Kibicowskie podsumowanie kolejki. W Warszawie efektownie, w Poznaniu największa frekwencja

g.rajda  -  18 lutego 2014 19:40
0
1359

kibice7_zaglebie_gornik_1314

Za nami pierwszy weekend na trybunach ekstraklasy w 2014 roku. Trzeba podkreślić, że bardzo udany. Efektownie było w Warszawie, bardzo głośno w sektorze gości w Lubinie, a najwięcej widzów pojawiło się w Poznaniu. Redakcja Roosevelta81.pl zaprasza na kibicowskie podsumowanie kolejki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź

kibiców: 1 500
w tym gości: 0 – oficjalnie; wiadomo, że udali się w ok. 40 osób

Spotkanie odbyło się bez sympatyków gości z racji budowy nowego Stadionu Miejskiego. Kibice Podbeskidzia wywiesili flagę narodową, na której był napis Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz godło kraju. W następnych fazach meczu fani zaprezentowali napis „Nasza jedyna miłość”, po czym ukazała się oprawa w kształcie serca, na której widniał herb Podbeskidzia z datą założenia klubu. Najzagorzalsi fani prowadzili też doping na typowo „bielskim” poziomie.

[youtube id=”tXuaU8uURmk”]

Legia Warszawa – Korona Kielce
kibiców: 17 457
w tym gości: 1 000

Na trybunach stadionu w Warszawie był spektakl kibicowski. Fani nie zawiedli, a frekwencja była na dobrym poziomie. Duży wpływ na kibiców miało odejście z klubu grupy ITI, a dodatkowo 2014 rok wśród nich obwołano rokiem klubowej legendy, Lucjana Brychczego. Na cześć Pana Lucjana przygotowana została flaga w barwach Legii z hasłem „Nasza legenda – Lucjan Brychczy – Szacunek na zawsze”, a także patera i puchar od piłkarzy, trenerów i kibiców poświęcona wiernemu od 60 lat Legii. Oprawa przygotowana przez Nieznanych Sprawców wyjątkowo zaprezentowana została parę minut później. Na nią składał się długi transparent z hasłem „Sorry, taki mamy klimat” i płonącym wozem TVN Meteo, pasy materiału w barwach klubowych oraz spore ilości pirotechniki w postaci rac, ogni wrocławskich, świec dymnych, a także wyrzutni oraz ogni rzymskich. Sędzia zdecydował się przerwać spotkanie na czas rozwiania dymu, a po kilku minutach zostało ono wznowione. Fani z Kielc zdecydowali się na przyjazd autokarowy i wypełnili do ostatniego miejsca górną część swojego sektora. Wywiesili pięć swoich flag i płótno zaprzyjaźnionej Stali Mielec. Doping zaprezentowany przez kibiców gości był na niezłym poziomie przez całe spotkanie. W drugiej połowie w sektorze gości powiewała ponad setka flag na kijach.

kibice_legia_korona_1314Oprawa kibiców Legii – fot. Siejo /12zawodnik.pl

kibice2_legia_koronaKorona w stolicy – fot. Siejo /12zawodnik.pl

[youtube id=”m66YNvdyj-c”]

Cracovia Kraków – Zawisza Bydgoszcz
kibiców: 8001
w tym gości: 520

Pierwszy mecz przy Kałuży w 2014 roku przyciągnął solidną liczbę kibiców. Pasy dopingowały przez cały mecz, a goście głównie „pozdrawiali” swojego właściciela klubu, co odbiło się szerokim echem w mediach. Fani Zawiszy ubrani na czarno prezentowali się bardzo fajnie, ale nie dopingowali swojej drużyny. Mecz jednak bez fajerwerków. 

kibice_cracovia_zawisza_1314Zawisza w Krakowie – fot. Damian / 12zawodnik.pl

kibice2_cracovia_zawisza_1314Sektor Cracovii – fot. Damian / 12zawodnik.pl

[youtube id=”WkwlKl_AjtU”]

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
kibiców: 8170
w tym gości: 0 – zamknięty sektor gości

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski już rozpoczął sezon i zamknął niektóre sektory na stadionie Lechii Gdańsk na spotkanie ligowe z Pogonią Szczecin. Wojewoda uzasadnia zamknięcie części obiektu niewłaściwym zachowaniem fanów Lechii podczas meczu z Legią Warszawa. Wówczas sympatycy obu drużyn odpalili na obiekcie race, co spowodowało duże zadymienie i w konsekwencji przerwanie spotkania. Lechia wywiesiła 6 „transów” z pozdrowieniami. Do tego jeden dla zmarłego i płótno przedstawiające błazna, który zamyka sektory. Doping stał na dość dobrym poziomie, jednakże mecz nie „elektryzował” tak jak powinien, bo Derby Pomorza, bez kibiców gości to jak lizanie lizaka przez szybę.

kibice_lechia_pogon_1314Lechia podczas derbów z Pogonią – fot. R.Korytnicki / LwyPolnocy.p

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok
kibiców: 6000
w tym gości: 178

Kibice Ruchu pod względem wokalnym zaprezentowali się średnio. Podczas meczu z Jagiellonią na płotach zawisło kilkanaście flag, pojawiły się również dwa transparenty. Ultrasom udało się zebrać 2078,87 zł oraz 22 korony czeskie. Fani Jagiellonii przyjechali do Chorzowa dwoma autokarami oraz samochodami w 178 osób. Na płotach wywiesili dwie flagi: „Jagiellonia” i „BKS”. Poza standardowymi piosenkami wspierającymi drużynę, nie zapomnieli o pozdrowieniu swoich braci przebywających po drugiej stronie muru.

kibice_ruch_jagiellonia_1314Jagiellonia w Chorzowie – fot. Damian / 12zawodnik.pl

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
kibiców: 6386
w tym gości: 1030

RELACJA Z WYJAZDU

kibice_zaglebie_gornik_1314Torcida w Lubinie – fot. Igor / torcida.eu

[youtube id=”mctacCsDDKw”]

GALERIA Z WYJAZDU

Lech Poznań – Śląsk Wrocław
kibiców: 20347
w tym gości: 1500

Kibice Lecha zaprezentowali niezłą zabawę na trybunach, nie zabrakło też transparentów na kijach i akcentów związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Kibice Śląska wykorzystali komplet 1500 wejściówek. Masa „debiutantów” z pewnością wpłynęła na jakość dopingu. Goście mieli ze sobą flagi na kijach. Wrocławian wspomagała liczna grupa fanów Motoru Lublin (40 aut) oraz spora ekipa Miedzi Legnica, a także delegacja pozostałych zgód.

kibice_lech_slask_1314Kibice Lecha – fot. Tomek Chlebowski / 12zawodnik.pl

SONY DSCŚląsk ze zgodami w poznaniu – fot. kkslech.com

SONY DSCŚląsk ze zgodami w poznaniu – fot. kkslech.com

[youtube id=”FTJDrvTMWMY”]

Piast Gliwice – Wisła Kraków
kibiców: 6228
w tym gości: 1071

Wisła pomimo otrzymania biletów tydzień przed planowanym spotkaniem zmobilizowała się i wyruszyła do Gliwic w ponad 1000 osób. Kibice „Białej Gwiazdy” zajęli sektory E, F oraz dodatkowo D i w liczbie 1071 osób stanowili nadkomplet w sektorze gości. Na płocie zawisło tego dnia 11 flag. Przez cały mecz przyjezdni prowadzili głośny i żywiołowy doping, ale jak sami przyznają – stać ich na więcej. Piasta, pomimo meczu w poniedziałek, na „młynie” całkiem sporo, a wokalnie na ich poziomie.

kibice_piast_wisla_1314Wisła w 1071 osób w Gliwicach – Daria / fot. piastgliwice.eu

LICZBY 22. KOLEJKI:

ilość widzów: 74089; średnio: 9261
w tym gości: 5269 ; średnio: 659
najlepszy wyjazd: Śląsk w 1500 głów

Źródło: Roosevelta81.pl/legionisci.com/tspodbeskidzie.pl/stadionowioprawcy.net/skwk.pl
Foto: Torcida.eu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments