Klasyfikacja goli i asyst w sezonie 2019/2020: Poznański koncert

W.  -  5 marca 2020 10:17
0
1208

Zakończona w środę 25. kolejka PKO Ekstraklasy przyniosła cztery zwycięstwa gospodarzy
i cztery rezultaty korzystne dla gości. Tym razem żaden z pojedynków nie zakończył się remisem, który przeważnie nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.

W zaplanowanej na wtorek i środę 25. serii spotkań kibice obejrzeli w sumie 23 gole, najwięcej zdobyli piłkarze w Łodzi, gdzie walczący o ligowy byt ŁKS pokonał Zagłębie Lubin 3:2. Również pięć bramek padło we wtorkowym pojedynku Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze. Niestety aż cztery trafienia należały do Kolejorza, który w drugiej odsłonie spotkania dał zabrzanom prawdziwy, poznański koncert skuteczności.

Górnik po zwycięskim meczu z Pogonią Szczecin wyruszył do stolicy Wielkopolski z zamiarem przełamania fatalnej passy dwunastu z rzędu spotkań bez zwycięstwa na wyjeździe oraz chęcią zbliżenia się do pierwszej ósemki, która cały czas pozostaje w zasięgu Trójkolorowych. Niestety plan zabrzan runął już w 3. minucie, kiedy futbolówkę w światło bramki strzeżonej przez Martina Chudego posłał pozyskany w zimowym okienku transferowym hiszpański pomocnik Dani Ramirez. Strata gola nie załamała jednak zabrzan, którzy nie poddawali się, dzielnie walczyli z rywalami, stwarzając liczne okazje, przy których tradycyjnie już zawodziła kluczowa dla tego starcia skuteczność. Jedyną akcję na bramkę udało się zamienić Piotrowi Krawczykowi, który w 35. minucie doprowadził do wyrównania. Swój udział przy tym golu miał także Łukasz Wolsztyński, który po raz szósty w tegorocznych rozgrywkach asystował przy bramce zdobytej przez Trójkolorowych.

W drugiej połowie zespołem dominującym, a przede wszystkim dużo skuteczniejszym okazał się Lech, który w 54. minucie za sprawą precyzyjnego trafienia oddanego przez Kamila Jóźwiaka ponownie wyszedł na prowadzenie. Kolejne dwa gole w końcowych fragmentach gry zdobył dla gospodarzy najskuteczniejszy strzelec Lecha – Christian Gytkjær, który z 14. trafieniami w rankingu najlepszych strzelców PKO Ekstraklasy zrównał się z Jarosławem Niezgodą. Najlepszy snajper biało-niebiesko-czerwonych ku ogromnemu zaskoczeniu większości kibiców mecz z Lechem Poznań rozpoczął na ławce rezerwowych. Igor na placu gry pojawił się dopiero w 58. minucie, zastępując Piotra Krawczyka. Niestety ponad 30 minut spędzonych przez doświadczonego zawodnika na boisku nie zdołało odwrócić losów pojedynku i Górnik finalnie uległ rozpędzonej tego dnia lokomotywie 4:1.

Po ostatniej 25. kolejce nasz zespół z dorobkiem 30. punktów plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli, tracąc do pierwszej ósemki pięć oczek (Raków Częstochowa). Bilans bramkowy Górnika to 31 bramek zdobytych i 34 stracone. Przed kolejną okazją do powiększenia swego punktowego i strzeleckiego dorobku Trójkolorowi staną już w najbliższy piątek. Wówczas w ramach 26. serii PKO Ekstraklasy podopieczni Marcina Brosza na własnym terenie podejmą drugą w tabeli Cracovię. Przypominamy, że ostatni pojedynek obu zespołów rozegrany został 6 października 2019 roku na stadionie przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie i zakończył się remisem 1:1 (Matuszek 13’, Dytiatjew 35’).