Kibicowskie podsumowanie kolejki. Niskie frekwencje na dużych stadionach

g.rajda  -  23 lipca 2014 19:44
0
1741

kibice_slask_ruch1_1415

Niska frekwencja w 1. kolejce była spowodowana przede wszystkim zamkniętym stadionem w Poznaniu, a także bardzo słabym wynikiem w Warszawie. Zaprezentowane zostały dwie oprawy (Podbeskidzia i Śląska), a na wyjazdy udały się tylko dwie ekipy (GKS-u i Ruchu). O tym co działo się na trybunach w minionej kolejce przeczytacie poniżej. Zapraszamy!

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
kibiców: 3 100

w tym gości: 0
Piątek, 18 lipca, godz. 18:00

Kibice Podbeskidzia jako pierwsi w sezonie 2014/15 zaprezentowali oprawę na trybunach. Składała się z sektorówki z rycerzem, a na płocie zawisł napis „Bielska Twierdza” całość w barwach klubowych. Na tym spotkaniu nie mogli  zaprezentować się fani „Portowców”, w Bielsku-Białej remont stadionu nadal w toku.

kibice_podbeskidzie_pogon_1415

Oprawa gospodarzy / fot. 12zawodnik.pl

[youtube id=”WAfqzmeOUmc”]

Górnik Łęczna – Wisła Kraków
kibiców: 5 025
w tym gości: 0

Piątek, 18 lipca, godz. 20:30

Kibice „Białej Gwiazdy” bojkotują mecze Wisły. Dla kibiców z Łęcznej był to premierowy, po powrocie do ekstraklasy mecz w którym zaprezentowali się bardzo dobrze. Przez całe spotkanie prowadzili żywiołowy doping, i choć na stadionie zasiadło tylko 5 tysięcy widzów, to liczba fanatyków na młynie była bardzo duża.

kibice_leczna_wisla_1415

Młyn gospodarzy / fot. kibice.net

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
kibiców: 5 782
w tym gości: 0

Sobota, 19 lipca, godz. 18:00

W Białymstoku budowa stadionu wchodzi w ostateczną fazę. Brakuje już tylko wykończenia, dachu i krzesełek. Jednak pomimo ograniczonej liczby widzów na stadionie bardzo ciężko zgromadzić komplet publiczności co w perspektywie oddania nowych miejsc nie wróży dobrze. Jak to będzie z tą widownią? Przekonamy się, miejmy nadzieję, już niebawem. Kibiców Lechii z wiadomych powodów na tym spotkaniu zabrakło.

Doping Jagi:
[youtube id=”hD-U2MpSDYg”]

Legia Warszawa – GKS Bełchatów
kibiców:8 700
w tym gości: 468

Sobota, 19 lipca, godz. 20:30

Frekwencja na stadionie Legii w tej kolejce była najgorszym wynikiem w historii nowego obiektu przy Łazienkowskiej. Widać, iż w stolicy kraju jest wielu kibiców sukcesu, bo wielu Legionistów widząc marną grę piłkarzy w eliminacjach do Ligi Mistrzów po prostu olało ten mecz, inaczej bowiem faktu TYLKO 8 700 widzów wytłumaczyć nie można, no chyba, że sobotni wieczór w Warszawie nie jest najdogodniejszym terminem do pójścia na stadion. Gospodarze wywiesili transparent „Dziękujemy Hadajowi, chcemy nowego spikera!!!”. W Warszawie tego dnia zameldowało się 468 kibiców gości , którzy wspierani byli 60 osobową grupą kibiców Wisły Sandomierz. Na płocie wywieszona została flaga „GKS Bełchatów”, flaga Wisły oraz trans „PDW”.

kibice_legia_gks_1415

GKS w Warszawie / fot. legionisci.com

Zawisza Bydgoszcz – Korona Kielce
kibiców: 2873
w tym gości: 0

Niedziela, 20 lipca, godz. 15:30

Zawiszacy w dalszym ciągu bojkotują spotkania swojego klubu i słusznie domagają się dymisji Osucha. Na ta jednak się nie zanosi, więc tak na prawdę zakończenia wojny trudno wyczekiwać. Z gospodarzami zsolidaryzowali się fanatycy Korony którzy do Bydgoszczy nie przyjechali.

Lech Poznań – Piast Gliwice
kibiców: 0
w tym gości: 0

Niedziela, 20 lipca, godz. 15:30

Mecz bez historii jeśli chodzi o trybuny. Kibice nie pojawili się na obiekcie z powodu zamknięcia go przez Wojewodę Wielkopolskiego za incydenty, które miały miejsce w ostatniej kolejce minionego sezonu. Zakaz nie przeszkodził jednak fanatykom w dobrej zabawie pod samym obiektem. Przed spotkaniem spod stadionu odśpiewali hymn i mobilizowali „Kolejorza” okrzykami.

kibice_lech_piast_1415

Lech pod stadionem / fot. 12zawodnik.pl

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów
kibiców: 10 180
w tym gości: 653

Niedziela, 20 lipca, godz. 18:00

Wrocławianie przygotowali oprawę związaną z 25-leciem działalności grupy „Nabojka”. Oprawa składała się z pasów materiału, które utworzyły sektorówkę na wzór flagi „Nabojka”. Oprawę uzupełniły czerwone i zielone sreberka oraz transparent na płocie z hasłem: „Ćwierć wieku za nami 25 z tymi samymi zasadami”. W drugiej połowie pojawiły się natomiast duże flagi na kijach w asyście strzelających achtungów. Niestety frekwencja na stadionie Sląska nie jest za dobra, kibice mobilizowali się na przyjście na to spotkanie, aby jak najwięcej pieniędzy trafiło do kasy klubowej, gdyż klub ma poważne problemy finansowe.

kibice_slask_ruch_1415

Oprawa Sląska / fot. wks.pl

Niebiescy do stolicy Dolnego Śląska zawitali w 653 osoby. Momentami wokalnie prezentowali się o niebo lepiej niż fani Śląska, lecz bardzo wysoka temperatura oraz wynik spotkania na pewno nie były ich sprzymierzeńcami.

Oprawa gospodarzy:
[youtube id=”uITKvDm4p4k”]

Górnik Zabrze – Cracovia Kraków
kibiców: 3 000
w tym gości: 0
Poniedziałek, 21 lipca, godz. 18:00

Relacja kibicowska z meczu Górnik – Cracovia pojawi się w osobnym artykule. Już teraz zapraszamy!

Galeria z meczu: klik

Widzów łącznie: 38 660
Średnio: 4 832

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: wroclawianie.info

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments