Kolejna „wiecha” na dachu? Pracują nawet po 22

kamres  -  12 maja 2013 16:35
0
898

stadion01_maj2013

Zapraszamy na podsumowanie tygodnia modernizacji stadionu. Dowiecie się z niego m.in jakie odnotowano postępy oraz że po godzinie 22 na obiekcie też pracują robotnicy.

Budynek kas po południowej stronie jest ukończony jeśli chodzi o betonowanie. Na placu wschodnim sukcesywnie układana jest izolacja. Po stronie południowej placu budowy pojawił się głęboki wykop, w którym znajdzie się ścianka oporowa pasażu handlowego.

Trybuna północna wzbogaciła się o kolejne elementy stalowe dachu oraz pomosty techniczne, choć zwyżki nie popisały się w tym tygodniu. Obserwując od dawna budowę stadionu, nie zdarzył się jeszcze aż tak nikły postęp przy układaniu konstrukcji dachu. Można rzec, że zwyżki na górnym poziomie trybun nie zrobiły nic, a prace odbywają się ze zwyżek stojących na ziemi. Pojawiły się również postępy przy wznoszeniu klatek schodowych trybuny wschodniej oraz kolejne elementy elewacji.

Na trybunie południowej pojawiły się schodki, natomiast za nią ustawiono rusztowana, które pomagają pracownikom w montażu uchwytów na płyty zakrywające goły beton. Można zauważyć również zdjęte deskowania z jednej z klatek schodowych oraz całkiem nowe odlane schody. Nie przybywa elementów dachu, ponieważ robotnicy chcą najpierw ukończyć trybunę południową.

9 maja w północno-wschodniej części dachu zamontowano maszt gsm. U dołu przytwierdzony jest do odciągu dźwigara. Jego wysokość wynosi 6,6 m, z czego ponad konstrukcję dachu wystaje około 4,3 m. Oto nasza tytułowa wiecha, którą sfotografujemy podczas kolejnej wizyty na stadionie. W piątkowy wieczór po godzinie 22 postanowiliśmy się wybrać pod stadion. Ku naszemu zdziwieniu na plac budowy przyjechała pompa do betonu oraz było słychać głosy pracowników dobiegające z parkingu pod placem wschodnim. Zobaczymy czy termin listopad zostanie dotrzymany.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments