Kibicowskie podsumowanie kolejki. W końcu sporo wyjazdów!

g.rajda  -  6 sierpnia 2014 22:04
0
1255

kibice5_legia_gornik_1415

W minionej kolejce na trybunach na większości stadionów odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wywieszono transparenty odnoszące się do Powstania. Kibole jak zwykle pokazali, że patriotyzm jest w ich sercach i nie boją się tego okazywać! Najlepsza frekwencja była na stadionie Lecha (ponad 16 tysięcy widzów), na wyjazdy natomiast pojechało w końcu więcej ekip: Torcida do Warszawy, Lechia z Wisłą do Gliwic, Bełchatów do Łęcznej oraz Pogoń do Kielc. Zapraszamy na raport z trybun!

Jagiellonia Białystok – Cracovia Kraków
kibiców: 6 780

w tym gości: 0
Piątek, 1 sierpnia, godz. 18:00

W Białymstoku tradycyjne brak kibiców gości, który spowodowany jest remontem stadionu Jagiellonii. Gospodarze wywiesili kilka flag, oraz transparenty: Dwa upamiętniające Powstanie Warszawskie, jeden dla zmarłego kibica oraz jeden PDW. Pomimo wakacji i pory meczu frekwencja na trybunach dopisała, a doping przez całe spotkanie stał na bardzo dobrym poziomie.

kibice_jagiellonia_cracovia_1415Młyn „Jagi” – fot. Grzegorz Chuczun / jagiellonia.net

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
kibiców: 4 453
w tym gości: 670
Piątek, 1 sierpnia, godz. 20:30

W sektorze gości zameldowało się 670 osób, w tym zgodowicze: 361 Wiślaków i 15 kiboli Śląska, goście mieli ze sobą 4 flagi. Doping po obu stronach przeciętny, z dobrymi zrywami. Frekwencja Piasta na kolana nie powala, to, że nie potrafią zapełnić tak małego obiektu mówi samo za siebie. 

kibice_piast_lechia_1415Goście w Gliwicach – fot. Damina / 12zawodnik.pl

Korona Kielce – Pogoń Szczecin
kibiców: 5 741
w tym gości: 190

Sobota, 2 sierpnia, godz. 18:00

„Portowcy” w Kielcach stawili się w 190 osób z 5 flagami. Wywiesili także transparent nawiązujący do Powstania Warszawskiego. Przez całe spotkanie prowadzili oni doping i byli słyszalni na całym obiekcie bardzo z powodu braku prowadzenia zorganizowanego dopingu przez kiboli Korony. Powodem tego bojkotu są złe stosunki i nieporozumienia na linii klub-kibice.

kibice_korona_pogon_1415Pogoń w Kielcach – fot. sebaVm – 12zawodnik.pl

Legia Warszawa – Górnik Zabrze
kibiców: 12 349
w tym gości: 620

Sobota, 2 sierpnia, godz. 20:30

Obszerna relacja z wyjazdu dostępna jest pod tym LINKIEM.
Galeria z meczu w Warszawie dostępna TUTAJ.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów
kibiców: 3 201
w tym gości: ok. 20

Niedziela, 3 sierpnia, godz. 15:30

Pomimo braku sektora gości w Bielsku-Białej pojawiła się około 20-osobowa grupa kibiców z Chorzowa. Z okazji setnego meczu w rkstraklasie zarząd klubu zorganizował oprawę na która składała się baloniada oraz flagi na kijach w barwach klubowych. Gospodarze wywiesili 2 flagi i prowadzili doping, odśpiewali także hymn ku chwale Powstańcom.

kibice_podbeskidzie_ruch_1415Oprawa gospodarzy – fot. tspodbeskidzie.pl

Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 6 839
w tym gości: 0

Niedziela, 3 sierpnia, godz. 15:30

Na tym spotkaniu zadebiutował nowy „herb” Zawiszy, a właściwie jego właściciela – Osucha, który bezprawnie herb zmienił. Zmiana która została dokonana polega na przemalowaniu białego tła tarczy herbu na złoto. Konflikt w Bydgoszczy bardzo się pogłębia, końca na próżno oczekiwać… Gospodarze na ten mecz wystawiają średni jak na ich możliwości młyn, lecz w aktualnych czasach dla Śląska liczy się każdy fan na stadionie – problemy finansowe są bardzo poważne i we Wrocławiu podobnie jak w Zabrzu liczy się każdy grosz. Frekwencja jednak na kolana nie powala na tak duży obiekt po prostu musi przychodzić więcej kibiców. Marketing w tym wypadku musi zadziałać szybko i sprawnie, a czy będą efekty okaże się niebawem. Na samym spotkaniu wywieszonych zostaje sporo flag oraz transparenty odnoszące się do 70 rocznicy Powstania Warszawskiego.

kibice_slask_zawisza_1415Młyn Śląska – fot. wroclawianie.info

Lech Poznań – Wisła Kraków
kibiców: 16 264
w tym gości: 0

Niedziela, 3 sierpnia, godz. 18:00

Przez bojkot meczów przez kibiców „Białej Gwiazdy” mecz na pewno stracił na atrakcyjności kibicowskiej. Jednak w minionej kolejce największa ilość widzów była właśnie w Poznaniu. „Kocioł” Lecha nie był wypełniony do ostatniego miejsca, ale to nie przeszkodziło Lechowi w prowadzeniu głośnego i fanatycznego dopingu. Jako, że zgodowiczem Lecha jest Cracovia wywieszona została fana „Cracovia Londyn” oraz kilkukrotnie poleciały „pozdrowienia” do rywali zza miedzy. Poznaniacy wywiesili także trans „Warszawa’44 pamiętaMY”.

kibice_lech_wisla_1415„Kocioł” podczas spotkania z Wisłą – fot. kkslech.com

Górnik Łęczna – GKS Bełchatów
kibiców: 4 053
w tym gości: ok. 50
Poniedziałek, 4 sierpnia, godz. 18:00

W Łęcznej pojawiła się skromna grupka gości z Bełchatowa z jedną flagą. Na to spotkanie gospodarze wystawili młyn w dość dobrej liczbie w większości ubrany w zielone koszulki, wywieszają kilka flag i przez całe spotkanie prowadza doping na przyzwoitym poziomie.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments