Komu będą kibicować sympatycy Górnika Zabrze w meczu GKS-ROW? Zbiórka na wyjazd do Katowic o 15.30 pod stadionem

Spark  -  13 września 2013 13:16
0
1344

kibice_gks_zawisza_1213
Takie spotkanie dla większości kibiców Górnika Zabrze to zupełna nowość. Tylko fani starszej daty pamiętają mecze pomiędzy dwoma naszymi zgodami. Za kogo w takim razie będą trzymać kciuki sympatycy „Trójkolorowych” w sobotę na Bukowej? Na pewno będą się dobrze bawić! Mecz na szczycie rozegra tego samego dnia Wisłoka Dębica.

W latach 80-tych, kiedy liczba naszych zgód była znacznie większa niż obecnie, spotkania między dwoma zaprzyjaźnionymi ekipami może nie były na porządku dziennym, ale po prostu co jakiś czas do nich dochodziło. Teraz mamy sytuację niezwykle wyjątkową. Czeka nas pojedynek derbowy pomiędzy GKS-em Katowice i ROW-em Rybnik. Zapowiada się, że na trybunach będzie niesamowite święto nie tylko w wykonaniu fanów obu klubów, ale także sympatyków drużyny z Roosevelta. Specjalnie na ten mecz zorganizowany jest wyjazd dla wszystkich fanatyków z Zabrza, którzy zasiądą w specjalnie przeznaczonym dla nich miejscu na stadionie. Za kogo będą trzymać kciuki fani „Trójkolorowych”? Na pewno będą wspierać oba zespoły i doskonale się bawić. Nie zabraknie jednak takich kibiców zabrzańskiego klubu, którzy zasiądą na „Blaszoku”, czy też w sektorze gości. Wszystko zależy od tego, kto z kim jest bardziej związany.

Należy pamiętać, że ROW Rybnik to przecież także FC Górnika Zabrze i wielu fanów z okolic Rybnika jeżdżących na mecze 14-krotnych mistrzów Polski utożsamia się właśnie również z ekipą z Gliwickiej. Więcej o tym FC można przeczytać w tym miejscu. Nie brakuje jednak także tych, którym zdecydowanie bliżej jest do „GieKSy”. Różne nasze FC mają bardzo dobre kontakty z fanami klubu z Bukowej, gdyż spotykają się z nimi regularnie każdego dnia i ci pewnie będą trzymać kciuki za katowiczan.

Trzeba zaznaczyć, że bardzo sprzyja nam terminarz, gdyż sobota to idealny dzień by odbyło się takie spotkanie, tym bardziej, że Górnik swój mecz z Zagłębie Lubin rozegra dopiero w poniedziałek. Nie zabraknie także takich kibiców, którzy pojawią się na Bukowej by zobaczyć samo piłkarskie widowisko, a może przede wszystkim, być świadkami świetnych prezentacji na trybunach różnych ekip. Jednym zdaniem czeka nas wielka kibicowska uczta na stadionie przy ulicy Bukowej.

Kilka informacji dotyczących wyjazdu do Katowic:

Zbiórka pod stadionem Górnika Zabrze w sobotę o godz.15.30.
Autobusy będą podstawione około godz.16.00. Wyjazd autobusów o 16.15.

Na zbiórce rozdane zostaną karty kibica wraz z doładowaniem na mecz. Osoby podróżujące własnym środkiem transportu będą mogły odebrać karty pod stadionem w Katowicach.

Każdy kto zapisał się na mecz, a miał już wcześniej wyrobioną kartę kibica „GieKSy”,proszony jest o zabranie jej ze sobą, gdyż automatycznie została doładowana.

WSZYSCY W KOSZULKACH MŁYNOWYCH!

Bardzo interesująco zapowiada się również mecz w Dębicy, gdzie będąca liderem Wisłoka podejmie drugą w tabeli Pogoń Leżajsk. Najbliższy rywal ma taki sam dorobek punktowy jak Wisłoka, ale gorszą różnicę bramek. Warto przypomnieć, że zespół z Dębicy jest jednak beniaminkiem i po 7 rozegranych kolejkach znajduje się na czele tabeli.

I liga
GKS Katowice – ROW Rybnik, sobota, 14 września, godz 18.00

IV liga
Wisłoka Dębica – Pogoń Leżajsk, sobota, 14 września, godz 16.00

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments