Kibicowska zapowiedź kolejki: Wszyscy do Białegostoku!

g.rajda  -  12 grudnia 2014 07:55
0
923

kibice_gks_slask

Przed nami ostatni kibicowski weekend tego roku, z tego powodu możemy spodziewać się lepszej frekwencji na stadionach, szczególnie w sektorach gości, liga wraca bowiem dopiero w lutym. Niestety tylko cztery ekipy, a więc połowa będzie mogła udać się w podróż za swoim klubem. Nad pozostałymi ciążą zakazy lub zamknięte są sektory gości. Mimo to na trybunach będzie ciekawie, a o szczegółach przeczytacie w tym artykule!

drużyna1_Górnik_Legia1415
Korona Kielce – Cracovia

piątek, 12 grudnia, godz. 18:00

Kibice Cracovii do Kielc udadzą się transportem kołowym, koszt wyjazdu wynosił 55 zł dla osób jadących autokarem oraz 30 zł dla chcących jechać własnym transportem. „Pasy” do pokonania mają 115 kilometrów, zbiórkę zaplanowana mają na godzinę 13:30. Kompletu zarówno na sektorze gości jak i gospodarzy trudno oczekiwać, Cracovia na swoich ostatnich wyjazdach nie stawiała się zbyt licznie, ale być może tym razem zmotywują się oni do liczniejszego wyjazdu.

Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów
piątek, 12 grudnia, godz. 20:30

Informacje organizatorów wyjazdu na mecz we Wrocławiu:

Mamy nadzieję, iż na tak ciekawy wyjazd zbytnio namawiać Was nie trzeba będzie i razem wybierzemy się dobrą liczbą do stolicy Dolnego Śląska! Tym razem dojeżdżamy na stadion Śląska własnymi środkami, zatem zapisy dotyczą tylko biletów, które kosztują 30 zł.” Tłumów na sektorze gości na pewno nie będzie, jak widać wiedzą też o tym organizatorzy wyjazdu, którzy nie przewidzieli wyjazdu autokarami. Podczas ostatniej wizyty GKS-u we Wrocławiu sektor gości prezentował się tak:

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
sobota, 13 grudnia, godz. 15:30

Torcida na to spotkanie motywowała się od dłuższego czasu, w wielu miejscach wisiały transparenty zachęcające do wyjazdu oraz powstały zapowiedzi wideo.

Stowarzyszenie Kibiców Górnika Zabrze – Torcida Górnik wydało specjalne oświadczenie w związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o wyjeździe Torcidy do Białegostoku. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia:

W związku z pojawiającymi się informacjami, iż wybieramy się do Białegostoku w celu konfrontacji z kibicami Jagi, informujemy że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Do Białegostoku udajemy się w jednym słusznym celu – Dopingowania Wielkiego Górnika!

Dodać również chcemy, iż podczas ostatniego meczu w Zabrzu na naszych trybunach gościliśmy 20 osobową delegację kibiców Jagi.

Nadmienić trzeba również, iż w zeszłym tygodniu, spotkali się koordynatorzy ds. współpracy obu klubów , którzy omówili zasady przyjęcia kibiców gości na nowym stadionie.

Jedyną instytucją która chce zepsuć to widowisko jest POLICJA.
Przypomnijmy sobie wszyscy nasz wyjazd do Białegostoku w sierpniu 2012 roku, gdzie dzięki “uprzejmości” miejscowych stróżów prawa, nie udało nam się dotrzeć na mecz, mimo 12-to godzinnej podróży.

Apelujemy do dziennikarzy oraz całego środowiska piłkarskiego aby zwrócili uwagę na sytuację z jaką muszą zmagać się kibice w Białymstoku.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zarząd Stowarzyszenia”

10801794_663062370480442_1842712705594692074_n

 

[youtube id=”gBGQ3WnB4X8″]

Ruch Chorzów – Wisła Kraków
sobota, 13 grudnia, godz. 15:30

Kibice Wisły na to spotkanie zamówili 1 000 wejściówek. Do Chorzowa udadzą się oni pociągiem specjalnym wynajętym od InterCity, z Krakowa Wiślacy wyjeżdżają po godzinie 11. Koszt wyjazdu wynosił 55 złotych, cena, dzień i okoliczności mogą sprawić, że sektor gości tego dnia będzie wypełniony nawet w 100%.
„Niebiescy” w ostatnim czasie bardzo słabo wypełniają trybuny przy Cichej, na meczu z Podbeskidziem nie było to nawet 50%. Podczas ostatniego spotkania na trybunach będzie mogło zasiąść w sumie 9 300 widzów.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk
sobota, 13 grudnia, godz, 18:00

Kibicom Lechii nie będzie dane oglądać tego spotkania z poziomu sektora gości. Jest to kara za odpaloną pirotechnikę podczas ostatniego spotkania w Gdańsku.
Kibice Lecha podczas spotkania będą przeprowadzali akcję „wrzuć piątaka” czyli zbierać będą oni na oprawy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz
niedziela, 14 grudnia, godz. 15:30

Z wiadomych przyczyn kibice Zawiszy nie udadzą się do Bielska-Białej. Gospodarze standardowo powinni wypełnić trybuny w 100%, ciekawe jak będzie to wyglądało po otwarciu całego stadionu. Warto dodać, że przy okazji każdego meczu Podbeskidzia rozgrywanego w Bielsku-Białej, MZK podstawia autobusy, które przywiozą kibiców na mecz. Mamy nadzieję, że po oddaniu do użytku stadionu w Zabrzu komunikacja bedzie funkcjonowała równie dobrze.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa
niedziela, 14 grudnia, godz. 18:00

Dla kibiców Górnika Łęczna jest to najważniejszy mecz u siebie w tym sezonie, do Łęcznej przyjeżdża bowiem Legia Warszawa, a jak dobrze wszyscy wiemy, gdy przyjeżdża Legia to mobilizacja jest dwukrotnie większa. Kibice mobilizują się do przyjścia licznie na Trybunę B, a więc trybunę z której prowadzony jest doping, podana została także informacja, że Ultrasi Górnika Łęczna szykują na to spotkanie niespodziankę. Legioniści bez problemu powinni wypełnić sektor gości, który w porównaniu do innych stadionów jest mały, jego pojemność to około 350 miejsc.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
poniedziałek, 15 grudnia, godz. 18:00

Kibice Pogonii nie przyjadą do Gliwic co spowodowane jest nałożonym na nich zakazem wyjazdowym za oprawę zaprezentowaną podczas wyjazdowego meczu we Wrocławiu.

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments