Kibicowskie podsumowanie kolejki. Lech w Gdańsku, oprawa młodych „Portowców” i niska frekwencja we Wrocławiu

g.rajda  -  21 maja 2014 20:31
0
1911

kibice_gornik_legia1314a

W minionej kolejce wiele się działo. Najlepszy wyjazd kolejki zaliczył Lech, który w 1 180 głów stawił się w Gdańsku. Na wyjazdy pojechały także ekipy Piasta, Cracovii i ponownie Podbeskidzia (tym razem 90 osób). Na zakazie w Łodzi stawili się także fanatycy z Białegostoku. Szlagier kolejki w Zabrzu mogło oglądać tylko 3 000 widzów bez kibiców gości. Co jeszcze działo się w miniony weekend? Zapraszamy na relację z trybun!

Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok
kibiców: 5 000

w tym gości: 30
piątek, 16 maja, godz. 18:00

W czwartek przed tym spotkaniem kibice Widzewa przeprowadzili facebookową akcję mobilizacji do przyjścia na Stadion. Akcja dała dość zadowalające efekty w postaci 5 000 widzów na trybunach. Widzew cały mecz dopinguje i stara się wesprzeć swoich piłkarzy w walce o utrzymanie, wywiesza także sporo flag oraz transparent z pozdrowieniami dla chłopaków zza krat.

kibice_widzew_jagiellonia_1314Młyn Widzewa – fot. kutnotylkowidzew.pl

Na trybunach pojawiła się także około 30 osobowa grupa kibiców z Białegostoku. Jak widać nawet pomimo zakazu i braku sektora dla gości fani obu drużyn potrafią się wspierać. Piłka nożna dla kibiców!

Lechia Gdańsk – Lech Poznań
kibiców: 16 628
w tym gości: 1 180

piątek, 16 maja, godz. 20:30

Lech na to spotkanie otrzymał 1 200 wejściówek. Ostatecznie na sektorze gości zameldowało się 1 180 osób. „Kolejorz” wywiesił 8 flag, w tym jedną zgodowicza – Arki. Podczas meczu nie zabrakło obustronnych uprzejmości.

kibice_lechia_lech_1314Lech w Gdańsku – fot. Bron / 12zawodnik.pl

Gospodarze wywiesili 17 flag, bardzo licznie wypełnili swój młyn i dopingiem poprowadzili swój zespół do ważnego zwycięstwa.

kibice2_lechia_lech_1314Młyn gospodarzy – fot. Bron / 12zawodnik.pl 

Doping gospodarzy:
[youtube id=”HeKi-pk99uE”]

Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 6508
w tym gości: ok. 90
sobota, 17 maja, godz. 15:30

Po raz kolejny fani z Bielska-Białej zaskoczyli dość dobrą, jak na nich, liczbą wyjazdową. Tym razem w około 90 osób pojawili się we Wrocławiu, mieli ze sobą 1 flagę. Był to raczej jednak piknik bowiem nie prowadzili dopingu.

kibice_slask_podbeskidzie_1314Kibice z Bielska we Wrocławiu – fot. Zawier / 12zawodnik.pl

Śląsk na tym meczu frekwencją nie powalił. Młyn świecił pustkami, a doping raczej na przeciętnym poziomie. Mówi się: „Nieliczni, ale fanatyczni”, ale potencjał Śląska znamy, z resztą stadion na ponad 40 tysięcy widzów, a przychodzi 6 500… Coś tu jest nie tak.

kibice2_slask_podbeskidzie_1314Skromny młyn Śląska – fot. Zawier / 12zawodnik.pl

Korona Kielce – Piast Gliwice
kibiców: 5 456
w tym gości:
210
sobota, 17 maja, godz. 18:00 

We wtorek kibice Korony porozumieli się z zarządem w związku z czym wrócił zorganizowany doping na stadionie oraz ponownie wywieszone zostały flagi (8).

kibice_korona_piast_1314Młyn gospodarzy ponowsnie pełny – fot. sebaVm / 12zawodnik.pl

Przyjezdni stawili się w 210 głów z 7 flagami. Części kibiców Piasta pokończyły się zakazy stadionowe w związku z czym widać poprawę liczb wyjazdowych.

kibice2_korona_piast_1314Piast w Kielcach – fot. sebaVm / 12zawodnik.pl

Doping Piasta:
[youtube id=”BeSy01WteqI”]

Pogoń Szczecin – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 4 800
w tym gości: 0

sobota, 17 maja, godz. 20:30

Sobotni pojedynek w Szczecinie był pojedynkiem derbowym, dziwi więc bardzo mała liczba Pogoni (ostatnio zasiadało ich średnio 10 tysięcy na mecz).
Ten dzień należał jednak do sektora rodzinnego. Już w tygodniu klub wypuścił do internetu filmik, na którym Gryf pokazuje jak pociąć papier na konfetti. Swoje dołożyli też kibice z innych sektorów, dzięki czemu najmłodsi kibice Pogoni trochę poultrasowali. Zaczęło się w 15. minucie, kiedy to tysiące pociętych kawałków papieru uniosło się do góry. Konfetti było tak dużo, że wysypanie ich wszystkich zajęło najmłodszym trochę czasu. To nie koniec atrakcji. W 25. minucie na sektorze rodzinnym została ułożona baloniada w granatowo-bordowych barwach. Po prezentacji młodzi, wzorem swoich starszych kolegów, poprzebijali balony. Komendant wojewódzki zgodnie ze swoją fantazją mógł zanotować, że odpalone zostały race, a na najbliższy mecz ze względu „na niepokoje społeczne” należy zamknąć sektor dla najmłodszych. Komendancie reaguj! Kiedyś to oni będą zasilali młyn!
W związku z całą policyjną aferą na płocie pojawił się transparent „Bajkopisarze z Małopolskiej”, a także parokrotnie było skandowane hasło „Piłka nożna bez policji”.

kibice_pogon_zawisza_1314Baloniada na sektorach najmłodszych fanów – fot. pogononline.pl

kibice2_pogon_zawisza_1314Konfetti rzucane przez najmłodszych – fot. pogononline.pl

Zagłębie Lubin – Cracovia Kraków
kibiców: 5 072
w tym gości: 360

niedziela, 18 maja, godz. 15:30

Bardzo słaba gra „Miedziowych” odbija się na frekwencji podczas meczów, która z kolejki na kolejkę spada. Tym razem w Lubinie zasiadło ponad 5 tysięcy kibiców.

kibice2_zaglebie_corona_1314Sektory gospodarzy – fot. zaglebie.com

Cracovia stawiła się w 360 osób (w tym 110 z Poznania) z 4 flagami. Ich doping na przeciętnym poziomie z dobrymi zrywami.

kibice_zaglebie_cracovia_1314„Pasy” w Lubinie – fot. zaglebie.com

Górnik Zabrze – Legia Warszawa
kibiców: 3 000
w tym gości:0

niedziela, 18 maja, godz. 18:00

Relacja kibicowska wkrótce
Kulisy (wideo)
Galeria ze spotkania cz1
Galeria ze spotkania cz.2
Galeria ze spotkania cz.3

Ruch Chorzów – Wisła Kraków
kibiców: 6 500
w tym gości: 0

poniedziałek, 19 maja, godz. 18:00

Wisła organizowała sprzedaż biletów na to spotkanie, jednak ostatecznie wejściówkę kupił tylko jeden sympatyk klubu z Krakowa i  to w celach kolekcjonerskich. Kibice z Krakowa jak wiadomo są w konflikcie z władzami klubu, więc na mecze nie chodzą.

Fani Niebieskich z początkiem meczu wywiesili na płocie dwa transparenty. Jeden z nich z gratulacjami dla Atletico Madryt za zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Dopingowali całe spotkanie na dość dobrym poziomie.

Źródło: Roosevelta81.pl/pogon.v.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments