Kibicowska zapowiedź kolejki. W niedzielę „Święta Wojna” nr 95!

g.rajda  -  21 lutego 2014 05:54
0
879

kibice_wisla_apoel_2011
W tej kolejce pod względem kibicowskim ciekawie zapowiadają się dwa spotkania. Pierwsze z nich to oczywiście pojedynek w Krakowie, gdzie Wisła na własnym obiekcie podejmie lokalnego rywala Cracovię (z duża grupą jej sympatyków), a drugie to starcie w Szczecinie, gdzie wypełnione trybuny Pogoni podejmą ekipę z Poznania.

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
piątek, 21 lutego 18:00
W Białymstoku z powodu budowy nowego stadionu zamknięty sektor gości. Gospodarze do zapełnienia mają 4 279 miejsc, trudno ocenić czy zajmą je w 100%. Na trybunach z pewnością zostanie oddany hołd tragicznie zmarłemu, wieloletniemu kibicowi i spikerowi podczas meczów Jagiellonii – Maćkowi Kotarskimu.

Pogoń Szczecin – Lech Poznań
piątek, 21 lutego 20:30
Fanatycy Lecha Poznań do Szczecina udadzą się pociągiem specjalnym w liczbie 1000 osób. Z ich strony można liczyć na konkretny doping. Pogoń w tym sezonie dobrze prezentuje się na swoim obiekcie. Atrakcyjna pora spotkania i przede wszystkim rywal podniosą liczbę kibiców, którzy przyjdą tego wieczora na stadion im. Floriana Krygiera. Ze względu na duże zainteresowanie i rosnące kolejki, klub otworzył dwie dodatkowe kasy. Wśród zorganizowanych grup kibicowskich trwa mobilizacja na piątkowy mecz. Fani głośnym dopingiem i wspaniałą atmosferą chcą wspomóc „Dumę Pomorza”. SKPS zachęca sympatyków Pogoni, aby kupowali bilety na „młyn”. Można się spodziewać więc dużej frekwencji i wspaniałego kibicowskiego widowiska.

Widzew Łódź – Piast Gliwice
sobota 22 lutego 15:30
Oficjalnie mecz obędzie się bez kibiców gości, jednakże wiadomo, że sympatycy z Gliwic wyrabiają sobie karty na łódzki stadion. Fani Widzewa udowodnili, że są z drużyną na dobre i złe, ale mimo wszystko na stadionie w Łodzi nie należy spodziewać się tłumów. Być może zostaniem zaskoczeni czymś pozytywnym?

Górnik Zabrze – Legia Warszawa
sobota, 22 lutego 18:00
Mecz bez kibiców gości z powodu modernizacji stadionu. Z pewnością gdyby otwarte były trzy trybuny, był mielibyśmy przy Roosevelta prawdziwe święto. A tak zamiast klasyku mamy szare mury niedokończonego obiektu i marzenia, że wkrótce się to zmieni. Sektory C, CP, CL, 18 i 1 wypełnimy oczywiście w 100% (ponad 3 000 osób to jednak wynik, który nie bardzo zwala z nóg). Zawodnicy jak zawsze mogą liczyć na świetny doping Torcidy, szczególnie, że jest to mecz z ekipą ze stolicy.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin
niedziela, 23 lutego 13:00
Sympatycy Zagłębia na mecz do Kielc planują udać się autokarami oraz samochodami osobowymi. Do przejechania mają blisko 400 kilometrów. W Kielcach sektor gości może pomieścić 750 przyjezdnych, jednak ciężko oczekiwać od lubinian zapełnienia „klatki”. Fani z Kielc planują na te spotkanie specjalną oprawę. Wśród nich trwa mobilizacja, aby zapełnić „młyn”, który doda znakomity efekt „sektorówce”.

Wisła Kraków – Cracovia Kraków
niedziela, 23 lutego 15:30
Co tu dużo pisać? Święta Wojna i to mówi samo za siebie. Fani „Pasów” otrzymali 2 tysiące biletów, a na stadionie Wisły pojawiły się dodatkowe kamery mające czuwać nie tylko nad bezpieczeństwem kibiców. Fani Cracovii pod sektor gości wyruszą z krakowskiego rynku i jeśli nie będzie problemów z wejściem szykuje nam się prawdziwa „wojna” na trybunach. Gospodarze w liczbie około 30 tysięcy będą mieli wyraźną przewagę wokalną, a jaki poziom zaprezentują kibice obu drużyn okaże się już w niedzielę. Bilety na te spotkanie rozchodzą się w ekspresowym tempie, dlatego można przypuszczać, że zobaczymy komplet publiczności.  Najzagorzalsi fani proszeni są o przychodzenie w czarnym ubraniu oraz tradycyjny doping na miarę swoich możliwości. Zapowiadają się najlepsze derby Krakowa pod względem kibicowskim od lat!

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów
niedziela, 23 lutego 18:00
Fani Ruchu na podróż do Wrocławia planowali wynająć pociąg specjalny, ale ostatecznie wyruszą jednak autokarami oraz samochodami osobowymi. Na liście wyjazdowej znalazło się blisko dwa tysiące „Niebieskich”. Kibice Śląska mają do dyspozycji bardzo dużo miejsca na sektorach, jednakże ich liczba jest ciężka do oszacowania, bowiem drużyna spisuje się poniżej oczekiwań.

Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk
poniedziałek, 24 lutego 18:00
Jeśli chodzi o trybuny zapowiada się bardzo nudny mecz. W związku z fatalnym kontaktem z Klubem i nieciekawą otoczką wokół niego na oficjalnej stronie kibiców Zawiszy ukazało się oświadczenie, iż od tego meczu zawieszają oni swoją działalność kibicowską na obiekcie, jak również na wyjazdach. Zamknięty sektor gości uniemożliwia oficjalne przybycie kibiców Lechii, mamy więc podręcznikowy przykład tego, jak zepsuć mecz usuwając z widowiska kibiców. Nie próbujcie tego w domach.

Źródło: Roosevelta81.pl/12zawodnik.pl
Foto: wislakrakow.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments