Kibicowskie podsumowanie kolejki: Bardzo dobra kolejka na stadionach!

g.rajda  -  25 marca 2015 18:28
0
1741

kibice4_lech_legia_1415

Za nami bardzo dobry weekend na naszych stadionach! Hit kolejki, mecz Lech-Legia nie zawiódł, było wszystko co najlepsze w kibicowskim świecie: oprawy, pełen stadion, sporo kibiców gości, race oraz palenie barw rywala. Nie mniej ciekawiej było podczas sobotnich Derbów Krakowa, w sobotę także zabrzańska Torcida bardzo licznie stawiła się w Gdańsku. O szczegółach wszystkich spotkań przeczytacie poniżej, zapraszamy!

Pogoń Szczecin – GKS Bełchatów
kibiców: 3 384

w tym gości: ok. 30
piątek, 20 marca, godz. 18:00

Do Szczecina Bełchatowianie przyjechali samochodami w około 30 osób, nie mieli ze sobą żadnej flagi, prowadzili sporadyczny doping. Frekwencja w młynie Pogoni, jak i na samym stadionie – tragiczna, wiadomo, że „piątek”, słaba gra itd, ale „Portowcy” nie są aż tak słabą ekipą by nie wystawiać licznego młyna i nie wypełniać trybun przynajmniej w 5-8 tysięcy widzów co mecz.

Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław
kibiców: 6 302
w tym gości: 570
piątek, 20 marca, godz. 20:30

Kibice na to spotkanie zjeżdżali się już od czwartku zatrzymując się u swoich zgodowiczów – Motoru Lublin, gdzie wspólnie integrowali się na mieście. Na sektorze gości w Łęcznej oficjalnie stawiło się około 570 kibiców, w tym około 150 kibiców Motoru. Spora część z nich zasiadła na sektorze gości, reszta na sektorze obok sektora gości. Po meczu część udała się do domów, część pozostała w Lublinie, a około stu osobowa grupa kibiców Śląska udała się do Krakowa, gdzie w sobotę uczestniczyli w Derbach Krakowa.

kibice_leczna_slask_1415

Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 6 248
w tym gości: 0
sobota, 21 marca, godz. 15:30

Z wiadomych przyczyn w Chorzowie nie pojawili się kibole Zawiszy. W szeregach „Niebieskich” brak ciśnienia na to spotkanie, stąd też brak kompletu na trybunach. Standardowo wywiesili oni sporo flag, jak sami się określili ich doping był przeciętny z chwilowymi zrywami. Nie zabrakło także pozdrowień dla Osucha-Pinokia.

Wisła Kraków – Cracovia Kraków
kibiców: 23 307
w tym gości: 1 607
sobota, 21 marca, godz, 18:00

Kibice Cracovii pojawili się na przed derbowym treningu. Rozłożyli transparent o treści: „Na przekór wynikom, na przekór tabelom… na przekór wszystkim …” oraz odpalili pirotechnikę. Na samym meczu kibice Cracovii szczelnie wypełnili sektor gości. Wszyscy byli ubrani w jednakowe białe lub czerwone koszulki (ułożone w pasy), co dało bardzo dobry efekt wizualny. Przed meczem zorganizowali przemarsz na stadion Wisły podczas którego odpalili race. Na samym meczu szczelnie oflagowali sektor oraz zrobili racowisko.

kibice_wisla_cracovia_1415

Wiślacy podczas spotkania zaprezentowali dwie oprawy: Pierwszą z nich była sektorówka przedstawiająca pasiastego włóczęgę kajającego się przed wymiarem sprawiedliwości, na górze znajdował się napis „Przerwaliście zmowę milczenia”. Do tego na transparencie pojawiło się hasło „Przyznaje się padło w procesie 22 razy.”. Druga z nich była skierowana do braci za kratami. dodatkowo przez całe spotkanie w widocznym miejscu po lewej stronie młyna wisiała przerobiona flaga Cracovii. Oprawa zaprezentowana została także na sektorze rodzinnym, transparent o treści „Oczywiste są wybory, Kraków ma trzy kolory” dopełniły kartoniki w kolorach Wisły. Rzecz jasna podczas meczu nie zabrakło obustronnych uprzejmości, w gruncie rzeczy było ich bardzo dużo. Doping obu ekip stał na dobrym poziomie, przeważała oczywiście Wisła, która miała spora przewagę liczebną.

kibice3_wisla_cracovia_1415
kibice4_wisla_cracovia_1415
kibice2_wisla_cracovia_1415

Przemarsz Cracovii:
[youtube id=”8_Lo3jV2kXk”]

Oprawa gości:
[youtube id=”NtvTYtM0Pfg”]

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
kibiców: 12 493
w tym gości: 752
sobota, 21 marca, godz, 20:30

Relacja ze spotkania: LINK

Galeria: LINK

Piast Gliwice – Korona Kielce
kibiców: 4 288
w tym gości: 770
niedziela, 22 marca, godz. 15:30

Kibice Korony od dłuższego czasu nakręcali sie na ten wyjazd, zapowiadali, że w Gliwicach stawią sie w 1000 osób, jednak liczba ta nie została osiągnięta. Na sektorze gości ostatecznie zawitało 770 fanatyków Korony. Przed meczem każde osiedle/FC stworzyła flagę na kiju i podczas meczu została zaprezentowana oprawa z tymi flagami, żółtymi kartonikami i transparentem w barwach na płocie: „Obywatele Korony”. Całość dała fajny efekt. Doping Koroniarzy na tym spotkaniu stał na bardzo dobrym poziomie, zdecydowanie zagłuszali oni gospodarzy, którzy zresztą uformowali młyn mniejszy niż ten w sektorze gości.

Porównanie sektora gości z młynem piasta:
kibice_piast_korona_1415

Oprawa Korony:
kibice2_piast_korona_1415

Oprawa oraz doping Korony:
[youtube id=”Ou8tG5OfyXs”]

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
kibiców: 4 034
w tym gości: 0
niedziela, 22 marca, godz. 15:30

Z powodu prac wykończeniowych przy budowie nowego stadionu w Bielsku-Białej tego spotkania nie dane było obejrzeć kibicom „Jagi”. Gospodarze nie wykorzystali wszystkich biletów, na poczatku spotkania wywiesili 3 flagi, jednak w 10 minucie po spięciu z ochroną o to, że jedna z flag zasłania reklamę kibice z młyna zawinęli flagi i w geście solidarności z jednym z zawiniętych kibiców opuścili sektor. Kiedy kibic został wypuszczony powrócili na sektor.

Lech Poznań – Legia Warszawa
kibiców: 41 545
w tym gości: 2 200
niedziela, 22 marca, godz. 18:00

41,6 tysiąca fanów obejrzało mecz Lecha z Legią, w tym na sektorze gości zasiadło 2200 kibiców. Legioniści wywiesili 22 flagi i prowadzili niezły doping przez całe spotkanie. Pod koniec pierwszej połowy spalili zdobyte barwy Lecha. Przed meczem w sektorze gości zawisły transparenty „Tylko w Amice świętują 'okrągłe’ rocznice. To już 9 lat z Wronkami za pan brat!!!” oraz „www.93lecha.pl” (przed meczem stworzona została pod tym adresem strona internetowa).

kibice_lech_legia_1415

Gospodarze zaprezentowali trzy oprawy. Pierwsza oprawa poznaniaków to transparenty „Kolejorzu! 100 lat dzisiaj tobie śpiewamy. Tego mistrzostwa Legii nie oddamy!” oraz kartoniada tworząca liczbę”93″. W II połowie lechici zaprezentowali trzy foliowe transparenty tworzące hasło „Ligowy klasyk, piłkarskie święto? To wszystko jest sztuczne, spójrz na trybun piękno!”. Do tego doszła sektorówka – piłka z kodem kreskowym, folie aluminiowe (w zielonych barwach jak murawa i narożnik boiska) oraz kilkadziesiąt rac i trochę petard. Na koniec przygotowali jeszcze malowany, wysoki transparent „Lech Poznań Ultras”, nad którym odpalili niebieskie i białe świece dymne oraz kilka rac.

kibice2_lech_legia_1415
kibice3_lech_legia_1415
kibice4_lech_legia_1415

Doping kibiców Legii w Poznaniu:
[youtube id=”p_yv06wxvb8″]

Oprawy Lecha:
[youtube id=”THBxx9pcbVw”] [youtube id=”U8_7W7Id1Nk”] [youtube id=”IQPXurEEh-A”]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: mks-korona-kielce.pl/Torcida.eu/legionisci.com/kibicewisly.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments