Klasyfikacja goli i asyst w sezonie 2019/2020: Szkoda straconych punktów

W.  -  22 października 2019 17:13
0
1339

Górnik, podchodząc do spotkania z ŁKS-em Łódź, miał szansę na zdobycie kompletu punktów oraz poprawienie swojej sytuacji w tabeli. Niestety nadzieje zabrzan runęły w 50. minucie spotkania, kiedy to wynik meczu otworzyli goście. Dani Ramirez oddał precyzyjny strzał, a futbolówka trafiła w samo światło bramki Martina Chudego. Minuty mijały, a górnicy próbowali, stwarzali sobie sytuacje, ale niewiele z tego wynikało, brakowało zimnej krwi, skuteczności, a czasami i szczęścia, które tego dnia, stanęło po stronie ekipy z Łodzi. Gospodarze doprowadzili do wyrównania dopiero w 79. minucie spotkania, kiedy to na listę strzelców wpisał najskuteczniejszy napastnik w kadrze Marcina Brosza – Igor Angulo, dla którego był to czwarty gol w sezonie 2019/2020.

Punkty stracone na własnym stadionie bolą, tym bardziej że po ostatnim meczu 12. kolejki i zwycięstwie Rakowa nad Śląskiem Wrocław 1:0, zespół z Częstochowy wyprzedził Górnika, spychając nasz zespół na dwunastą lokatę w tabeli. Na ten moment dorobek czternastu punktów zdobytych przez zabrzańską jedenastkę sprawia, że tylko cztery punkty dzielą nas  od pierwszej ósemki, która powinna być celem biało-niebiesko-czerwonych po trzydziestu kolejkach. Jednak także cztery oczka dzielą nas od miejsca w strefie spadkowej PKO Ekstraklasy. Sprawy nie ułatwia terminarz, zapowiadający w najbliższym okresie trzy ciężkie spotkania (Lechia, Piast, Legia) kończące rundę jesienną zasadniczej fazy rozgrywek.

Ponadto po 12. kolejkach Górnik znajduje się w trójce drużyn, które notują w tym sezonie najmniej celnych trafień. Zabrzanie zdobyli dotychczas zaledwie jedenaście goli (w tym jedna samobójcza bramka autorstwa Igora Sapały dająca Górnikowi zwycięstwo nad Rakowem Częstochowa). Mniej goli od zabrzan zdobyła jedynie Arka Gdynia (10 bramek) i najsłabsza niemal pod każdym względem w tegorocznych rozgrywkach Korona Kielce, która strzeliła swym rywalom zaledwie sześć goli. Po meczu z Łódzkim Klubem Sportowym na czele najlepszych strzelców w kadrze czternastokrotnego mistrza Polski wysunął się Igor Angulo, który w rundzie jesiennej zdobył cztery gole i o  jedno trafienie wyprzedza swego rodaka Jesusa Jimeneza. Tuż za Hiszpanami, z jednym golem w klasyfikacji strzelców plasuje się Łukasz Wolsztyński, Kamil Zapolnik i Szymon Matuszek.