Kibicowskie podsumowanie kolejki: Hit nie zawiódł, sporo ciekawych wyjazdów!

g.rajda  -  24 września 2014 08:02
0
2396

kibice_lechia_pogon_1415
Za nami kolejny bardzo ciekawy kibicowski weekend. Na sektorach gości znów pojawiły się ekipy, a fanów gości nie zobaczyliśmy jedynie w Bielsku-Białej (remont) oraz Poznaniu (protest Zawiszy). Zdecydowanie najlepiej kibicowsko wypadł mecz Wisły z Legią, gdzie zaprezentowane zostały konkretne oprawy. Goście po 10-miesięcznej przerwie wyjazdowej odpalili w swojej klatce także race. Dużo działo się także na innych stadionach, m.in. w Gdańsku, gdzie fanatycy Lechii próbowali zdobyć flagę Pogoni. O tym i innych wydarzeniach minionej kolejki przeczytacie w raporcie kibicowskim przygotowanym przez nasza redakcję. Zapraszamy!

kibice5_wisla_legia_1415

Śląsk Wrocław – Korona Kielce
kibiców: 7 669

w tym gości: ok. 100
piątek, 19 września, godz. 18:00

Na tym spotkaniu frekwencja Śląska miała się poprawić dzięki akcjom marketingowym przeprowadzanym przez klub. Jednak jak jest każdy widzi, liczba widzów zamiast wzrastać – wręcz maleje. Podczas spotkania w młynie Śląska zawisł treściwy transparent „Jebać Hitlera, precz z nazizmem; Jebać Stalina, precz z komuną; IV rozbiór Polski”, do czego odnosił się ten trans każdy wie. Doping wrocławian na przeciętnym poziomie, w młynie wywiesili sporo flag.

kibice2_slask_korona_1415Młyn Śląska – fot. Zawier/12zawodnik.pl

Do Wrocławia zawitała około 100 osobowa grupa kibiców z Kielc. Mieli ze sobą 3 flagi, doping z ich strony sporadyczny.

kibice_slask_korona_1415Korona we Wrocławiu – fot. Zawier/12zawodnik.pl

Fragment dopingu Śląska:
[youtube id=”H_QeTKSiKGY”]

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
kibiców: 13 141
w tym gości: 443

piątek, 19 września, godz. 20:30

„Portowcy” do Gdańska przyjechali w 443 osoby, na sektorze wywiesili kilka flag, prowadzili także doping. Na początku 2 połowy z boku sektora wybiegło 2 kibiców Lechii, jeden z nich dobiegł do flagi FCh, jednak dzięki szybkiej reakcji Pogoni flaga została w ich rękach. Gospodarze podczas meczu z dobrym dopingiem i frekwencją w młynie.

kibice_lechia_pogon_1415Pogoń w Gdańsku – fot. lechia.net

kibice2_lechia_pogon_1415Nieudana próba zerwania flagi – fot. facebook.com/wladcytrybun

Piast Gliwice – Cracovia
kibiców: 4 100
w tym gości: 238

sobota, 20 września, godz. 15:30

Na niedaleki wyjazd do Gliwic kibice z Krakowa udali się w jedyne 238 osób. W ich szeregach widać jakiś kryzys, bo na ostatnich meczach zarówno domowych jak i wyjazdowych widać spory spadek frekwencji. Na meczu wywiesili 4 flagi, prowadzili także doping.

kibice_piast_cracovia_1415„Pasy” w Gliwicach – fot. 12zawodnik.pl

Piast na płocie wywiesza 8 flag, w tym kilka BATE, których delegacja była obecna na tym meczu. Podczas spotkania obie ekipy wymieniały się „uprzejmościami”, doping gospodarzy – jak sami ocenili – bardzo słaby, frekwencja nadal jest mizerna, nawet pomimo wielu akcji marketingowych klubu. Widać, że ich „potencjał” wyczerpał się tak szybko, jak wyczerpały się dobre wyniki piłkarzy.

kibice2_piast_cracovia_1415Skromny młyn Piasta – fot. 12zawodnik.pl

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
kibiców: 3 250
w tym gości: 0

sobota, 20 września, godz. 18:00

Fanatycy Górnika oficjalnie nie mogli pojawić się w Bielsku-Białej, jednak około 15 osób z Zabrza na tym meczu była incognito. Bilety wykupione były już na tydzień przed meczem, na trybunach zasiadł więc komplet kibiców.

Galeria ze spotkania: LINK

Lech Poznań – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 11 078
w tym gości: 0

sobota, 20 września, godz, 20:30

Z wiadomych przyczyn na to spotkanie nie przyjechali fanatycy z Bydgoszczy. Kibice z Poznania wyrazili poparcie ich protestu wywieszając w „Kotle” trans „Osuch=Pinokio”.
W tym dniu swoje dziesięciolecie obchodził FC Lecha – Bnin. Świętowanie rozpoczęli już na rynku w Bninie, gdzie w grupie 60 osób zebrali się i odpalili piro. Następnie w eskorcie policji udali się do Poznania, gdzie przed stadionem także odpalili piro. Mieli ze sobą także specjalny trans „Amba Fatima – 10 lat ekipy z Bnina”. Ten transparent został także wywieszony w „Kotle”. Ogólnie frekwencja Lecha na tym spotkaniu (szczególnie w „Kotle”) raczej nie była zadowalająca, widać spore braki, ale przyczyną tego są głównie ceny biletów oraz słabe wyniki piłkarzy.

kibice_lech_zawisza_1415FC Bnin przed spotkaniem – fot. kkslech.com

kibice2_lech_zawisza_1415„Kocioł” podczas meczu z Zawiszą – fot. kkslech.com

Ruch Chorzów – GKS Bełchatów
kibiców: 5 400
w tym gości: 143

niedziela 21 września, godz. 15:30

Pomimo mobilizacji w szeregach bełchatowian, do Chorzowa przyjechało ich tylko 143. Mieli ze sobą 1 flagę. Gospodarze z dobrą liczbą na trybunach, całe spotkanie prowadzili doping, wywiesili sporo flag. Podczas meczu obie ekipy dość często wymieniały ze sobą „miłe słowa”, Ruch krzyczał do GKS-u „Oficjalni konfidenci – GKS”.

kibice_ruch_gks_1415GKS Bełchatów w Chorzowie – fot. Władcy Trybun

Wisła Kraków – Legia Warszawa
kibiców: 31 289
w tym gości: 1 800

niedziela, 21 września, godz. 18:00

Mecz nazywany hitowym na boisku był także hitem na trybunach, na których zasiadł komplet widzów (ponad 31 tysięcy), co jest największą liczbą kibiców na stadionie w tym sezonie. Na początku spotkania fanatycy „Białej Gwiazdy” zaprezentowali konkretną kartoniadę. Składała się ona z czterech części: „UW”, „A.C.A.B.”, „WSH”, „AJ”. Całość uzupełnił transparent z hasłem: „Wypluty knebel i zerwany łańcuch, tu ubliża się jeńcom i opluwa posłańców”.  Tego dnia zaprezentowana została także oprawa na Sektorze Rodzinnym, która przygotowana została przez małych kibiców Wisły. Kibice Wisły zrezygnowali z pirotechniki, być może dlatego, że za tydzień odbędą się derby Krakowa na stadionie Cracovii i chcieli uniknąć kar.

kibice_wisla_legia_1415 kibice2_wisla_legia_1415 kibice3_wisla_legia_1415 kibice4_wisla_legia_1415Czterostronna kartoniada Wisły – fot. kibicewisly.pl

Oprawa Wisły:
[youtube id=”gegJcIE-xFc”]

Po dziesięciomiesięcznej przerwie wyjazdowej kibice z Warszawy w Krakowie zaprezentowali się bardzo dobrze. I chociaż nie wykorzystali pełnej puli 2 tysięcy biletów to i tak ich wyjazd należy zaliczyć do udanych. Jeden z pociągów specjalnych wyruszył z Warszawy już o godzinie 9:00, w sumie kibice Legii do Krakowa przyjechali 2 specjalami. Ne sektorze zameldowali się w 1 800 osób. Od początku spotkania obie ekipy „pozdrawiają się”, wymyślając coraz to lepsze przyśpiewki na przeciwników. Przez całe spotkanie na sektorze gości powiewały 4 duże flagi na kijach. Ogólnie legioniści w swojej klatce wywiesili 10 flag. Pod koniec 2 połowy w ich sektorze rozpoczęło się odliczanie… i chyba wszyscy mogli spodziewać się, co będzie „grane”. W górę poszły dziesiątki flag na kiju oraz odpalonych zostało kilkadziesiąt rac.

kibice5_wisla_legia_1415Sektor Legii z oprawą – fot. legionisci.com

Pokaz piro Legii:
[youtube id=”8V6LG02vRQ8″]

Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok
kibiców: 5 288
w tym gości: ok. 360

poniedziałek, 15 września, godz. 18:00

Na poniedziałkowy wyjazd do Łęcznej wybrało się około 360 kibiców Jagiellonii Białystok. W trasę udali się transportem kołowym. Na płocie wywiesili kilka flag oraz transów, prowadzili także doping. Warto dodać, że był to dla nich pierwszy od 10 miesięcy oficjalny wyjazd. Gospodarze dość licznie wypełnili młyn, wywiesili także kilka flag oraz prowadzili doping.

kibice_leczna_jagiellonia_1415„Jaga” w Łęcznej – fot. jagiellonia.net

Źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments