Kolejny sparingowy remis naszej „dwójki”

Kaszpir  -  6 lutego 2019 21:29
0
2826

Drugi zespół Górnika zremisował z Gwarkiem Ornontowice 2:2. Gole dla zabrzan zdobyli Dominik Miłek oraz Tymoteusz Wojdanowski. Dla Gwarka trafiali Kasprzyk i Mąka.

Rezerwy Górnika Zabrze remisami stoją. W swojej piątej grze kontrolnej nasi III-ligowcy zanotowali czwarty rezultat remisowy. Pierwotnie na środę 6 lutego miało się odbyć  spotkanie z wodzisławską Odrą, jednak plany uległy korekcie. Niemniej jednak mecz z Gwarkiem zapowiadał się interesująco choćby z powodu, że obie drużyny staną wkrótce naprzeciw siebie w meczu o stawkę. Mianowicie będzie to finał Jatta Pucharu Polski Podokręgu Zabrze. Z informacji, które uzyskaliśmy od organizatorów tych rozgrywek, spotkanie decydujące ma odbyć się w dogodnym wiosennym terminie na boisku w Ornontowicach. Tak, więc w środę mieliśmy malutki przedsmak rywalizacji obu drużyn.

Samo spotkanie lepiej ułożyło się dla IV-ligowców, byli po prostu skuteczniejsi. Zawodnicy Gwarka przed przerwą objęli prowadzenie, po golu zdobytym z rzutu karnego przez Kasprzyka. I chociaż ton grze nadawali „Trójkolorowi” nie byli w stanie znaleźć sposobu na defensywę i bramkarza przeciwników. W drugiej połowie zabrzanie zdołali w końcu wbić rywalom bramki. Najpierw do siatki trafił Miłek, następnie „jedenastkę” wykorzystał Wojdanowski. Mecz zakończył się jednak remisem, gdyż dla Gwarka gola jeszcze zdobył Mąka.

Górnik II Zabrze – Gwarek Ornontowice 2:2 (0:1)

0:1 – Kasprzyk, 40 (k)
1:1 – Miłek, 57′
2:1 – Wojdanowski, 60′ (k)
2:2 – Mąka, 80′

Górnik II: Buszka – Bieniek, Nowakowski, Surowiec, Jaksik, Kulanek, Knabel, Fic, Ćwielong, Ściślak, Pawłowski, Kamiński, Zaradny, Wojdanowski, Cybulski, Pisarek, Belica, Gałązkiewicz, Miłek. (Kadrę uzupełniło trzech zawodników testowanych).

Gwarek: Stanek – Sewerin, Rajca, zaw.test, Tomecki, Boczar, Ściślak, Maziarz, Kasprzyk, zaw.testowany, Zdrzałek.