Kibicowska zapowiedź kolejki. Zamknięty „Kocioł”, derby we Wrocławiu i daleka podróż Torcidy!

g.rajda  -  25 kwietnia 2014 06:41
0
1375

pogon_gornik_5647
Przed nami 31. kolejka spotkań, czyli pierwsza po rundzie zasadniczej, podziale drużyn na grupę mistrzowską i spadkową, podziale punktów oraz przerwie świątecznej. Kibice wracają na trybuny i po części na sektory gości. W piątek do Krakowa udadzą się fani z Bielska-Białej, w sobotę derby Dolnego Śląska, czyli starcie Śląsk – Zagłębie, które z „klatki” gości obejrzy 1 000 widzów, w niedzielę Widzew w liczbie 710 głów powinien stawić się w Kielcach (o ile nie utrudnią mu tego znane wszystkim służby), a w poniedziałek z kolei zabrzańska Torcida stawi się w Szczecinie. Liczba wyjazdów cieszy, już nie możemy się doczekać tego, co wydarzy się w tej kolejce, a po szczegółowe informacje zapraszamy poniżej!

zapowiedz_pogon_gornik_1314

Cracovia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
piątek, 25 kwietnia godz. 18:00

Czyżby po zawieszeniu działania Stowarzyszenie kibiców Podbeskidzia w Bielsku-Białej niewiele się zmieniło? Mecz z Cracovią jest kolejnym, na który organizowany jest wyjazd kibiców. Nie są to powalające liczby, ale jednak są. Podbeskidzie dobrze zaprezentowało się podczas niedawnego spotkania z Wisłą, gdzie około 250 „Górali” zasiadło w „klatce” gości. Na jeszcze lepszą liczbę liczymy i tym razem!

Lech Poznań – Wisła Kraków
piątek, 25 kwietnia godz. 20:30

Klub Wisła Kraków nie zamówił biletów dla kibiców „Białej Gwiazdy” na to spotkanie podobnie jak w przypadku wyjazdu do Lubina.

We wtorek 22 kwietnia wojewoda wielkopolski podjął decyzję o zamknięciu sektora gości oraz trybuny „Kocioł” (młyn kibiców Lecha) na mecz Lech – Wisła. Decyzję oparł na wniosku Komendatna Wojewódzkiej Policji , jednak nie przychylił się w pełni do wniosku policji gdyż ta wnosiła o zamknięcie całego obiektu. Zaistniała sytuacja spowodowana jest odpaleniem pirotechniki na trybunach podczas meczu z Jagiellonią Białystok (oprawa: „Lech w końcu odpali”).

Fani „Kolejorza” postanowili przed meczem zorganizować zbiórkę Snickers’ów, by jak mówi slogan reklamowy tego popularnego batonika, wojewoda przestał gwiazdorzyć. Kibice Lecha zebrane batoniki przekażą podopiecznym domu dziecka, a na adres Urzedu Wojewódzkiego zostanie wysłane zdjęcie przedstawiające zebrane łakocie.

kibice2_lech_jagiellonia_1314

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin
sobota, 26 kwietnia godz. 15:30

Sobotnim hitem powinny być derby Dolnego Śląska, tym razem rozegrane zostaną na stadionie we Wrocławiu. Do rywali zza miedzy oczywiście przyjadą fani Zagłębia. którzy na to spotkanie dostali jedyne 1 000 biletów. Wszystkie zostały wyprzedane bardzo szybko, na dodatkową pulę wejściówek nie ma jednak co liczyć. Koszt wyjazdu wynosił 65 złotych, czyli tylko o 10 mniej niż w przypadku wyjazdu Torcidy.

Ze strony Śląska można oczekiwać mobilizacji, ale patrząc na grę piłkarzy, na pewno ambicje i potencjał kibiców zostały nadszarpnięte. Miejmy nadzieję, ze obie ekipy stworzą dobre widowisko, bo derby rządzą się swoimi prawami!

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
sobota, 26 kwietnia godz. 18:00

Z powodu remontu stadionu w Białymstoku kibiców Piasta nie zobaczymy.

Potencjał fanów „Jagi” może i jest duży, ale na pewno nie zaostrza go gra piłkarzy i ciągłe remonty trybun. Liczymy jednak na komplet.

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz
sobota 26 kwietnia godz. 20:30

Z wiadomych powodów fani z Bydgoszczy w Warszawie nie zjawią się. Zawisza trzymajcie się!
Liczba sprzedanych biletów na ten mecz wynosi 15 300 (stan na czwartek 22:00), ostatecznie licznik powinien wskazać około 18 000 sprzedanych wejściówek.

kibice_wisla_legia_1213.3

Korona Kielce – Widzew Łódź
niedziela, 27 kwietnia godz. 15:30

Widzewiacy po miesięcznej przerwie spowodowanej zakazem wyjazdowym za mecz w Gdańsku ponownie wracają na kibicowski szlak. W niedzielę pojawią się w komplecie w kieleckim sektorze gości, na stadionie, organizator przygotował dla nich 710 biletów. Ich ostatnie wypady zawsze wyglądały przyjemnie dla oka (oprawy „My tu dzierżymy koronę” czy „8 dnia Bóg stworzył Widzew”).

Po spotkaniu z Pogonią „młyn” Korony został zamknięty przez władze klubu, a spowodowane to było odpalenie dużej ilości pirotechniki podczas oprawy „Łamiemy przepisy”. Dodatkowo nikt z będących na sektorze nie mógł zakupić wejściówki na inny sektor. „Scyzory” wracają ponownie na trybuny, jednak są sceptycznie nastawieni do klubu. Czy mecz odbędzie się w spokoju przekonamy się już w sobotę.

kibice_korona_pogon_1314

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk
niedziela, 27 kwietnia godz. 20:30

O wyjeździe kibiców Lechii do Chorzowa informacji nie znaleźliśmy. Ruch powinien zapełnić stadion, kibice rządni sukcesu napewno przyjdą zobaczyć drużynę, która podobno ma walczyć o mistrza.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
poniedziałek, 28 kwietnia godz. 20:30

21 kwietnia „Portowcy” obchodzili swoje 66 urodziny. Wszystkiego najlepszego! Z tej okazji można spodziewać się lepszej frekwencji na trybunach i okazjonalne oprawy. Co ciekawe, klub ze Szczecina, podobnie jak Nasz K.S. założony został w 1948 roku.

Torcida do Szczecina wyruszy około 5 nad ranem z Dworca PKP w Zabrzu. Koszt wyjazdu wynosi 100 zł, jest to nasza najdalsza wyprawa! Ten daleki wyjazd wypadł niestety w poniedziałek, wiele fanów musi załatwiać sobie wolne, lub w przypadku młodszych zrobić przymusowe wagary by pojechać na mecz. Jednak czego nie robi się by pojechać za swoją drużyną… Ostatnio gdzieś w internecie przeczytaliśmy te słowa: „Nie liczy się ile masz wyjazdów, liczy się ile masz Szczecinów!” i chyba to najlepiej obrazuje jak to wszystko wygląda. Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

Źródło: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments