całość pieniędzy trafia do włodarzy niestety

A kto to są „włodarze”? I w jaki sposób trafiają do nich wszystkie pieniądze?

To ja Ci powiem! Spółka stadion, ktora przeżera większość przychodów z dnia meczowego! Czyż bys nie wiedział..??

Najważniejsze że rada namiętnie przyznaje sobie podwyższki.
Spytajmy ciu..masonia czy on też ma zaległości z wypłatami. Ja,nie znajduje słów jak taka banda idiotów jest w zarządzie no ale przecież ta z pałacu jest w tym obeznana.

Brawo

Bardzo dobra decyzja drużyny i sztabu.
Jeśli nie było by transferu Daisuke,to mozna wywnioskować,że zabraknie kasy na funkcjonowanie klubu(co zresztą widać po problemach z wypłatami).
Patologia
Mam nadzieję,że ta sytuacja przyśpieszy tylko sprzedaż NASZEGO Górnika kompetentym ludziom,a definitywnie zamknie drogę Urzędowi Miasta o przerwaniu tej transakcji.
Nowy własciciel potrzebny na…wczoraj.
PozdROWienia👋

Ciekawe czy zarząd też sobie dwa miesiące wypłat nie płaci chociaż nic nie robią.

😂😂😂

Szkoda słów, Szacun dla całej drużyny i lukasa… Dosyć kolesiostwa dosyć carycy… Wara od Górnika

sobie zapewne wypłaty zrobili..

To na 100%

Czyli, jakby nie było sprzedaży Kubicy i Yokoty- bo mowa tutaj o braku wpływów z Włoch i Holandii- za sprzedaż tych zawodników- TO DZISIAJ W OGÓLE NIE BYŁOBY ŻADNYCH PIENIĘDZY W KASIE GÓRNIKA NA JAKIEKOLWIEK WYPŁATY I POKRYWANIE KOSZTÓW OPERACYJNYCH…….Czyli byłoby konieczne ogłoszenie UPADŁOŚCI do Sądu- gdyby nie sprzedaż zawodników, bo dzisiaj w kasie byłyby pustki. Jak to wytłumaczy ZARZĄD odpowiedzialny z tytułu Kodeksu Cywilnego i Handlowego za pilnowanie bilansu finansowego firmy ???
W mojej ocenie dzisiaj już Zarząd miałby obowiązek złożyć wniosek do Sądu o upadłość lub postępowanie układowe- bo wysokość zobowiązań przekracza wartość firmy, przy braku aktywów. Dobrze by było= co w tym względzie ma do powiedzenia Zarząd opinii publicznej, kibicom i zawodnikom. Bo na podstawie tego newsa można wyciągnąć błędne wnioski, o których piszę, a przecież mogę się mylić. Więc prośba do Zarządu- aby przedstawił bardziej obszerne dane i informację. Bo jeśli czekamy tylko na pieniądze z zległych transferów, to warto się zapytać: CO DALEJ ?- jak te pieniądze dotrą i się szybko skończą ?
Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków będących Z PASJĄ DLA GÓRNIKA ZABRZE.

Dokładnie to wyjaśniłeś. Jest uregulowane do ilu dni zarząd musi zgłosić wniosek o upadłość lub układ.
w takim wniosku muszą być dokładne i aktualne finansowe spółki . Może kibice powinni zarządzać natychmiastowego wglądu w te dane.
To jest klub któremu od dziecka kibicuje choć nie jestem ze Śląska.
Byłem na otwarciu stadionu.
Oprawa i sposób prezentacji Legend Górnika …bardzo niski i żałosny poziom.
Szkoda mi tego klubu, kibiców
Urbana , Podolskiego . To co Oni robią to pełny szacun.
Moze to zobowiązuje kibiców aby teraz zacząć każdy dzień i każdą złotówkę kontrolować ….Taka społeczna Rada Nadzorcza
Przecież Zarząd bierze za tą robotę pieniądze . To jest ich obowiązek a jak nie to wybrać poza układem nowy Zarząd i minimalna pensja np 2 zl i premia za wynik finansowy co kwartał
Tu musi być terapia szokowa ….

Gdyby nie sprzedaż Yokoty i połowa ceny za Kubicę co dopiero dostaliśmy, to kasa poszła by z Miasta tak jak to robi prawie każdy klub w Polsce piast dostał około 9 mln zł my niedostalismy nic tylko spłatę obligacji do bankructwa nam bardzo daleko ,chodź sytuacja nie jest ciekawa .Wciąż wieże,że Klub przejmnie Hansel z Poldim lub firma Zarys

Za chwilę może Masoń lub Gogolińska udzielą wywiadu, że w klubie wszystko jest ok, poślizgi w wypłacie wynagrodzeń dla piłkarzy i trenerów są niewielkie, a tak w ogóle to piłkarze są przesadnie roszczeniowi że za swoją pracę domagają się wypłaty pensji… Ale niestety ta dwójka nieudaczników z nadania MMS zarządza Górnikiem i pierwsze co powinien zrobić nowy właściciel (o ile do zmiany właściciela dojdzie…) to wywalić na zbity pysk Króliczka Masonia i Mamę Gogolińską, a dopiero potem organizować klub według własnych koncepcji.

nieee.., Caryca powie, ze gdzie indziej jest jeszcze gorzej, przeciez to jest dyżurna narracja!!! Całe kilkanaście lat robiła zludzi debilii..!! Ale koniec z tym!

kto uzaleznia wyplaty od transferu? przeciez to jakies kuriozum. Jacys amayorzy prowadza ten klub. Górnik ma szczescie ze pzpn jest tego kolesiowski bo w innj lidze mieliby juz ujemne punkty.

Każdy klub ? A z czego ma niby brać??

Nigdy nie zrozumiem takich wymówek! Co to konia obchodzi, że się fura obaliła?! Jeden jest od roboty a drugi od płacenia za nią!

Ta, a Zarząd wiedział, jak planował budżet 23/24, że sprzwda Yokote za 2 mln €.
Dyrdymały, liczyli, że jak zawsze miasto dołoży, ale miasto weszło w tryb niby sprzedaży Górnika i kasy nie dało, żeby teraz wszyscy przyszli na klęczkach do carycy.

Popieram zawodników i sztab trenerski ale mam pytanie czy zagraniczne kluby tak traktują transfery z Polski czy taka jest tendencja w Europie i jak zawodnicy mogą grać w innych klubach gdyby UEFA była konsekwentna i kazała zawodnikom wrócić do Górnika i zapłacić jeszcze karę to takie podejście by się skończyło.

Niech napiszą książkę p.t
„30 Lat Naszego Bankructwa”

mono jeszcze bydzie normalnie yno wyjebać Mosonia i Gorolinskom dwóch nieudaczników z ramienia carycy

Bydzie problem z licencją na przyszly sezon zajebiscie

Co roku 15 milinów straty, teraz znów chcą trybunę za 46 mln. Kilkanaście meczy i dwie inne imprezy na rok. To już dawno powinno być zamknięte i zaorane. Mogą grać na gwarku w Biskupicach, przynajmniej miasto finansowo odsapnie.

Kryminalne tango i go-go…lińska

Łukasz Podolski napisz ile zarabiasz w Górniku

..a masz z tym kolego jakis problem..?? Może rozwiń swoja myśl.?? Chyba,że z UM jesteś, to wtedy zapewne przekracza to twoje mozliwości..

Co to ma do rzeczy ?

Jaki to ma związek ze sprawą pajacu.Tela ile wynegocjował,a działacze???przystali kumasz.Zalatwił przez 2,5 roku więcej spraw organizacyjnych,niż te miernoty,na stanowiskach przez kilkanaście lat rządów.Takiego gościa z jajami ,potrzebujemy ,ala na innym stanowisku w klubie.

Uwaga! Carycy podciep alert! Spam! Kolejna próba podburzenia kibiców przeciwko drużynie przez te miernoty z UM!

Daj spokój z tym podsycaniem Putinem nie będziesz kiraszkira

Podolski to tu dużo więcej kasy włożył niż zarobił ,wiedź radzę rozbieg zrobić i głową w ścianę Poldi odaje % każdej wypłaty na akademie na Yokote wyłożył pieniądze i sam go ściągnąć do Górnika to samo Enaliego i pomog przy sprowadzić nowego Japończyka jego zasługo to też sprowadzenie Włodarczyk i zarobienie na nim fajnej kasy

Że zapytam. To jak wy sprzedawaliście swoich piłkarzy? Przez internet? A może na targu na słowną umowę? Pewnie tak, bo nie ma ani pieniędzy ani piłkarzy. Kontrahenci zobaczyli frajerów i ich wykorzystali. Cały urząd miasta też tak działa?

Dlaczego Torcida nie zadaje trudnych pytań klubowym działaczom typu: gdzie są pieniądze z transferów, a jeśli kupujący nie zapłacił, to gdzie są zawodnicy? Przypominam, ze w tym przypadku nie ma ani pieniędzy, ani „towaru”. A może pieniądze były, tylko trafiły do prywatnych kieszeni, dlatego nie ma zwrotu „towaru”?

Pierwsze transzę zagrabili i z poślizgiem czekają na kolejne pamiętajmy blekota kosztował 2mln to ponad 8mln za Kubicę Włosi jeszcze nie dali

Nie wybierać cwelicy ani jej pomocników to będzie zmiana

Niech ZARZĄD odpowie, czy sobie też zalega z wypłatami od 2 miesięcy ?!!!

Wynająć hakerów niech sprawdzą ich kąta, jest taka „firma” która ostatnio zaszantowała NFZ w sensie danych o pacjentach

Jak zwykle. Ciekawe czy Gogolińska i Masoń nie wypłacili sobie wypłat

Rozwala mnie, że wszyscy się wypowiadają jakby mieli pełną wiedzę na temat tego co się dzieje w klubie i wokół klubu. Niestety, ale z tego co tu czytam to nikt nic nie wie – zaznaczam łącznie ze mną. Podstawowe informacje których mi brakuje:

  1. Za ile chcą kupić klub uczestnicy przetargu. Czy to co oferują starczy chociaż na spłatę bieżących długów?
  2. Czy klub będzie w kolejnych latach spłacał raty obligacji, czy może nadal wyciągał kasę z miasta?
  3. Na jakich zasadach Górnik w przyszłości będzie korzystał ze Stadionu i jakie są propozycje kontrahentów?
  4. Kto tak naprawdę sprzedał Yokotę do Gentu? Może to jest tak, że płatność pojawi się dopiero kiedy będzie nowy właściciel, dodam – odpowiedni nowy właściciel?
  5. Co w tej sytuacji mówi Gent? Ja rozumiem, że „dziennikarzom” najprościej jest zacytować oświadczenie klubu, napisać że Górnik to organizacyjne dno itp., itd (o czym wszyscy wiedzą). Może ktoś powinien zapytać na konferencji Gentu o co chodzi, dlaczego nie ma płatności za Yokotę i kiedy będzie? KAA Gent, to nie jest jeden z tureckich klubów, które po prostu przeważnie nie płacą. To klub z dobrej ligi zachodniej, może ten temat jest prostszy do wyjaśnienia niż się wszystkim wydaje.
  6. Po co Pani MMS czekała tak długo ze sprzedażą klubu, skoro od dawna klub nie ma kasy na bieżącą działalność? Kasa ze sprzedaży zawodników może służyć do rozwoju sportowego, ale jeśli na niej opiera się bieżąca działalność, to jest to chora sytuacja, a wygląda na to, że w Górniku ma ona miejsce od lat.

Większość tych pytań to pytania do pani prezydent Mańki – Szulik, bo pewnie inwestorzy będą się tłumaczyć tajnością postępowania przetargowego. Pani Prezydent powinna zrozumieć, że im prędzej wszystko zostanie ujawnione i rozstrzygnięte, tym lepiej dla niej. Jeśli ci szumnie zapowiadani inwestorzy chcą kupić Górnika za czapkę gruszek, to sorry, ale nie ma się co szczypać i trzeba klub zaorać i rozpoczynać od zera, ale bez długów.

Najbardziej mi szkoda w tej sytuacji trenera Urbana. Sportowo, przede wszystkim dzięki niemu, idzie nam najlepiej od lat, a wygląda na to, że jak zawsze zostanie to zaprzepaszczone.

….oj naiwniaku, jakby jej wysokość, swiatłość, słońce Zabrza…ujawniła prawdę, to…..byłaby afera jakiej swiat nie widział.! Jakie safakty….skumulowana strata na działalności 143 mln mało Ci??Czego jeszcze nie wiesz.? Że piłkarze nie dostaja wyplat, tez nie wiesz,?

Jestem kibicem Górnika od ponad 40 lat. Widziałem już początki i szczere chęci inwestorów Kozubala, Koźmińskiego, czy Allianz. Widziałem też ich koniec w Górniku. Oprócz tego widziałem kilka razy popieranie przez Torcidę Prezydent Mańki – Szulik przy okazji kolejnych wyborów. Efekt widać – obecna strata i cała sytuacja to jest jej wina, ale też wina tych którzy ją ślepo wspierali. Nazywasz mnie naiwniakiem, ale bez podstawowej wiedzy nie mam zamiaru udawać, że teraz Torcida zmądrzała, bo po raz kolejny ślepo kogoś popiera.

Chłopie za ile mają kupić klub ,jak jeszcze nie ma wyceny przez idiotów zUM.Stadion jest w czyim władaniu ,nie wiesz czy robisz z siebie błazna mimoże jesteś 40 lat kibicem.Miasto wypuściło obligacje, oraz jest właścicielem klubu chyba wszystko jasne,jaki to zbawiciel kibiców i Górnika i jakie wały finansowe można klepać.Najlepsze dlaczego caryca nie sprzedała wcześniej klubu,trzeba pominąć pustym śmiechem,jeżeli nie wiesz dlaczego.Natomiast Ploskoń to był tak i sam ratownik na miare dzisiejszej Szulikowej,podobnie jak Kożmińscy którzy chcieli ugrać coś dla siebie.Jedyny ratunek na dziś to Poldi ze swoim znajomym .

Skąd wiesz, że znajomy Poldiego to jedyny ratunek? Przecież jest trzech chętnych. Może ta akcja z nie wyjściem piłkarzy na trening ma pokazać, że albo Poldi i jego znajomy, albo nikt? Podolski to dobry piłkarz, ale on i jego znajomy jako inwestorzy, to jak na razie jest poziom Koźmińskiego i jego starego. Dużo gadki i mało konkretów. Płoskonia nie wymieniłem, bo dawał kasę na Górnika na długo zanim stał się oficjalnym właścicielem, bo w 90 roku, czyli wtedy jak było najciężej. Szulikowa nie sprzedała Górnika wcześniej, bo popierała ją Torcida, a ona za te poparcie kupowała sobie poparcie wyborcze. Teraz Torcida wybrała na zbawcę Górnika Poldiego i rozumiem, że niezależnie od tego co z tego konkretnie wynika wszyscy mają bić brawo i nie stawiać pytań?

Witam jak dla mnie to skandaliczne zachowanie zawodników Ja widząc coś takiego aż mnie serce boli.
Moim marzeniem jest granie w Górniku Zabrze w klubie który kocham całym sercem Choć umiejętności mają na to duży współczynnik to ja grałbym dla tego klubu za darmo bo najważniejsza jest pasja i radość z gry

Hahahahaha! Czyli co za darmo byś mieszkał w UM, za darmo byś jadł w UM, za darmo byś dostawał rzeczy do ubrania z UM? Piłkarz to zawód jak każdy, rozumiem podciepie, że Ty cieszysz się jak Ci wielmożna Caryca Zabrza uściśnie dłon za Twoje wypociny, ale większość ludzi niestety potrzebuje pieniędzy do życia.

Czyli byłby beneficjentem opieki społecznej a po meczu leciałby zamiast pod prysznic , to gazem pod bramę i zbierałby do czapki klubowej.,,co łaska,,🤣

Skandaliczna to jest twoja wypocina samotny samarytaninie 😁.Jak cię serce boli to nie trza było brać szprycy na srovid

Tylko pamiętaj – trawy z murawy nie wolno jeść, bo się zniszczy . Jedynie zostanie ci łąka, ale to tylko wiosna , lato , i co dalej?. Śp.Leona już niestety nie z nami nie ma więc koguty odpadają. Myślę że długo byś nie pograł. No chyba że rodzina pomoże

Zaplacic tym piłkarzom!!!!!! Halo Mason i Gogolinska dzięki tym ludziom macie co zryc w swoich swinskich korytach!!!

Pani szulik raus pani szulik won od Górnika co zbliżają się wybory pajacynke zgrywo że zależy na klubie naszym kochanym a tak naprawdę innej karty przetargowej nie ma usunąć te babsko z naszego regionu