Kibicowskie podsumowanie kolejki. Derby w Lubinie, pustki w Warszawie, Pogoń w Zabrzu

Milo  -  19 marca 2014 17:13
0
1566

W minionej kolejce dobre wyjazdy zaliczył Śląsk, Widzew i Piast. Niespodziewanie w Zabrzu pojawiła się delegacja ze Szczecina w liczbie 120 osób. W Warszawie widzów przed telewizorami „przywitał” pusty stadion. Do Poznania natomiast wybrało się 12 osób z Bielska-Białej. Zapraszamy na relację z trybun!

Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 6755
w tym gości: 0
piątek, 14 marca 18:00

W Kielcach podczas spotkania fani gospodarzy zaprezentowali ciekawą sektorówkę, w której skład wchodziły: żółto-czerwone sreberka, oraz transparent o treści „Walczymy, by królować na świętokrzyskiej ziemi” oraz efektowny malunek przedstawiający lwa.  Pojawiło się również przygotowane przez kibiców konfetti.

Oprawa_Korona_ZawiszaOprawa kibiców gospodarzy – fot. Siejo / 12zawodnik.pl

[youtube id=”T4wmdcMNQxg”]

Na stadionie w Kielcach nie zobaczyliśmy kibiców Zawiszy Bydgoszcz, którzy w dalszym ciągu protestują przeciwko klubowym działaczom. Fani Korony wywiesili również transparent z treścią „Kłamiesz, Kłamiesz Zawiszy nie złamiesz” w geście solidarności. Zakończenia sporu niestety nie widać, a tzw. szalikowcy otrzymują od władz spółki kolejne zakazy stadionowe.

Transparent_Korona_Zawisza Transparent na meczu w Kielcach – fot. Kamils81 / mks-korona-kielce.pl

Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
kibiców: 18923
w tym gości:
12

piątek, 14 marca 20:30

W Poznaniu kibice gospodarzy zapełnili „kocioł” dopiero na około 10. minut przed startem spotkania. Frekwencja na pozostałych trybunach nie była najlepsza, a wpływ na to z pewnością miała pora rozgrywaniu meczu oraz przeciwnik. Po bokach trybuny najbardziej zagorzałych kibiców Lecha zawisły dwa transparenty: „Pozdrowienia dla więzienia” i „LPiła” (Legion Piła zawiesił działanie na Lechu). Doping prezentowany przez gospodarzy stał na niezłym poziomie i był przede wszystkim równy przez pełne 90 minut. Sympatycy Podbeskidzia przyjechali na mecz na własną rękę i podczas meczu nie odezwali się ani razu.

Kibice_Lech_Podbeskidzie„Kocioł” na meczu Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała – fot. Adam Ciereszko / lechpoznan.pl

[youtube id=”JbyLPtu0Ois”]

Lechia Gdańsk – Widzew Łódź
kibiców: 9175
w tym gości:
850

sobota, 15 marca 15:30

W Gdańsku kibice upamiętnili zbliżającą się rocznicę wypadku autokaru 19.03. 2013 w którym zginęło dwóch kibiców Lechii kibice wracali do Gdańska po meczu z Piastem Gliwice. Przed spotkaniem odbyła się minuta ciszy na ich cześć. Na trybunach widniała oprawa z napisem „Nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych”.

Oprawa_Lechia_WidzewOprawa kibiców Lechii Gdańsk – fot. Akbiphotos / lechia.net

[youtube id=”MVjlCcbVxX0″]

Kibice gości zjawili się w Gdańsku w liczbie 850 głów. Na płocie „klatki” wywiesi swoje flagi. Trzynasta już z rzędu porażka na wyjeździe z pewnością nie dodaje optymizmu przed kolejnymi spotkaniami.

Kibice_Lechia_Widzew
Kibice Widzewa Łódź na wyjeździe – fot. Bron / 12zawodnik.pl

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
kibiców: 3000
w tym gości: 120

sobota, 15 marca 18:30

Relacja kibicowska
Galeria

Legia Warszawa – Wisła Kraków
kibiców: 0
w tym gości: 0
niedziela, 15 marca 13:00

Pomimo niezwykle ciekawego ligowego spotkania trybuny przy ul. Łazienkowskiej były zamknięte. Przez 90 minut było słuchać tylko okrzyki trenera i zawodników.

Trybuny_Legia_WisłaPustki w Warszawie – fot. Jacek Prondzynski/ legia.com

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
kibiców: 10300
w tym gości: 1000

niedziela, 16 marca 15:30
Spotkanie te zapowiadało się najciekawiej pod względem kibicowskim. Doping zaprezentowany przez fanów gospodarzy zagłuszał przyjezdnych. Na meczu nie zabrakło tradycyjnych, jak na spotkania derbowe, „pozdrowień”. Poza tym odbyło się bez większych wydarzeń. Nie było opraw, co z pewnością złożyło się na przeciętność derbów.

Kibice_Zaglebie_Slask (2)Kibice gospodarzy podczas spotkania derbowego – fot. Tomasz Folta / zaglebie.com

 Kibice_Zaglebie_SlaskKibice gości – fot. Mateusz Kuźniak/ slasknet.com

Ruch Chorzów – Piast Gliwice
kibiców: 6 800
w tym gości:  600
niedziela, 16 marca 18:00

Na płocie młyna fani Niebieskich zawiesili transparent z napisem „Vsetko najlepsie Pan trener. A dakujeme”. Później kibice skandowali jeszcze imię i nazwisko swojego trenera. Kibice Piasta w niedaleką podróż do Chorzowa wybrali się autokarami i ostatecznie zawitali w około 600 osób. Wywiesili 5 flag i 2 flagi BATE z którym mają sztamę. Wzajemnych wyzwisk nie odnotowano.

kibice_ruch_piast_1314Piast w Chorzowie – fot. Damian / 12zawodnik.pl

Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok
kibiców: 5 124
w tym gości: 0
poniedziałek, 17 marca 18:00

Z powodu półrocznego zakazu wyjazdowego za wybryki w Warszawie do Krakowa nie mogli udać się kibice „Jagi”. Sektor najwierniejszych sympatyków „Pasów” został zamknięty za pirotechnikę w meczu ze Śląskiem i tym samym frekwencja poważnie zmalała. Podczas meczu swój debiut miała flaga „Bóg, honor, ojczyzna – Cracovia”, na zamkniętym młynie zawisł transparent „ŚP Łysy”, zobaczyliśmy także koszulkę – sektorówkę gospodarzy.

kibice_cracovia_jagiellonia_1314Kibice Cracovii – fot. GO / tylkocracovia.pl

Źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments