Kibicowskie podsumowanie kolejki. Wyjątkowo niska frekwencja na stadionach, ale aż 6 wyjazdów!

g.rajda  -  11 listopada 2014 10:07
0
1488

kibice2_gks_cracovia_1415
Kolejny meczowy weekend za nami, tym razem liczby wyjazdowe nie powalały, aczkolwiek ważne, że w ogóle wyjazdy dochodzą do skutku. Spotkania nie przyciągnęły jednak tłumów na stadiony, a ogólna frekwencja nie wypadła zbyt okazale. Warto zaznaczyć, że sporo ekip wywieszało transparenty z zaproszeniem na tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie, na który także zapraszamy!

kibice2_gornik_pogon_1415

Piast Gliwice – Górnik Łęczna
kibiców: 3 852
w tym gości: 30
piątek, 7 listopada, godz. 18:00

W zapowiedzi pisaliśmy, że obie ekipy prezentują podobny poziom i w sumie zbyt wiele się nie pomyliliśmy. Oczekiwaliśmy tylko większej liczby gości na trybunach. Piast na niskim, ale znanym poziomie, przez całe spotkanie prowadził doping, miejscowi wywiesili też kilka flag. Goście z Łęcznej w Gliwicach pojawili się w większości w sportowej ekipie, nie mieli ze sobą flag. Warto zaznaczyć, że po meczu doszło do „grilla” ekipy z Łęcznej z ekipą Torcidy. Kiełbaski zjedli kibole Górnika, a fani z Łęcznej wracali na tarczy.

kibice_piast_leczna_1415

Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 12 991
w tym gości: ok. 30
piątek, 7 listopada, godz. 20:30

Dość niska frekwencja na tym spotkaniu spowodowana była zamknięciem „Kotła” za odpalone race. Doping przeniósł się więc za bramkę po drugiej stronie boiska.
Goście w Poznaniu pojawili się w +/- 30 osób, bez flag, nie prowadzili dopingu.

kibice2_lech_podbeskidzie_1415kibice_lech_podbeskidzie_1415

Lechia Gdańsk – Korona Kielce
kibiców: 8 991
w tym gości:
sobota, 8 listopada, godz. 15:30

Pomimo biletów za pół ceny przeznaczonej dla kibiców, którzy byli na spotkaniu ze Śląskiem, na trybunach tłumów nie było. 9 tysięcy widzów patrząc na możliwości Lechii i przede wszystkim pojemności stadionu wypada dość marnie. Niemniej jednak można uznać to za chwilowy spadek formy gdańszczan. Młyn zapełniony był w około 70% dolnego poziomu, całe spotkanie gospodarze prowadzili doping.
Kibice z Kielc do Gdańska przybyli w około 200 głów z flagą, prowadzili doping.

kibice_lechia_korona_1415 kibice2_lechia_korona_1415

Doping gospodarzy:
[youtube id=”WB7Zxy15y7Y”]

GKS Bełchatów – Cracovia
kibiców: 2 670
w tym gości:
sobota, 8 listopada, godz. 18:00

Relacja „Pasów” z wyjazdu:
„Na miejsce udaliśmy się autokarem, busem oraz samochodami. Podróż przebiegła bezproblemowo, w konsekwencji pod stadionem w Bełchatowie byliśmy już półtorej godziny przed meczem. Wpuszczanie na stadion przebiegło bardzo sprawnie. Na sektorze gości zasiadło 130 kibiców, w tym 2 osoby z Lecha. Od pierwszej minuty ruszyliśmy z głośnym dopingiem. (…). Gospodarze zaprezentowali się bardzo słabo, tworząc niewielki młyn, który z perspektywy sektora gości był kompletnie niesłyszalny. Okrzykami zachęcaliśmy również wszystkich do udziału we wtorkowym Marszu Niepodległości w Warszawie. Na płocie wywiesiliśmy dwa płótna: Cracovia Polska oraz Bóg, Honor, Ojczyzna. Podsumowując, wyjazd był bardzo udany. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa. ”

kibice_gks_cracovia_1415 kibice2_gks_cracovia_1415

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
kibiców: 14 242
w tym gości:  ok. 1 000
sobota, 8 listopada, godz, 20:30

Kibice z Wrocławia nie zasiedli na trybunie przeznaczonej dla gości, ponieważ jest ona zamknięta z powodu remontu, a poza tym, mecz ten był pojedynkiem zgodowym, a na takich spotkaniach kibice obu ekip zazwyczaj zasiadają razem. Szacunkowo do Krakowa przyjechało około tysiąca kibiców Śląska. Frekwencja na meczu jednak nie była zbyt wysoka, młyn został jednak wypełniony prawie w 100%.

kibice_wisla_slask_1415

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok
kibiców: 4 100
w tym gości:
niedziela, 9 listopada, godz. 15:30

Kibice Jagiellonii Białystok przyjechali do Chorzowa w 140 osób. Goście wywiesili dwie flagi („Jagiellonia”, „London”) oraz przez całe 90 minut prowadzili głośny doping.
„Niebiescy” z bardzo słabą frekwencją, na płotach wywiesili bardzo sporo flag, co w połączeniu z pustym młynem wyglądało dość śmiesznie.

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze
kibiców: 1 686
w tym gości: 0
niedziela, 9 listopada, godz. 15:30

Z powodu protestu na trybunach piknik podczas meczu trwał w najlepsze. Jak widać kibice Osucha niechętnie pojawiają się na stadionie, tym razem pojawiło się ich nieco ponad półtorej tysiąca. Torcida nie pojechała do Bydgoszczy solidaryzując się z gospodarzami. Piłka nożna dla kibiców!

Osuch_Gornik_Zawisza

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
kibiców: 8 324
w tym gości: 0
niedziela, 9 listopada, godz. 18:00

Z powodu zakazu za odpalone race w Krakowie do Szczecina nie mogli pojechać kibice Legii.
Gospodarze w końcu popisali się frekwencją zbliżoną do tej z poprzedniego sezonu, chociaż w młynie widać było sporo wolnych miejsc. Miejmy nadzieję, że ogólna frekwencja nie była uzależniona tylko od rywala grającego w Szczecinie. Na płotach „Portowcy” wywiesili sporo flag, całe spotkanie głośno dopingowali piłkarzy.

kibice_pogon_legia_1415

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments