Kibicowskie podsumowanie kolejki: „Piro-weekend” na zakończenie roku!

g.rajda  -  17 grudnia 2014 16:55
0
1325

kibice_korona_cracovia_1415
Za nami bardzo ciekawy weekend, kibice godnie zakończyli rok kalendarzowy na trybunach. Przede wszystkim na sektorach było sporo odpalonej pirotechniki, ciekawe oprawy i dobre liczby wyjazdowe (najlepszy wyjazd zaliczyła Torcida!). O szczegółach tego co działo się w ten weekend przeczytacie w kibicowskim podsumowaniu kolejki. Zapraszamy!

Korona Kielce – Cracovia
kibiców: 5 368

w tym gości: 250
piątek, 12 grudnia, godz. 18:00

Na piątkowe spotkanie w Kielcach kibice „Pasów” wybrali się w 250 osób. Liczba, choć słaba nie dziwi, bowiem w ostatnim czasie ekipa ta nie jeździ w zbyt pokaźnych liczbach, a dzień rozgrywania meczu dodatkowo osłabił ekipę wyjazdową. Na płotach w sektorze gości zawisło kilka flag, w tym „Naród wybrany, Cracovia pany”, która zawisła także podczas zeszłorocznej wizyty Krakowian w Kielcach.
Frekwencja gospodarzy dobra, w młynie tego dnia sporo osób i kilka wywieszonych flag.

kibice2_korona_cracovia_1415

Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów
kibiców: 7 315
w tym gości: ok. 75
piątek, 12 grudnia, godz. 20:30

Kibicowsko mecz bez historii. Kibice z Bełchatowa bez  większej mobilizacji na to spotkanie zawitali w Wrocławiu w około 75 osób z  dwiema flagami. Frekwencja gospodarzy kiepska, ale piszemy o tym przeważnie co dwie kolejki gdy Śląsk gra mecz u siebie. W młynie pustki, nie mówiac juz o reszcie stadionu. Tu rodzi sie pytanie: po co im był tak duży stadion?

kibice_slask_gks_1415kibice2_slask_gks_1415

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
kibiców: 7 185
w tym gości: 754
sobota, 13 grudnia, godz. 15:30

Fotorelacja ze spotkania: LINK

[youtube id=”nowHzFuYWmQ”]

Ruch Chorzów – Wisła Kraków
kibiców: 6 827
w tym gości: 626
sobota, 13 grudnia, godz. 15:30

Kibice „Białej Gwiazdy” do Chorzowa przyjechali pociągiem specjalnym, do dyspozycji mieli 1 000 wejściówek, nie wykorzystali jednak całej puli zasiadajac na sektorze gosci w 626 osób. W trakcie spotkania wiele razy „pozdrawiano” pewnego łysego Pana, którego od kilku tygodni w Krakowie już nie ma, a który aktualnie zasiada w zarzadzie klubu z  Chorzowa. Na płocie w sektorze gości zawisło 5 flag.

„Niebiescy” podczas spotkania zaprezentowali okolicznościową oprawę związaną z datą: 13.12 (1.3.1.2 = A.C.A.B.). Liczbą towarzyszyły teksty: „Dzisiaj święto komisarzu, piękna data w kalenndarzu, więc kibole nie próżnują policjantą humor psują”. Cołość wyszła ciekawie, a podczas prezentacji odpalona została pirotechnika.

kibice2_ruch_wisla_1415 kibice_ruch_wisla_1415

Lech Poznań – Lechia Gdańsk
kibiców: 16 029
w tym gości: 0
sobota, 13 grudnia, godz, 18:00

Poznaniacy wywiesili dwa transparenty, pierwszy z hasłem „13 grudnia pamiętamy”, a drugi „ŚP. Piotr Majchrzak pamiętamy”. „Kocioł” prezentował sie okazale, 16 tysięcy widzów to zdecydowanie najlepszy wynik w tej kolejce. Niestety w Poznaniu zabrakło kibiców gości, którzy otrzymali zakaz wyjazdowy za ostatnie racowisko.

kibice_lech_lechia_1415

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 3 037
w tym gości: 0
niedziela, 14 grudnia, godz. 15:30

Z wiadomych przyczyn do Bielska-Białej nie przyjechali kiboli Zawiszy – Osuch Pinokio! Wśród gospodarzy kompletu nie było, ale rywal był wyjątkowo niatrakcyjny zarówno kibicowsko jak i piłkarsko.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa
kibiców: 7 000
w tym gości: 550 (nie wszyscy na sektorze)
niedziela, 14 grudnia, godz. 18:00

Fani z Łęcznej na początek spotkania przygotowali oprawę składającą się z sektorówki z malowaną postacią kibica z racą wraz z herbem klubu. Całość uzupełniał transparent „To my Górnicy”, jedna raca na górze i kilka stroboskopów odpalonych pod płótnem. Gdy sektorówka „zjechała”, łęcznianie zaprezentowali transparenty na dwóch kijach. Warto zaznaczyć, że pierwszy raz w tym sezonie na stadionie w Łecznej zasiadł komplet widzów!
Relacja kibiców Legii:
„Legioniści do Łęcznej otrzymali zaledwie 380 biletów i od samego początku było wiadomo, że to zbyt skromna liczba jak na zainteresowanie warszawskich wyjazdowiczów. Ostatecznie do Łęcznej przyjechało nas około 550 osób, które według zapewnień organizatorów, miały bez problemu dostać się na przygotowany przez nas sektor. Ruszyliśmy więc z dopingiem od pierwszej minuty. Nasz sektor tymczasem ozdobiło dziewięć płócien. Kilka minut po przerwie po anty policyjnych okrzykach opuściliśmy sektor gości. Miejscowi żegnali nas okrzykiem „Piłka nożna dla kibiców”. Gospodarze, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie wpuścili kilkudziesięciu osób z Warszawy, w tym osób z biletami. Jeśli ktoś myślał, że w związku z tym wcześniej wrócimy do Warszawy, grubo się mylił. Jako, że policja zawinęła trzy osoby, poczekaliśmy do czasu aż wszyscy trzej zostaną wypuszczeni i jakieś 45 minut po zakończeniu spotkania zapakowaliśmy się z powrotem do fur i ruszyliśmy w stronę Warszawy.”

kibice2_leczna_legia_1415 kibice_leczna_legia_1415

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
kibiców: 3 506
w tym gości: 0
poniedziałek, 15 grudnia, godz. 18:00

Kibice ze Szczecina nie mogli przyjechać do Gliwic z powodu zakazu, który otrzymali za pirotechnikę odpaloną na sektorze we Wrocławiu.
Kibice Piasta przygotowali sektorówkę skierowaną do fanów Pogonii, którzy po „grillowaniu” w 2010 roku rzekomo zeznawali przeciwko nim na komendzie. Na sektorówce znalazł się „Przepis na konfiturę szczecińską” oraz kocioł na czarnym tle. Oprócz tego w młynie pojawiły się postaci z tektury przedstawiające kibiców Pogoni i policjanta, którzy zbliżali się w kierunku wspomnianego kotła. Wtedy pod oprawą odpalona została także pirotechnika. Frekwencja w Gliwicach na poziomie podobnym do dopingu i samych kibiców czyli marna.

kibice_piast_pogon_1415

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Roosevelta81.pl/mks-korona-kielce.pl/12zawodnik.pl/legionisci.com/stadionowioprawcy.net

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments