Kibicowska zapowiedź meczu z Wigrami. Wyjazd inny niż wszystkie

Slazier  -  24 września 2016 10:37
0
951

Wigry_Suwałki_Kibice

Po raz kolejny w przeciągu kilku dni rywalem Górnika będzie drużyna Wigier Suwałki. Tym razem oba zespoły powalczą o ligowe punkty na Stadionie Miejskim w Suwałkach, a początek sobotniego spotkania zaplanowano na godz. 19.

Kibice Wigier mają zgodę z Granicą Kętrzyn, a kosę z Jagiellonią, Mazurem Ełk oraz ŁKSem Łomża. Regularnie jeżdżą na mecze wyjazdowe swojej drużyny. Podczas spotkań domowych zawsze wystawiają młyn i dopingują Wigry. Potrafią zaprezentować ciekawe oprawy, a nawet odpalają pirotechnikę.

Stadion Wigier mieści się przy ul. Zarzecze 25, a jego pojemność wynosi 3060 miejsc, w tym 150 osobowy sektor gości. Pierwotnie stadion Wigier mieścił ok. 5 tys. widzów, ale w tej liczbie tylko ok. 2 tys. mogło korzystać z siedzącej trybuny przeznaczonej dla gospodarzy. W latach 2010-2011 zbudowano dwupoziomową widownię dla 1100 osób z większością miejsc pod dachem, a koszt jej budowy wyniósł ok. 23 mln zł.

Kibice Wigier mobilizują się na pojedynek z czternastokrotnymi Mistrzami Polski i chcą tego dnia wystawić bardzo liczny młyn. W związku z tym nagrali kilka zapowiedzi przedmeczowych, a także wywiesili transparenty w wielu miejscowościach, które mają zachęcić kibiców do licznego stawiennictwa na spotkaniu. Można się zatem spodziewać kompletu na trybunach.

Torcida organizuje wyjazd do Suwałk. Kibice z Zabrza na mecz udadzą się autokarami, a cena wyjazdu wynosi 130 zł. Jak doskonale wiadomo po zakończeniu pucharowego spotkania właśnie z Wigrami, została podjęta decyzja o wprowadzeniu protestu. Zgodnie z zapowiedziami nie należy się spodziewać dopingu sympatyków Górnika, którzy pojawią się w Suwałkach.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: suwalczanie.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments