Kibicowskie podsumowanie kolejki. Dwa nieoczekiwane wyjazdy, 10 lat Torcidy Germany!

g.rajda  -  14 kwietnia 2014 10:17
0
2101

kibice_lech1314

Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego ekstraklasy pewne były tylko dwa wyjazdy: „Pasów” do Kielc i Lechii na mecz zgodowy ze Śląskiem. Ostatecznie kibice gości pojawili się także w Szczenicie (300 Widzewiaków na zakazie) i w Zabrzu (ok. 30 fanów „Kolejorza”). Zaskoczeniem kolejki było pojawienie się aż 170 kibiców Podbeskidzia w Krakowie. Zapraszamy na szczegółowy raport z trybun!

Górnik Zabrze – Lech Poznań
kibiców: 3000
w tym gości: ok. 30

sobota, 12 kwietnia 18:00

Górnik – Lech kibicowsko
Galeria z meczu – roosevelta81.pl

Galeria z meczu – torcida.eu cz.1
Galeria z meczu – torcida.eu cz.2
Galeria z meczu – torcida.eu cz.3

[youtube id=”464q6SVHOo0″]

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
kibiców: 5 299
w tym gości: 0

sobota, 12 kwietnia 18:00

W Białymstoku nie zobaczyliśmy kibiców Piasta Gliwice, było to spowodowane brakiem sektora gości na będącym w budowanie Stadionie Miejskim. Jagiellonia z frekwencją na swoim stałym poziomie, głośno dopingują całe spotkanie.

kibice_jagiellonia_piast_1314Młyn „Jagi” – fot Michał Kardasz / jagiellonia.net

Korona Kielce – Cracovia Kraków
kibiców: 
w tym gości: 710

sobota, 12 kwietnia 18:00

Cracovia otrzymała 710 wejściówek na to spotkanie, które rozeszły się bardzo szybko, później po ustaleniach z włodarzami Korony zapisywane były kolejne osoby. Lecz na kilka dni przed meczem Korona wycofała się z ustaleń i osoby z nadkompletu musiały zostać w domu. Ostatecznie  z Krakowa wyruszyło 5 autokarów i samochody. W pierwszej połowie goście wywiesili białą flagę „Naród wybrany, Cracovia pany” i ubrani byli w biało-czerwone koszulki. Druga połowa to zmiana wystroju, wyjazdowicze założyli czarne koszulki, a na sektorze zawisła flaga „Cracovia Kurdwanów”. „Pasy” cały mecz z dobrym dopingiem.

 kibice_korona_cracovia_1314Cracovia w Kielcach – fot. Armata / wikipasy.pl

Korona po meczu z Pogonią została ukarana zamknięciem młyna na mecz z Cracovią. W dniu spotkania gospodarze nie prowadzili zorganizowanego dopingu, kilka anemicznych prób rozruszania trybun spełza na niczym. Wywieszają tylko jedną flagę – „Małpa”.

kibice2_korona_cracovia_1314

Pogoń Szczecin – Widzew Łódź
kibiców: 10 183
w tym gości: 300 – na zakazie

sobota, 12 kwietnia 18:00

Po raz kolejny bariera 10 tysięcy kibiców na trybunach została przekroczona. Fani tym samym wygrali zakład z Grupą Azoty, Bosmanem, Pomorzem Zachodnim i Pogonią. Przekroczyli 50 000 frekwencji i uzbierali ponad 500 kg kapsli, a właśnie takie wyznaczono im cele. Teraz czeka ich nagroda. Jaka? O tym powiedzą niebawem! Podczas meczu „Portowcy” z głośnym dopingiem i dobrą liczbą w młynie.

 kibice_pogon_widzew_1314Młyn Pogoni – fot. Artur Szefer / pogon.v.pl

W Szczecinie pojawiło się 300 kibiców Widzewa, którzy oficjalnie mieli zakaz wyjazdowy za wydarzenia z meczu w Gdańsku. Piłka nożna dla kibiców!

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk
kibiców: 18 046
w tym gości: wspólnie na sektorach gospodarzy

sobota, 12 kwietnia 18:00

Mecz we Wrocławiu był meczem zgodowym. Kibice obu ekip zasiedli razem na trybunach, dołączyli do nich także kibice Wisły, którzy nie udali się na mecz swojej drużyny z wiadomych powodów. Lechia zjeżdżała do stolicy Dolnego Śląska od kilku dni przed spotkaniem, oficjalnie ich liczba to około 1 300 głów. Doping obustronny jednak bez fajerwerków jakich moglibyśmy oczekiwać.

kibice_slask_lechia_1314Młyn we Wrocławiu – fot. Zawier / 12zawodnik.pl

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 5 772
w tym gości: 170

sobota, 12 kwietnia 18:00

5 000 pikników czy 20 000 fanatycznych, głośnych i oddanych kibiców? Będąc piłkarzem przed jaką publicznością chcielibyście grać? Odpowiedź jest wiadoma, widać to także w praktyce m.in. po wynikach drużyny z Krakowa. Od kiedy ich kibice są skłóceni z zarządem i innymi to ich gra wygląda lekko mówiąc marnie. Taki niestety mamy kraj, ze wszystkim jest pod górkę. Wiślakom życzymy powodzenia i osiągnięcia swojego!
Co do trybun, a konkretnie klatki gości, to każdy z nas chyba odczuł lekkie zdziwienie. Pojawiło się tam bowiem 170 kibiców z Bielska-Białej, którzy momentami byli nawet słyszani. Po ostatnim wyjeździe do Chorzowa (13 osób) chyba nikt się nie spodziewał, ale takie niespodzianki są jak najbardziej wskazane (szczególnie w ekstraklasie gdzie każdy kolejny mecz jest znakiem zapytania). W Krakowie bielszczanie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, mieli nawet ze sobą flagę „Kozy”.

kibice2_wisla_podbeskidzie_1314Podbeskidzie w Krakowie

kibice_wisla_podbeskidzie_1314Kibice z flagą „Kozy” – fot. tspodbeskidzie.pl

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
kibiców: 9 154
w tym gości: 0

sobota, 12 kwietnia 18:00

W Lubinie nie zobaczyliśmy fanów Legii, spowodowane jest to zakazem za wydarzenia z meczu z Jagiellonią. Młyn gospodarzy tego dnia nie był pełny,  pomimo niekorzystnego wyniku na boisku prowadzili oni, jednak doping na dobrym poziomie. Przed meczem oczekiwaliśmy zdecydowanie lepszej frekwencji, ale w kontekście wyników Zagłębia liczba 9 tysięcy widzów i tak jest dobra.

 kibice_zaglebie_legia_1314Przodek podczas meczu z Legią – fot. wboleslawcu.pl

Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów
kibiców: 3 000
w tym gości: 0

sobota, 12 kwietnia 18:00

Ruch nie pojawił się w Bydgoszczy, solidarnie dołączyli się oni do protestu kiboli Zawiszy. A kibice „Zetki” nadal dążą do usunięcia „Osucha pinokia”, końca nie widać, na pewno nie zanosi się na złożenie broni bez walki. Trzymajcie się!

 Osuch_Gornik_Zawisza

 fot. Igor/Torcida.eu

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Ewa Dolibóg/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments