Kibicowska zapowiedź kolejki. Wracamy na trybuny!

Milo  -  14 lutego 2014 08:09
0
1530

kibice_lecha
Kibice w całej Polsce odliczają godziny do startu wiosennej rundy piłkarskiej ekstraklasy. Przerwa w tym roku była wyjątkowo krótka w porównaniu do poprzednich lat. Mimo wszystko, wystarczyło to, aby każdy kibic stęsknił się za głośnym dopingiem oraz grą swojej drużyny.

piątek 14 lutego 2014, 18:00 Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Widzew Łódź
Choć od tej rundy Miejski Zakład Komunikacji umożliwił kibicom w Bielsku nowe połączenia autobusowe, które zabiorą ich prosto z oraz na stadion, nie należy spodziewać się tłumów. W środę zawodników Widzewa na treningu odwiedzili ich fani pokazując tym samym, że będą 12-tym zawodnikiem w trakcie całej nadchodzącej rundy. Gospodarzom wsparcie ze strony kibiców z pewnością się przyda, ponieważ drużyna z Łodzi to aktualnie „czerwona latarnia” ligi. Do Bielska jednak zorganizowana grupa kibiców z Łodzi się nie wybierze, bowiem klub ogłosił, że również w rundzie wiosennej nie będzie przyjmować kibiców drużyn przyjezdnych.

piątek 14 lutego 2014, 20:30 Warszawa

Legia Warszawa – Korona Kielce
Działacze Legii Warszawa przygotowali dla kibiców Walentynkową okazję, czyli bilet dla swojej drugiej połówki mogą kupić o 50% taniej, dodatkowo po spotkaniu zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe. Można się spodziewać, że w pierwszym spotkaniu nowej rundy frekwencja dopisze. Na popularnej „Żylecie” nie ma już wolnych miejsc. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na pojawienie się fanów może być odejście z klubu dotychczasowego właściciela grupy „ITI”, a 100% akcji klubu trafiło w ręce Bogusława Leśnodorskiego i Dariusza Mioduskiego. Nowi właściciele zapowiedzieli, że pracują nad projektem pierwszego w Polsce legalnego pokazu pirotechniki na meczu ekstraklasy. Kibice Korony chcą wyrównać natomiast rekord na Legii w postaci 1000 fanatyków. Na spotkanie w stolicy udadzą się autokarami.

sobota, 15 lutego 2014, 13:00 Kraków
Cracovia Kraków – Zawisza Bydgoszcz
Dla sympatyków „Pasów” spotkanie z dobrze zorganizowaną grupą z Bydgoszczy może być ciekawym wyzwaniem. Do Krakowa kibice Zawiszy udadzą się pociągiem, na wyjazd jest mobilizacja i każdy kibic ma być ubrany na czarno. Wiadomo, że od dłuższego czasu trwa konflikt z władzami klubowymi, dlatego na wyjeździe Zawisza powinien pojawić się w dobrej liczbie.

sobota 15 lutego 2014, 15:30 Gdańsk
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Wojewoda pomorski, na wniosek komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku, zamknął większość trybun PGE Areny Gdańsk. Spotkanie może obejrzeć najwyżej 12 tysięcy kibiców, a sympatycy zapowiedzieli, że będzie prowadzony zorganizowany doping na pozostałych trybunach. Dlatego też w Gdańsku nie zobaczymy kibiców ze Szczecina. Szkoda, bo mogła to być jedna z ciekawszych konfrontacji na trybunach tego weekendu.

niedziela, 16 lutego 2014, 13:00 Chorzów
Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok
Kibice „Niebieskich” z pewnością mają w pamięci jesienną przegraną z Jagiellonią aż 0:6 i będą chcieli wesprzeć swoją drużynę w rewanżu. Fani „Jagi” na to spotkanie otrzymali 557 biletów od władz Ruchu Chorzów. Kibice z Białegostoku przyjadą na Górny Śląsk autokarami oraz samochodami. Pora meczu jest niezbyt atrakcyjna, ale frekwencja przy Cichej powinna być na solidnym poziomie.

niedziela 16 lutego 2014, 15:30 Lubin
KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze,
Nie od dziś wiadomo, że gdy kibice Górnika otrzymują możliwość pojawienia się na obcym stadionie, atrakcyjność spotkań wzrasta. Torcida zawsze jest bardzo ważnym ogniwem Górnika, także na wyjazdach. Nie będzie inaczej w Lubinie gdzie “Trójkolorowi” zameldują się w liczbie 1000. Zabrzańscy sympatycy mogą zdominować swoimi śpiewami stadion “Miedziowych”, biorąc pod uwagę sytuację na linii kibice – piłkarze w Lubinie. Liczymy na głośny doping spuentowanym zwycięstwem podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Kibice Zagłębia ogłosili na pierwsze spotkanie mobilizację, aby mogli pojedynkować się wokalnie z głośną ekipą z Roosevelta81.pl.

16 lutego 2014, 18:00 Poznań
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Pod względem kibicowskim ten mecz wydaje się być najatrakcyjniejszy w całej kolejce. Imponujący stadion, ciekawy rywal a do tego inauguracja rundy, pozwala mieć nadzieję, że na Bułgarskiej zawitają tłumy. Szacuje się, że na sektorach gospodarzy zasiądzie ok 15 tysięcy osób, ale jest szansa nawet na lepszy wynik. Na spotkanie w Poznaniu kibice Śląska Wrocław wybiorą się pociągiem specjalnym pewne wyjazdu jest tysiąc osób. Fanatycy z Wrocławia w drodze spędzić mają 14 godzin!

17 luty 2014, 18:00 Poznań
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Wiadomo od początku, że Piast ma problem z wypełnieniem stadionu i nie inaczej będzie tym razem. „Armia Białej Gwiazdy” do Gliwic wybiorą się samochodami, a stowarzyszenie kibiców dla chętnych organizuje wyjazd. Bilety do kibiców Wisły dotarły dość późno, ponieważ przesyłka z Piasta nie dotarła na Reymonta. Jak podaje stowarzyszenie Wisły, okazało się, że omyłkowo bilety zostały wysłane do Legii Warszawa… parodia.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Dziennik.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments