„Klub powinien w ogóle być zadowolony jeśli utrzymamy Górnika w lidze”

kesera  -  20 stycznia 2015 15:11
0
1147

Augustyn_1314
Błażej Augustyn w rozmowie ze „Sportem” mówi o trudnej sytuacji klubu. Sam podkreśla, że on nie jest niczemu winny, a ponosi konsekwencje

Trudna sytuacja finansowa Górnika Zabrze jest ciężka, mówi się o tym już od dłuższego czasu. Nie ukrywa tego również obrońca zabrzańskiego klubu, Błażej Augustyn. – Nie da się o tym nie myśleć. Jakby nie było, to są nasze pieniądze, na które ciężko pracowaliśmy a w ogóle ich nie widzimy. My z czystym sumieniem możemy spojrzeć sobie w oczy – mówi zawodnik.

Piłkarz jednak, mimo zaległości płacowych, pod względem zaangażowania w pracę w rundzie jesiennej nie ma sobie nic do zarzucenia. – Ze wszystkim sobie radzimy. Jesteśmy uodpornieni psychicznie na wiele rzeczy, które nas spotykają. Nie jesteśmy winni sytuacji w której się znaleźliśmy. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że tylko my tutaj wykonujemy swoją robotę właściwie. Mogliśmy co prawda zdobyć trochę więcej punktów ale się nie udało. Powiedzmy sobie szczerze, że klub powinien w ogóle być zadowolony jeśli utrzymamy Górnika w lidze. My jako zespół celujemy jednak w czołową ósemkę – mówi obrońca.

Augustyn odniósł się również do transferu Zachary do Chin. – Mateusz jest naszym mocnym ogniwem, ale takie jest życie że lepszy odchodzi. Trener Zamilski zawsze nam powtarzał, że nie ma ludzi niezastąpionych i zawsze ktoś wskakuje na miejsce tych co odchodzą. Może u nas też ktoś taki się pojawi – mówi na zakończenie Augustyn, podkreślając również, że sam liczy na jak najszybszy transfer.

Cały artykuł we wtorkowym numerze „Sportu”

Źródło: Sport/katowickisport.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments