Kibicowska zapowiedź kolejki. Tylko jeden wyjazd, kolejna ekipa bojkotuje mecze swojej drużyny

g.rajda  -  25 lipca 2014 07:34
0
1486

Kibice_Cracovia_1415

To już drugi weekend meczowy w nowym sezonie i kolejny podczas, którego wyjazdów będzie jak na lekarstwo. W tym przypadku na sektor gości wejdą, lecz nie na pewno (wiadomo jacy są stróże prawa w Szczecinie) fani z Wrocławia. Korona, Zawisza i Wisła bojkotują swoje mecze, w Zabrzu trwa budowa stadionu, Podbeskidzie wyjazdu do Gdańska nie organizuje, a Legia i Jagiellonia mają zakazy wyjazdowe. Szczegółowy plan tego co czeka Nas w ten weekend na trybunach przeczytacie poniżej. Zapraszamy!

GKS Bełchatów – Korona Kielce
Piątek, 25 lipca, godz. 18:00

Od tego spotkania kibice Korony rozpoczynają bojkot meczów swojej drużyny, o którym mogliśmy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez SKKK „Złocisto-Krwiści” . Powodem zaistniałej sytuacji jest brak porozumienia i sprzeczne wymagania dotyczące współpracy na linii Kibice-Klub. Koroniarze są kolejną, trzecią już ekipą, która bojkotuje mecze przez brak dialogu z fanami. Cała sytuacja nie wygląda kolorowo, lecz czasem jest to ostateczne wyjście i cień nadziei na lepsze jutro. Powodzenia!

Dla GKS-u Bełchatów będzie to pierwsze spotkanie na własnym stadionie od powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Piątkowe spotkanie cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców, których na trybunach tego dnia zasiądzie nieco ponad 3 500. Ograniczona ilość miejsc jest spowodowana zamknięciem trybuny południowej przez wojewodę.

Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piątek, 25 lipca, godz. 20:30

O zorganizowanym wyjeździe fanów Podbeskidzia do Gdańska informacji brak – możliwe, iż ograniczają się oni tylko do podróży na pobliskie stadiony (Chorzów, Gliwice, Kraków). Frekwencja na pierwszym meczu na PGE Arenie jest jedną wielką zagadką, ponieważ w poprzednim sezonie bywało różnie – tłumnie i skromnie, jeśli chodzi o liczby kibiców. Przeważały, jednak spotkania z widownia na poziomie 10-15 tysięcy co w skali stadionu wybudowanego na ponad 40 tysięcy miejsc jest wynikiem bardzo średnim. Jak będzie tym razem przy Traugutta okaże się, jednak w piątkowy wieczór.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Sobota, 26 lipca, godz. 18:00

Do Szczecina kibice Śląska udadzą się pociągiem specjalnym. Na sektor gości wrocławianie otrzymali 1 000 wejściówek, a całkowity koszt wyjazdu to 100 złotych. Na stronie kibiców Śląska możemy przeczytać:

Po długiej, kilkunastoletniej przerwie znów przed nami wyjazd do Szczecina. Na ten mecz nie trzeba nikogo mobilizować. Okres wakacyjny nie jest dobrym czasem na bicie rekordów wyjazdowych, ale każdy Fanatyk Śląska nie jeździ na wyjazdy po to by bić rekordy tylko, by wspierać swoją drużynę. Dlatego nakręcajcie znajomych i lecimy wszyscy na Szczecin!

Cracovia Kraków – Legia Warszawa
Sobota, 26 lipca, godz. 20:30

Legioniści w dalszym ciągu pokutują za wydarzenia z poprzedniego sezonu, które miały miejsce podczas spotkania z Jagiellonią. Warszawiacy zostali za nie ukarani półrocznym zakazem wyjazdowym, który obowiązuje także podczas tego meczu. Od tego sezonu w młynie Cracovii zaostrzają się zasady dotyczące zasiadania na sektorze D oraz zaangażowania w doping. Każda osoba, która zakupi bilet na ten sektor zobowiązana jest do dopingu przez pełne 90 minut co podobno ma być ostro pilnowane. Ewentualne efekty nowych zasad być może zobaczymy już podczas hitowego spotkania z Legią.

kibice_cracovia_1415Grafika obrazująca nowe zasady panujące na sektorze D „Pasów” – fot. tylkocracovia.pl

Zawisza Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok
Niedziela, 27 lipca, godz. 15:30

W Bydgoszczy w dalszym ciągu trwa bojkot fanów Zawiszy. Kibice „Jagi” na ten mecz pewnie i tak, by się nie wybrali solidaryzując się z gospodarzami, lecz nadal ciąży nas nimi zakaz wyjazdowy za mecz z Legią. Przewidywana ilość kibiców-pionków Osucha w granicach 3 tysięcy osób.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna
Niedziela, 27 lipca, godz. 15:30

Z powodu bardzo złego stanu murawy w Chorzowie, mecz rozegrany zostanie w Gliwicach przy publiczności ograniczonej do 999 osób. Z racji tego z poziomu stadionu spotkania nie obejrzą fani z Łęcznej, którzy na swój pierwszy wyjazd po powrocie do ekstraklasy muszą jeszcze poczekać.

Górnik Zabrze – Lech Poznań
Niedziela, 27 lipca, godz. 18:00

Kolejne spotkanie, na którym zasiądzie tylko 3 000 widzów, a szkoda, bo ekipa Lecha na pewno szczelnie wypełniłaby sektor dla przyjezdnych, gdyby takowy już istniał. Na trybunach będzie, więc jednostronny pojedynek, choć nie warto zawczasu mówić „Hop”, przypomnijmy, że w minionym sezonie kilkudziesięciu fanów z Poznania zostało wpuszczonych na sektor 1 Naszego stadionu i uwaga… nikomu nic się nie stało! Czy i tym razem hasło „Piłka nożna dla kibiców” znajdzie swe odzwierciedlenie w rzeczywistości? Zapraszamy do przyjścia na mecz nie zapominając oczywiście o ubraniu młynówki!

Wisła Kraków – Piast Gliwice
Poniedziałek, 28 lipca, godz. 18:00

Kibice Piasta odwołali wyjazd na mecz z Wisłą. Gliwiczanie wydali w związku z tym specjalny komunikat:

„W związku z naciskiem władz krakowskiego klubu oraz represjom stosowanym wobec jego kibiców, solidaryzujemy się z sympatykami Wisły Kraków i odwołujemy wyjazd na mecz z Krakowską Wisłą zaplanowany na 28 lipca. W imię zasad panujących na trybunach pamiętać należy, że w obliczu walki kibiców z systemem fanatycy muszą się wspierać w walce o wspólne cele, a nie przedkładać własne dobro nad dobro całej społeczności kibicowskiej.”

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevetla81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments