Kibicowska zapowiedź kolejki. Mecze przyjaźni oraz bez kibiców przyjezdnych

Spark  -  25 lipca 2013 18:09
0
1011

kibice_lech_cracovia_1112
Przed nami druga kolejka, w której nie ma co liczyć na pełne sektory gości. Do Wrocławia nie pojadą fani Jagiellonii, którzy dostali zakaz wyjazdowy na sześć meczów. W Kielcach znów nie zamierzają przyjąć sympatyków Wisły Kraków, a w Łodzi i Bielsku-Białej gości się nie wpuszcza, choć Torcidy na stadionie przy Rychlińskiego z pewnością nie zabraknie. Oprócz tego czekają nas też dwa mecze przyjaźni.

26 lipca 2013 18:00 Chorzów
Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk
Na pierwszym meczu w Chorzowie pojawiło się 6 800 widzów. Zobaczymy, jak będzie prezentowała się frekwencja podczas drugiego z rzędu pojedynku „Niebieskich” na Cichej. Dla Lechii przyjazd na Górny Śląsk to jeden z dalszych wyjazdów w sezonie. Choć termin nie jest zbyt dogodny, to można oczekiwać dobrej liczby sympatyków gdańskiej drużyny. Cena wyjazdu dla fanów Lechii z dofinansowaniem Stowarzyszenia wynosi tylko 80 złotych, a dla osób udających się własnym środkiem transportu 20 zł.

26 lipca 2013 20:30 Łódź
Widzew Łódź – Zawisza Bydgoszcz
Na stadion Widzewa nie wpuszcza się kibiców gości, więc fanów Zawiszy Bydgoszcz na sektorach nie będzie. Sympatycy Widzewa, którzy licznie przed tygodniem stawili się na Łazienkowskiej, w poprzednim sezonie zaprzestali protestu i prowadzą na swoim stadionie normalny doping. Ciekawe jaka frekwencja będzie na pierwszym spotkaniu RTS-u, tym bardziej, że drużyna doznała klęski na Legii.

27 lipca 2013 18:00 Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Na stadionie w Bielsku-Białej, który jest modernizowany, nie przyjmuje się zorganizowanych grup kibiców przyjezdnych. Fani „Trójkolorowych” udowodnili już w przeszłości, że nie ma rzeczy niemożliwych i również tym razem na stadionie nie zabraknie przedstawicieli Torcidy.

27 lipca 2013 20:30 Szczecin
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Mecz przyjaźni na trybunach. Kibice Legii pojawią się u swoich przyjaciół na pewno w bardzo dobrej liczbie. Nie będą obowiązywać ich żadne ograniczenia, bowiem wielu sympatyków ze stolicy zakupi bilety na sektory gospodarzy. Frekwencja w Szczecinie powinna być naprawdę dobra. Po pierwsze, bo to mecz z Legią, po drugie, bo Pogoń niespodziewanie wygrała na inaugurację w Lubinie z Zagłębiem. Zapowiada się na wielkie widowisko na trybunach.

28 lipca 2013 15:30 Gliwice
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Frekwencja na meczach Piasta Gliwice, który w minionym sezonie był beniaminkiem, pozostawiała wiele do życzenia. Trudno oczekiwać, aby w obecnych rozgrywkach nastąpiła znaczna poprawa. W czwartek gliwiczanie rozegrali pierwszy mecz w historii w europejskich pucharach i nie ma co liczyć, by w przeciągu kilku dni stadion niemal wypełnił się dwa razy. Fani z Dolnego Śląska przyjadą do Gliwic autokarami (ewentualnie jakieś samochody). Na pierwszy wyjazd zbierają się w niedzielę o godzinie 9.30.

28 lipca 2013 18:00 Wrocław
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok
Mecz bez kibiców gości, ponieważ Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała kibiców Jagiellonii Białystok zakazem udziału zorganizowanych grup fanów białostockiego zespołu w sześciu wyjazdowych meczach ligowych. Dodatkowo klub zapłaci grzywnę w wysokości 10 tysięcy zł. Kary są efektem „zajść” w Bydgoszczy podczas ich pierwszego wyjazdu. Fani „Jagi” nie będą mogli pojawić się więc nie tylko we Wrocławiu, ale także na spotkaniach z Lechią Gdańsk, Wisła Kraków, Widzewem Łódź, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Zagłębiem Lubin.

28 lipca 2013 20:30 Poznań
Lech Poznań – Cracovia Kraków
Kolejny mecz przyjaźni w tej kolejce. Po roku przerwy fani „Pasów” znów zawitają na Bułgarską. Powinni stawić się w solidnej liczbie, gdyż to ich pierwszy wyjazd po powrocie do ekstraklasy. „Kolejorz” kilka dni wcześniej ma mecz u siebie w Lidze Europejskiej, ale na rewanżowym starciu z fińskim FC Honka tłumów raczej nie będzie. Znacznie lepiej powinno być w niedzielny wieczór, kiedy „Kocioł” powinien w dużej części się zapełnić.

29 lipca 2013 18:00 Kielce
Korona Kielce – Wisła Kraków
Drugi mecz w Kielcach w tym sezonie i najpewniej drugi bez udziału kibiców przyjezdnych. Od 2009 roku sympatykom „Białej Gwiazdy” nie dane było pojawić się na obiekcie Korony. Klub Korona Kielce, a także przedstawiciele miasta Kielce oraz policja skutecznie rok w rok uniemożliwiają fanom Wisły obejrzenie meczu z wysokości trybun stadionu przy ul. Ściegiennego 8.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Terazpasy.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments