Kibicowska zapowiedź meczu Zagłębie – Górnik

Slazier  -  27 sierpnia 2016 13:28
0
870

Zagłębie_Sosnowiec_Kibice

Górnik Zabrze swój kolejny mecz rozegra przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Tego przeciwnika nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy kibic „Trójkolorowych” doskonale wie jakie stosunki łączą nas z Zagłębiem. Delikatnie mówiąc są one „nie najlepsze”.

Zagłębie łączy zgoda z Legią Warszawa oraz BKSem Bielsko-Biała, a także układ z Czuwajem Przemyśl. Warto zaznaczyć, że jest to nasza największa kosa spośród całego grona pierwszoligowych zespołów. Sosnowiczanie licznie jeżdżą na wyjazdy, a także regularnie wspierają swoich zgodowiczów.

Do ich głównych przeciwników można zaliczyć koalicję KSGKS oraz Ruch Chorzów. Kibice Zagłębia nie kryją się ze swoimi anty-śląskimi poglądami. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnią wizytę Legii w Pucharze Polski, kiedy to sosnowiczanie przywieźli do Zabrza flagę „Łowcy Hanysów”, której przekaz jest jednoznaczny i bardzo czytelny.

Kibice Zagłębia bardzo mobilizują się na to derbowe spotkanie. Mają zaplanowany wspólny przemarsz z centrum Sosnowca na stadion. Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału w pochodzie, którego hasło będzie brzmiało: „Zjednoczone Dzielnice”. Z pewnością frekwencja będzie stała na bardzo dobrym poziomie.

Można jedynie żałować, że i tym razem nie będziemy mogli pojawić się na Ludowym. Na pocieszenie warto przypomnieć, że jest to ostatni mecz objęty zakazem!

Jeszcze kilka słów o ostatnim meczu Górnika w Nowym Sączu:

W tym miejscu warto wrócić do meczu z Sandecją. Dzięki uprzejmości i pomocy gospodarzy Torcida zameldowała się w Nowym Sączu w sile 150 głów. Cieszy fakt, że po raz kolejny hasło „Piłka nożna dla kibiców” zwyciężyło. Na sektorze zawisła flaga „KS Górnik”, a także transparent „ŚP. Robert Ujek Wylożeł” poświęcony zamordowanemu kibicowi Górnika. Jego pogrzeb odbędzie w poniedziałek 29.08 br. o godz. 11 w kościele parafialnym w Orzeszu Jaśkowicach.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments